CZY DA się to nagrać na AVCHD

Korniszon

New member
Witam - nagrałem plik muzyczny 23GB 1920X1080 kontener m2ts H264
Jak mogę to nagrać ( w AVCHD) na 3-4 płyty DVD 8.5 (czym to podzielic)
Czy może lepiej to przekonwertować (jakim programem) do 1280X720 zeby nagrac to na 2-3 plyty DVD8.5 AVCHD.
Czy moze to ktos łopatologicznie opisac. Dzięki
 

Horhe Ortega

New member
Możesz dostosować(skurczyć) to do 1-szt DL.Najlepiej z przeskalowaniem w dół(1280x720)-programem RipBot264.http://forum.videohelp.com/topic362452.html Zaczynasz od STEP 6. To przykładowa instrukcja ripowania BD , ale Ty zaczynasz od etapu 6 i z pewnymi zmianami opcji(MODE:2-pass,SAVE ASS:AVCHD DISC!,LOCK SIZE:DL).Tu zobaczysz też , dlaczego nie mieściły Ci się przerabiane pliki MKV na płytę.Powoduje to wybór save ass:MKV w kombinacji z lock size:np.4480MiB.Ta wielkość pliku na kompie to już ~równowartość pojemn. płyty DVD(4.7GB)-zero miejsca na przeróbkę na AVCHD.To dobra alternatywa wobec dzielenia na 4xDL.Wypalasz oczywiście w ImgBurn.
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Zastanawiam sie czy skalowanie do 1280x720 nie pogorszy znacznie obrazu.

Jak dlugo moze potrwać ripowanie??
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
Korniszon napisał:
Witam - nagrałem plik muzyczny 23GB 1920X1080 kontener m2ts H264
Jak mogę to nagrać ( w AVCHD) na 3-4 płyty DVD 8.5 (czym to podzielic)
Czy może lepiej to przekonwertować (jakim programem) do 1280X720 zeby nagrac to na 2-3 plyty DVD8.5 AVCHD.
Czy moze to ktos łopatologicznie opisac. Dzięki

1.) Proponuję użyć programu mkvMerge - pkt 4)

2.) Jeśli masz plik mkv jako 25fps to przechodzisz od razu do pktu 4)

3.) Jeśli plik masz w formacie 23.976 fps (?), musisz go zamienić w programie uncrop na 25fps. I tu masz okazję zadecydować na ile płyt DVD 8.5 GB go nagrać ? Przy pełnym formacie 1920x1080p proponuję 2-płyty. Wynika z tego, że Bitrate Video w uncrop należy ustawić o ok. 1/3 mniejszy od nominalnego. Przeróbka na 25fps trochę potrwa. Otrzymasz plik o nazwie nazwa_pliku-uncropped.mkv
Bitrate możesz określić wg jakiegoś dobrego kalkulatora bitrate. To ważne.

4.) mkvMerge. Plik 25fps wczytujesz bezpgośrednio lub po przeróbce jako nazwa_pliku-uncropped.mkv (pkt.3) a na zakładce Global / opcja Splitting zaznaczasz ptaszkiem Enable Splitting i wpisujesz wartość 7600M.

5.) Otrzymasz 2-pliki mkv, jeśli celujesz (jak w pkt.3) w 2-docelowe plytki DVD DL 8.5GB

6.) Każdy z tych plików wczytujesz osobno do tsMuxtera. Wskazujesz ścieżkę zapisu (np. AVCHD1 dla 1-części, potem AVCHD2 dla 2-części).

7.) ImgBurn i sporxądzasz obraz nr 1 z katalogu AVCHD1, a potem obraz nr 2 z katalogu AVCHD2.

8.) ImgBurn i wypalasz 2-płyty z obu obrazów

ps
przeróbkę 1920x1080 na 1280x720 odradzam :x
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Mój plik to fps 29.970
Po wypakowaniu jest tylko jedna ikona (plik) z napisem Typ:strumien transportowy mpeg-2
MKVmerge nie chce tego pzyjać.
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
Korniszon napisał:
Mój plik to fps 29.970
Po wypakowaniu jest tylko jedna ikona (plik) z napisem Typ:strumien transportowy mpeg-2
MKVmerge nie chce tego pzyjać.

u góry napisałeś, ze to kontener h264, inaczej MPEG-4 Part 10, czy jeszcze MPEG-4 AVC,

.... a teraz piszesz o MPEG-2, to starszy format.

Więc jaki to w końcu format ?

Jeśli mkvMerge nie wczytuje, to musi być MPEG-2.
 

Korniszon

New member
Файл: TO JEST ORYGINALNY OPIS PLIKU
Контейнер: m2ts (kontener)
Качество: Blu Ray
Видео: 1920 x 1080 (1.778) at 29.970 fps H.264 ~34.1 Mbps

1. Music PCM 5.1 (16bit, 48Khz, 4.608 Kbps) http://pic.ipicture***/uploads/090212/27118/Zihzs5SC3n.png
2. Music PCM Stereo (16bit, 48Khz, 1.536 Kbps) http://pic.ipicture***/uploads/090212/27118/Zihzs5SC3n.png
3. DD 5.1 AC3 (48Khz, 640 Kbps) - отдельным файлом (для тех у кого pcm не воспроизводится програмными плеерами

Myślę,ze problemu z językiem nie bedzie.



Po wypakowaniu I otwarciu folderu jest plik z napisem Typ: plik strmieniowy MPEG-2 -nic wiecej nie ma.
 
Ostatnia edycja:

BARABARA

Banned
Wrzuć to to do TSmuxera - ogol z niepotrzebnych Ci dżwięków i w polu
spilt & cut podziel sobie na tyle, na ilu nośnikach chcesz zapisać.
20 minut roboty (bez wypalania)
 

leotdi

New member
ArtS007 napisał:
Czy tsMuxer uwzględnia zmianę klatkowania z 24 na 25 również w ścieżkach DD i DTS?

ArtS :)

niestety NIE - i właśnie tu jest problem. Byłoby to najprostsze, i zbyt piękne ;)
(można wprawdzie ustawić w tsMuxer /na zakładce/ wpisując z ręki 23.976/25.000, ale dźwięk i tak się później "rozjeżdzie" z obrazem. Jedynie rozwiązanie to eac3 i przeróbka AC3 + komercyjne codery w przypadku DTS)

Dlatego podaje uparcie proces - jak wyżej podałem- z programem uncrop.

Wracając do kolegi problemu. Użyj programu Media Info. Przeciągnij do niego ten Twój plik. Ustaw w Media Info opcję "Drzewo" i skopiuj wszystkie dane dotyczące sekcji Video. Zamieść te odczytane dane tutaj.
 
Ostatnia edycja:

BARABARA

Banned
NIe, no misz masz na całego...

Po co przyśpieszać film i go kaleczyć ?

w TsMuxer także można zrobić wiele .
Rozplątujemy m2ts na audio i video , przyśpieszamy video, w zew. programie przyśpieszamy audio - wiążemy to ponownie do formy m2ts .

Pytam się , tylko po co ? Mało przykładów z Planet Earth ?
 

Horhe Ortega

New member
Ja już nic nie piszę.Trzeba walczyć,kombinować,cudować i już.Kolega leotdi spotkał się z problemem fps na Swoim sprzęcie i teraz wszystkich mierzy Swoją miarką.Sprawa pozornie prosta(choć plik nadal tajemniczy),ale widać kolega musi stracić sporo czasu ( efekt i tak pod znakiem ??? ).Kol. BARABARA kojarzysz czy jeszcze prościej niż RipBotem264 poszłoby BDRebuilder'em?
 

Korniszon

New member
Witam - po dlugich męczarnich nagrałem - ale na odtwarzaczu obraz SZARPIE, brak plynnosci.
Czy moze byc przyczyna,że nie zmienilem fps z 29.970 na 25...(nie wiem)
W czoraj nie przyjmował mi zaden program tego pliku.
Dziś sobie przypomniałem,że mialem kiedyś podobny problem z plikami textowymi zapisanymi w PDF które też ściagałem ze stron rosyjskich - nie mogłem ich w żaden sposobo otworzyć.Okazalo się,że wystarczylo wtedy zmienić podpis pod ikonkami PDF z języka rosyjskiego na j.polski i wszystko sie rozwiązało - pliki moglem otworzyc.
Taka sama sytuacja była z moim plikiem ktory wypakowałem - podpisy wykonawców w folderze były w j. ROSYJSKIM i mój głupi (albo mądry) komputer tego nie rozumiał.
Po zmianie nazwisk na j.polski wszystko ruszyło.
Przyjął mi to program multiAVCHD, ale po godzinie zakończył prace i folder ktory utworzył był pusty - nic nie zrobil - nie wiem dlaczego.(może tez wina klatek - przy okazji, dlaczego muszę zmieniejszać ilośc klatek z 29.970 na mniej?)
Wprowadziłem plik do programu - unkropmkv - ustawiłem fps na 25000, ale mój program na moim komputerze cos fiksuje i po STARCIE pokazał mi momentalnie KOPMLET i folder też był pusty.
Natomiast, przepuściłem to przez program - popBD - ustawiłem wielkosc plyty na DL9 (nie widziałem tam pod jaka zakladką moge zmienic fps na 25000) zrobił mi z tego 3 pliki -jednego z nich ok.7GB przpusciłem w multiAVCHD i eksperymentalnie nagralem na plyte - rezultat był jak juz napisalem - brak synchronu i szarpanie)
Chcialbym to zrobic na dwoch plytach DL9 - mozliwie bez zmiany rozdzielczisci. Czy moge to zrobic programem tsmuxeR Gui i potem podzielic plik (ale w jakim programie)
 
Ostatnia edycja:

BARABARA

Banned
Ale jazda .... :)

Zmień rozszerzenie pliku na m2ts
Wrzuć do TSMuxera
Wywal niepotrzebne Ci dźwięki ( LPCM-y zajmują 30-40% płyty)
W programie zaznacz aby ciął na zadany rozmiar ( split/cut )
Każ mu aby zapisał w wybranym formacie .
Wypal
Enjoy ....

Jeśli zaś chcesz go ścisnąć na 1 DVD-DL , to wywal dżwięki, zapisz
jako Blu-Ray i następnie ten katalog wskaż w programie BDRebuilder.
( do poprawnej pracy potrzeba 3 podprogramów - pamiętaj )
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Folder po wypakowaniu ma podpisane (rozszerzenie) - m2ts - więc nie ma co zmieniac (parametry - pisałem o tym wyzej) natomiast po otwarciu tego - folderu - jest tylko jeden plik z napisaem TYP STRUMIENIOWY MPEG-2 - nic wiecej.
Czy chodzi o zmianę napisau MPEG-2 na m2ts.A co z KLATKAMI w czym je zmienić?
 
Ostatnia edycja:
Do góry