Czy czekać na VT50 czy kupić VT30 z 5 letnią gwarancją?

mtbakk

New member
WITAM

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora. Zastanawiam się czy kupić teraz plazmę Panasonica model VT30 z 5 letnią gwarancją czy poczekać aż do sprzedaży wejdzie model VT50.

Obecna cena TX-P50VT30 to około 6 tys. zł + 5 letnia gwarancja

Czy ktoś orientuje się może ile będzie kosztować model VT50 w okolicach czerwca 2012 albo ile kosztował model VT30 od razu po tym kiedy trafił do sprzedaży? Chce sobie przekalkulować plusy i minusy oraz nie ukrywam że cena jest dla mnie ważnym argumentem oraz ta 5 letnia gwarancja.
 

brun

Member
ja bym poczekał, mam zamiar to właśnie zrobić, byłem napalony na vt30 ale że mój leciwy 42xd1e daje jeszcze rade to poczekam, jak nie masz aktualnie na czym oglądać to kup vt30. sądzę że gwarancję też będą dawać do nowego modelu.
w zeszłym roku modele 30 jak wchodziły miały ceny takie jak wychodzące modele20, jeśli ta sytacja miała by się powtórzyć to tym bardziej warto poczekać
 
Ostatnia edycja:

mtbakk

New member
Jeżeli by się powtórzyła to warto było by poczekać na ten nowy model zwłaszcza że wygląda obłędnie a co do gwarancji to nie wiem czy będą dodawać bo promocja na 5 letnią gwarancję trwa do 31 stycznia 2012 i pewnie drugiej takiej samej już nie zrobią.
 

OSP110233

New member
Jeżeli by się powtórzyła to warto było by poczekać na ten nowy model zwłaszcza że wygląda obłędnie a co do gwarancji to nie wiem czy będą dodawać bo promocja na 5 letnią gwarancję trwa do 31 stycznia 2012 i pewnie drugiej takiej samej już nie zrobią.

Kolego więcej optymizmu ... robią taką promocję od 2 lat więc czemu nie mieliby zrobić i w tym roku :))
 

mps6

New member
Ja bym poczekał, gwarancję na nowy model tez pewnie będą dawać 5 lat. Jeśli chodzi o ceny na rok 2012 to spotkałem się z opiniami iż elktronika będzie droższa za sprawą słabnącej złotówki. Kwestia tylko o ile sprzęt będzie droższy... Ale nie sądze żeby było to więcej niż 5%.
Pozdrawiam.
 

majki84

New member
Tak samo się zastanawiam, ale pomiędzy P50G30 i nowym U50. Ponoć panasonic na 2012 będzie miał tylko 1 plazmę 2D oznaczenie U50 bodajże i ma być kiepsko wyposażona i najgorsza w ofercie z całej gamy.

W związku z tym pytanie czy spieszyć się i do końca stycznia kupić sobie 50" G30 (za ok. 3500 zł), bo jest promocja, że panasonic daje 5 lat gwarancji, czy poczekać aż wejdą nowe serie i te G30 stanieją, a promocje może przedłużą albo dadzą inną? A może nie zawracać sobie głowy gwarancją i kupić tv kiedy będzie się chciało? POdjerzewam, że U50 będzie na podobnym lub gorszym poziomie jak G30, bo panas widocznie stawia na 3D i na tym się skupia (cała gama tv na 2012 to 3D oprócz jednego modelu) więc panelu 2D za bardzo nie poprawią.

A może U50 będzie tańszy niż G30 a obraz podobny?

Co byście doradzili? TV do kawalerki, odległość od TV ok 3,5m, do cyfrowej kablówki UPC + podpięty PC do oglądania filmów HD i grania.
 
Do góry