Czy coś źle podlączyłem?brak nazwy sygnału audio

mit

New member
Witam mam podłączony tuner sat.polsatu do ampli H/K AWR155 przez optyk jednak gdy TVN nadaje dolby surround na wyświetalczu tunera nic się nie zmienia tak jak w przypadku odpalenia płytki DVD gdzie zaraz wskakuje dolby digital..czy coś źle podłączyłem?
 

a4tech

New member
Witam.


Dolby Surround to nie to samo co Dolby Digital ;)
Dlatego tak się dzieje.

Surround to tak naprawdę analogowe (zakodowane) stereo, odpowiednio modyfikowane przez elektonikę :cool:
Procesor z dwóch kanałów potrafi wyciągnąć przestrzeń :D


Pozdrawiam.
 

mit

New member
Dziękuję...:) czyli mam rozumieć że wszystko jest ok i że nic nie spaprałem,także w ustawieniach w ampli?i na nazwe sygnału mam nie liczyć.....pozdrawiam.
 

greg hiszpan

New member
mit napisał:
Witam mam podłączony tuner sat.polsatu do ampli H/K AWR155 przez optyk jednak gdy TVN nadaje dolby surround na wyświetalczu tunera nic się nie zmienia tak jak w przypadku odpalenia płytki DVD gdzie zaraz wskakuje dolby digital..czy coś źle podłączyłem?
mylisz DOLBY SURROUND z DOLBY DIGITAL....
sprawdź czy na filmach nadawanych w DD (są zapowiedzi, logo DD na ekranie) zaświeca ci znaczek w ampli. jeżeli nie, to w trakcie filmu zmień ustawienia w tunerze sat.
możesz ustawić tak amplituner, że w filmach z DS też ładnie słychać efekty z tyłu, ja mam u siebie... PL II X MOVIE (DOLBY PRO LOGIC II, ampli sony)
PRAKTYCZNIE wszystkie filmy z lat 80 były nagrywane w tej technice, zresztą na napisach końcowych masz zawsze napisane...
 
Do góry