czy cichy P42GT30 może buczeć po jakimś czasie?

robertos80

New member
Witam.
Kupiłem P42GT30, który pracuje cicho (odległość od tv 2,5m) - jedynie jak włożę głowę za tv to słychać, że jest tam jakiś zasilacz i wiatraki, ale stojąc przed tv nic nie słychać (nawet jak włącze tryb dynamiczny). Widziałem kilka postów na forum, w których posiadcze tego modelu pisali, że na początku było cicho a po kilku tygodniach tv zaczął strasznie hałasować. Mam tutaj pytanie - czy to jest norma, że z biegiem czasu tv stanie się znacznie głośniejszy? Po wpisach użytkowników wygląda to tak, że jak już zacznie hałasować to serwis nic nie zrobi z tym. Mam czas do wtorku na ewentualną wymianę tv (zakup w mediamarkt) i nie wiem teraz czy skoro jest cicho to tak zostanie, czy może wymienić na jakiegoś led'a.

Czy Wasze GT30 też są ciche jak na początku czy każdy pracuje głośniej?
 

lucus81

New member
Witam
Częsc osob ma bardzo dobry sluch i slyszy buczenie.Bez znaczenia czy to bedzie lcd lub plazma.
przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/705109-post178.html

Co za bzdury wygadujesz. Jaki sluch? po prostu slychac bzykanie. Ja mam tv prawie 4 metry od siebie w salonie i moge powiedziec ze slysze bzyczenie z tej odleglosci ja i moja zona. A intensywnosc zalezy od jasnosci obrazu w tv. W nocy jest nieco gorzej.

Z tymi odglosami da sie zyc i przechodzi po okolo 2-3 miesiacach jak juz sie przyzwyczaimy do tv.:)

Moj 50GT30 byl cichy jak LED w pierszych tygodniach uzytkowania potem zaczal wydawac z siebie te dzwieki i to nie jest usterka po prostu ten model tak ma i kropka. Im bardziej sie bedziemy podniecac telewizorem tym glosniej bedziemy slyszec te dzwieki i inne mankamenty :).

Ja sie ciesze obrazem i dzwiekiem wtedy telewizora nie slysze i jest OK.
 

lucus81

New member
Co za bzdury wygadujesz. Jaki sluch? po prostu slychac bzykanie. Ja mam tv prawie 4 metry od siebie w salonie i moge powiedziec ze slysze bzyczenie z tej odleglosci ja i moja zona. A intensywnosc zalezy od jasnosci obrazu w tv. W nocy jest nieco gorzej.

Z tymi odglosami da sie zyc i przechodzi po okolo 2-3 miesiacach jak juz sie przyzwyczaimy do tv.:)

Moj 50GT30 byl cichy jak LED w pierszych tygodniach uzytkowania potem zaczal wydawac z siebie te dzwieki i to nie jest usterka po prostu ten model tak ma i kropka. Im bardziej sie bedziemy podniecac telewizorem tym glosniej bedziemy slyszec te dzwieki i inne mankamenty :).

Ja sie ciesze obrazem i dzwiekiem wtedy telewizora nie slysze i jest OK.


Do Autora postu: Przestan wsadzac glowe w telewizor i szukac dziury w calym a zacznij cieszyc sie obrazem z tego tv
 

robertos80

New member
Do Autora postu: Przestan wsadzac glowe w telewizor i szukac dziury w calym a zacznij cieszyc sie obrazem z tego tv

no ale jednak sam pisałeś, że jest to uciążliwe i chętnie pozbyłbys się tego tv, skoro każdy gt30 tak ma, to nie chciałbym potem żałować że mogłem zmienić - myślę na sharpem 40le830 - może ciut gorszy obraz, ale przynajmniej nie musiałbym się martwić o hałas
 

Dig Dug

New member
Obraz w Plazmie, a na TV LED to niebo a ziemia. Sharp jest trudny w kalibracji. Poczytaj wątek na forum. Dla mnie buczenia jest nie do zniesienia, stąd mam LCD, ale obraz niestety gorszy, a kąty i czerń dużo gorsze w porównaniu do plazmy. Gdybym ogladał plazme z dzwiękiem zagłuszajacym to buczenie (głośniej), to wybrałbym plazme, ale że ogladam głownie przyciszony, to niestety mam LCD.
 

lucus81

New member
no ale jednak sam pisałeś, że jest to uciążliwe i chętnie pozbyłbys się tego tv, skoro każdy gt30 tak ma, to nie chciałbym potem żałować że mogłem zmienić - myślę na sharpem 40le830 - może ciut gorszy obraz, ale przynajmniej nie musiałbym się martwić o hałas

Tak masz racje na poczatku mnie to irytowalo, ale pozniej zaczalem skupiac uwage na tym co ogladam i teraz nie slysze tych odglosow chyba ze z powrotem sie zaczne wsluchiwac.

Teraz przynajmniej mi to juz nie wadzi a obraz w pelni to rekompensuje :)
 

damaioshin

New member
Czy wy oglądacie tv bez głosu? Bo nie rozumiem tego do konca... mam otwarty salon na kuchnię i słyszę lodówkę jak pracuje itp itd ale gdy oglądam tv to dzwięk zagłusza wszystko więc po co podnosić ten temat? No chyba że nieme filmy ktoś chce oglądać..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głośność jest ta sama w okresie użytkowania. Jedynie my z czasem zauważamy więcej wad . Często wsłuchujemy się na siłę.
 

mmxrop

New member
Posiadam 42pv80 a 42gt30 zakupiłem 2 tygodnie temu dla rodziców - nie wiem o jakim buczeniu piszecie - ja delektuje się obrazem i najlepiej bym się zamienił z rodzicami na plazmy ale nie wypada :) jak przyjdzie czas na mojego pv80 to następca to tez będzie plazma oby panasonic dalej je produkował
 

damaioshin

New member
Duży jest przeskok jakościowy między pv80 a gt30?
Sam takowy posiadam i zmierzam ku wymianie, do tej pory brakuje mi tylko rozmiaru no i hd, obraz z pv80 sprawil ze plazma panasonica jest dla mnie tą jedyną.
 

Bucek

Banned
Głośność jest ta sama w okresie użytkowania. Jedynie my z czasem zauważamy więcej wad . Często wsłuchujemy się na siłę.

to nie jest prawda, plazmy PAnasonica (innych nie mialem poza jednym Samsungiem) potrafia zaczac szumiec same z siebie po pewnym czasie od kupna ....

moj G20 byl bezglosny przez okolo rok teraz go slychac i nic sobie nie uroiłem i nie jest tak, ze w momencie kupna nic nie slyszalem a teraz jestem przewrazliwiony ....

w momencie kupna specjalnie wybralem model z bezglosnymi wiatraczkami, sluchaly tego 3 inne osoby poza mną, zeby miec pewnosc, ze sie w jakis sposob nie sugeruje opiniami na necie ...

od okolo pol roku mam orkiestre wentylatorow a roznice wykazuje nawet pomiar sonometrem - ktory nie ma ani urojen, ani nie mozna mu nic zasugerowac ...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Duży jest przeskok jakościowy między pv80 a gt30?
Sam takowy posiadam i zmierzam ku wymianie, do tej pory brakuje mi tylko rozmiaru no i hd, obraz z pv80 sprawil ze plazma panasonica jest dla mnie tą jedyną.


Przesiadłem się z 42PV80 na 50G30. I powiem Ci, że pomijając dodatki ( w postaci odtwarzania filmów - ja i tak nie używam - mam do tego odtwarzacz, internet itp,) to zdecydowanie jest różnica w obrazie pomiędzy tymi plazmami. Na plus dla 50G30 z pewnością rozmiar i Full HD - tutaj nie ma co gdybać - to po prostu widać.
Trzeba jednak przyznać ( przynajmniej ja to tak odbieram), że PV80 lepiej radzi sobie z gorszej jakości materiałem, no ale nic nowego tutaj nie odkryłem. Dla przykładu filmy divix o rozdzielczości 640x2xx lepiej wyglądają na PV80. No ale nie po to kupiłem większy TV Full HD aby katować oczy takim materiałem.:-D (szkoda, że kupiłem "tylko"50'). Dla jasności sprawy na 50G30 też oczywiście można obejrzeć divix jeżeli ma w miarę przyzwoitą jakość.

Wracając do 50G30. Materiał HD to poezja dla oka. Kanały sportowe, przyrodnicze - miodzio. Filmy z płyt Blu-Ray - wypas. Gorąco polecam niezdecydowanym zobaczyć dla przykładu takie filmy jak Avatar, Mroczny Rycerz, Baraka, nowe Bondy...wątpliwości znikną!
 
Do góry