Czy brać Ambilight ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Ambilight Philipsa , nie sztucznie podłączany, bo ma opóźnienie milisekund. Jest to dość męczące.
 

Kilmar

New member
Też mocno myślę o Philipsie wałśnie ze względu na ambilight. Mam tylko jedną obawę - ściana za TV jest praktycznie czarna - czy podświetlenie będzie "działać"?
 

dzierbiaty

New member
To jak pogodzić wymagania co do ściany jeśli będzie tv z ambilight i ekran opuszczany na tą samą ścianę
- telewizor z ambilight wymaga jasnej ściany,
- ekran opuszczany na tą samą ścianę wymaga ciemnej ściany za nim
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To jak pogodzić wymagania co do ściany jeśli będzie tv z ambilight i ekran opuszczany na tą samą ścianę
- telewizor z ambilight wymaga jasnej ściany,
- ekran opuszczany na tą samą ścianę wymaga ciemnej ściany za nim

Juz nad tym mylalem, rozwiazanie proste.

Za ekranem projekcyjnym montujemy drugi ekran czy rolete wieksza od tej pierwszej :)

Ogolnie na dzien dzisiejszy Ambilighta masz tylko w TV Philipsa. Nie znajdziesz ekranu projekcyjnego z ambilightem. W Dodatku jak bedziesz ogladal projekcje, jak wlaczysz podswietlenie za ekranem, to nie potrzebujesz czarnego tla. Kontrast uzyskasz wlasnie dzieki temu podswietleniu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przyklad:

[youtube]mUf0eIFbL3U[/youtube]

Mysle, ze jak tak rozswietlisz salon to nie potrzeba robic czarnych czy ciemnych scian.
 

omnia

New member
Te HUE to dla mnie trochę za dużo, bo aż takiego koloru w czasie oglądania nie potrzebuję, ale ambi faktycznie lubię.
 

simu203

New member
mam od 2 lat ambilight w philips z roku 2022. Cala rodzina stwiredzila ze to nie potrzebne. jak ustawie jasniej ambi to nie mozna skupic wzroku na filmie ktory ogladam. jak ustawie ambi troche ciemniej to nawet nie zwracam uwagi ze to swieci. W serialach nie ma to zadnego efektu. W zwyklych filmach rownie zbyteczny. efekt nawet fajny jest w filmach przyrodniczych i sci fi typu transformers.fajnie to swieci w the voice of poland bo cale tlo jest na czerwono i cala sciana jest czerwona, albo tak to lecialo gdzie cale tlo jest na niebiesko ale to nie jest az taki zajefajny efekt zeby kupowac ambilight. Ogolnie mi sie to nie podoba nigdy wiecej nie kupie tv z ambilight.Takie sa moje osobiste odczucia.
 
Do góry