czy blu ray zagra mi jako cd player?

pangoral

New member
chciałem kupić odtwarzacz CD najlepiej harmana żeby pasował mi do AVR 365 do tej pory płyty cd odtwarzałem z laptopa lub xboxa 360

pytanie o jakoś czy z odtwarzacza cd uzyskam dużo lepszą jakoś niż z BR przy odtwarzaniu płyt Audio CD? bo może dorzucę i kupie odtwarzacz BR
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Jeśli połączysz kablem cyfrowym (TosLink/Coaxial) to bez znaczenia, bo dekodować będzie DAC we wzmacniaczu. Jeśli połączysz analogowo przez RCA, to będziesz korzystać z DAC wbudowanego w odtwarzacz. Tu już wszystko zależy od modelu jaki kupisz. To w kwestii jakości brzmienia. Jest też kwestia komfortu obsługi. Wydaje mi się że typowe odtwarzacze CD są bardziej przyjazne w obsłudze płyt audio niż odtwarzacze DVD/Blu-Ray, które często pewne funkcje opierają na wizualizacji za pomocą ekranu telewizora.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"PeteShadow" tu nie chodzi o przetwornik C/A tylko o napęd ,gdyż zadaniem napędu jest odczytanie pyt danych do postaci zero-jedynkowej a następnie dostarczenie danych do przetwornika CA gdzie następuje konwersja do postaci analogowej . Własnie dlatego Phillips produkował napęd CDM 9 Pro ,a TEAC VRDS przez wielu uważane za najlepsze na świecie i wykorzystywane w wielu bardzo drogich urządzeniach ,jeżeli zapis będzie obarczony dużym błędem (jiterem) to najlepszy przetwornik cyfrowo-analogowy nie pomoże

Dobrze "kiki" mówi ,blu -ray jest pewnym uproszczeniem ,ma możliwość odtwarzania płyt cd ,ale odtwarzacza kompaktowego nie zastąpi i nie chodzi tu tylko o walory użytkowe i łatwość obsługi
Już za ok.1000zł możesz kupić dobrze brzmiący kompakt ,pogadaj z "Black Ninja" o Harmanie HD 980 to bardzo dobrze brzmiące urządzenie wizualnie będzie pasować do Twojego amplitunera i zachowasz pewną linię dźwięku ,jeżeli cenisz precyzję to Denon DCD 520 AE ,jeżeli ciepło i muzykalność to Cambridge Audio CD 5 ,CD 10
 
Do góry