Czy będzie dobry SWITCH TP-LINK TL-SF1005D

pkomp

New member
to zależy jak masz dostarczony internet - jesli chcesz poprostu rozdzielic ze zwykłego kabla to dostawca musi przydzielic ci ip dla każdego urzadzenia - jesli tego nie zrobi to najlepszym wyjściem jest router
 

lukaszko

New member
Do rozdzielenia internetu potrzebujesz routera.
Jeśli już masz router to ten switch wystarczy.
Skąd masz internet i jakie urządzenie masz na końcu?
 

gadi

New member
Narazie mam internet dostarczony przez sieć TV kablowej (modem) Ale po nowym roku będzie go dostarczaś ERA (modem)
 

lukaszko

New member
Narazie mam internet dostarczony przez sieć TV kablowej (modem) Ale po nowym roku będzie go dostarczaś ERA (modem)

Jak masz tylko modem bez routera to musisz kupić router żeby rozdzielać internet.
Tylko powiedz jeszcze jak masz zakończony router? Pewnie masz tam wyjście ethernetowe(RJ45) i taki router musiałbyś kupić.
Większy problem może być z ERĄ bo tam z tego co wiem to nie ma modemów zakończonych ethernetem. Wtedy byś musiał szukać routera z obsługą 3G(z usb do którego mógłbyś podpiąć modem od ERY).
Ewentualnie od ery wziąć odrazu router, tylko one chyba są tylko bezprzewodowe(nie znam oferty).
 

lukaszko

New member

OK. Ten modem z ery to model ADSL coś jak do neostrady, myślałem że chodzi ci o internet komórkowy.
Oba mają wyjście ethernetowe, w takim wypadku zwykły router z wejściem RJ45 załatwi sprawę.
Do wyboru jeszcze masz czy chcesz wi-fi(jeśli tak to w jakim standardzie) no i firma.
Osobiście jak chcesz coś w miarę wypasionego ale taniego mogę ci polecić Tp-link TL-WR1043ND. Masz tu wi-fi w Nce i switch 1GB.
Router Tp-Link TL-WR1043ND - porównanie cen w sklepach internetowych
 

pkomp

New member
koniecznie będziesz zamieniał net z kablówki na padlinę z adsl? w zyciu nie wziąłbym netu od ery - kumpel ma adsl od ery i moge tylko potwierdzic że w kółko problemy...w pracy mam net z gsm od ery i też jest tragicznie(zreszta jak na wiekszości po gsm)

router kup tani od tplinka - skoro nie masz wifi to mozesz wziąść bez choć akurat różnica cenowa niewielka a wifi zawsze może się przydać :) - ten 1043n jest naprawdę spoko za ta kasę
 

gadi

New member
Sprawdziłem i za pomocą SWITCH TP-LINK TL-SF1005D nie mogę rozdzielić internetu z modemu Arris CM450B do TV Panasonic 42V20 i dekodera Nki
 
Do góry