Czy BDMV to to samo co AVCHD?

janusz

New member
Bez reklam
W instrukcji odtwarzacza Funai wśród odtwarzanych formatów jest m.in BDMV i VC-1, nic nie ma o AVCHD. Może ktoś wie czy płyta DVD zrobiona w Nero Vision jako AVCHD zostanie odczytana przez ten BR.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To nie jest to samo, a najlepiej jakbyś sprawdził doświadczalnie czy płyta DVD AVCHD zostanie odtworzona przez ten odtwarzacz....
 

abcaa

New member
Takie programy do obróbki jak Pinnacl 12,Ulead, Canopus zapisują w formacie BDMV na płytkach BD-R. AVCHD nie ma nic z tym wspólnego. Sprawdz jak wcześniej podpowiada marciniozo.
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam kilka rzeczy jako .avi oraz .mkv. Nieduże pliki 720p po 1 do 2 GB. Jeden przerobiłem na BDMV i wypaliłem na DVD. Działa ale mogę tylko odtworzyć bez możliwości np. przewijania. Chciałem wypalić w nero vision 9 jako DVD AVCHD, tylko chwilowo nie mam możliwości korzystać z nero. Proszę o podpowiedź, jakieś sugestie jak najlepiej robić płytki DVD z plikami w HD które zadziałają na stacjonarnym BR. Ewentualnie proszę o podanie linków do stron z opisami programów, sam szukałem sporo i zrobiłem strukturę BR wypaliłem nero jako DVD UDF2,50 ,ale w nero vision jest fajna funkcja wypalania DVD AVCHD i wydaje się że można zrobić fajną płytkę z menu itp. tylko moje nero nie ma licencji na nero vision. Jeżeli mój Funai odczyta AVCHD to jakoś zrobię nero vision. Niestety kilka dni bedę bez swojego komputera więc nie mogę wypróbować, liczę na podpowiedzi osób doświadczonych, może coś zupełnie innego, jestem otwarty na propozycję i lubię się bawić nowymi programami.
 

abcaa

New member
BDMV nie mogłeś zrobić na płytce DVD. Co możesz to tylko AVCHD na DVD i max.do 20min filmu na takiej płytce się mieści. Nie kupuj NERO to nie są programy do edycji, polecam prosty program Pinnacl 12, zrobisz tam wszystko co chcesz bez zbędnych problemów. Ten FUNAI powinien odtworzyć avchd aż sprawdzę w MM i dam znać.

Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Ale wypaliłem BDMV na płytce DVD i działa, ktoś na forum to opisał. Najpierw storzyłem strukturę BR programem mkv2mob /dwa foler BDMV i Cerificate, potem w nero burning ROM zaznaczyłem DVD UDF, w zakładce UDF odchaczyłem ustawienia ręczne i coś 2,50. Tak wypalona płytka działa ale nie można nic robić tzn. przyśpieszać, pauzy itp. Odtwarzacz wyświetla że to płyta BR, rozmiar nieco ponad 1 GB, nieco więcej niż było w mkv.
W instrukcji Funai wyczytałem że nie odtwarza BDAV, czy to chodzi o AVCHD.
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Przykre ale nie odtworzył AVCHD ani BDMV. Jedynie oryginał filmu.
AVCHD to zupełnie coś innego i nie porównuj do czegokolwiek.
Poczytaj na forum np. dział kamery, dowiesz się więcej.
Kup LG ten nowy model jest zarypiasty, żadnych problemów z odtwarzaniem czegokolwiek.

Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Przykre ale nie odtworzył AVCHD ani BDMV. Jedynie oryginał filmu.
AVCHD to zupełnie coś innego i nie porównuj do czegokolwiek.
Poczytaj na forum np. dział kamery, dowiesz się więcej.
Kup LG ten nowy model jest zarypiasty, żadnych problemów z odtwarzaniem czegokolwiek.

Pozdrawiam
Dzięki, ale nieco się mylisz. Przez kilka dni nie mogłem korzystać ze swojego komputera, ale już po kłopocie. Dzisiaj nagrałem kolejny koncert, format mkv 720p. Programem mkv2vob przekonwertowałem na strukturę BR , następnie nagrałem to w nero burning ROM jako DVD(udf), w zakładce UDF ustawienia ręczne i w zakładce "wersja syst.plików: 2,50".
Wypalona płyta na odtwarzaczu jest rozpoznawana jak płyta BR, tym razem wszystko działa tzn. przewijanie , przeskok do kolejnych scen, jest to koncert 41 min, wielkość pliku niecałe 3 GB.

Mam jeszcze jeden problem, został mi jeden koncert ze ścieżką dts, program mkv2vob nie rozpoznaje ścieżki audio, jakim programem? TSmuxer jakoś nie bardzo znam, a może jakieś uaktualnienia to mkv2vob?
 

abcaa

New member
Pytasz się czy BDMV to to samo co AVCHD - cały czas odpowiadam że nie !!
Że udało ci się w jakiś sposób wypalić na płytce DVD - BR? gratulacje, jestem pełen podziwu.

Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Dzięki. Pytanie z tematu już na początku dostałem odpowiedź już w jednym z pierwszych postów, dostałem też maila z serwisu, że Funai nie obsługuje AVCHD, natomiast odtwarza BDMV, ale to chyba każdy odtwarzacz potrafi. Kontynuowałem wątek, żeby się dowiedieć jak najlepiej wypalać takie płytki. Na razie nie daję rady z plikami mkv i ścieżką dts, ale chwilowo dałem spokój bo miałem tylko jeden taki plik, a ściągnąłem już z DD.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
abcaa napisał:
Co możesz to tylko AVCHD na DVD i max.do 20min filmu na takiej płytce się mieści.

Ja wypalam na 4,7 GB DVD do 39 minut w formacie AVCHD programem Picture Motion Browser z kamery Sony HDR-SR7 przy najwyższej jakości XP - zmienny bitrate do 18 Mb/s.
 

abcaa

New member
Ze zrobionym ruchomym menu, przejściami, napisami i muzyką u mnie wychodzi
+- 20 min. Nie znam PMB ale 39 minut jest to możliwe jak najbardziej.

Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Corel VideoStudio Pro X2 - zmienny bitrate do 18 Mb/s - z menu, przejściami, napisami i muzyką - na DVD 4.7GB - około 38 min. :D

Na DVD DL adekwatnie więcej. Bardzo dobra jakość - płyty oglądane na sprzęcie jak w podpisie.

Pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
Janusz:
Na razie nie daję rady z plikami mkv i ścieżką dts
Ja wprawdzie stosuję multiAVCHD , ale po ściągnięciu eac3to dochodzą opcje downgrade dzwięku np.-DTS do AC3 lub -2ch LPCM(bitrate ~1500).W mkv2vob też jest opcja bodajże:- Always Transcode DTS.
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
abcaa napisał:
Co możesz to tylko AVCHD na DVD i max.do 20min filmu na takiej płytce się mieści.


No to wyobraź sobie taką sytuację :

Jeden odc. PLANET EARTH przy pomocy TSMuxera jako Blu-Ray zapisany
na DVD DL ma 55~60 min. Bitrate nie jest ograniczony do 18Mbs i czasami
dochodzi do 35Mbs - parę stacjonarek przy takich pikach lekko drży ... :)
PS3 nie ma z tym problemu .
 

abcaa

New member
BoDeX napisał:
No to wyobraź sobie taką sytuację :

Jeden odc. PLANET EARTH przy pomocy TSMuxera jako Blu-Ray zapisany
na DVD DL ma 55~60 min. Bitrate nie jest ograniczony do 18Mbs i czasami
dochodzi do 35Mbs - parę stacjonarek przy takich pikach lekko drży ... :)
PS3 nie ma z tym problemu .

Nie Będę się sprzeczał skoro tak robicie i to w jakiś sposób się sprawdza, no to jest ok. Ja raczej nie bawię się w takowe wynalazki, dłuższe filmy nagrywam na BD-R jako BDMV albo AVCHD i mam pewność 100% co do jakości oraz że za parę lat odtworzę to bez problemów / wtedy na byle jakim sprzęcie BR /
Poza tym każdy sposób jest dobry, byle by spełnił oczekiwania nasze.

Pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
BDMV nie mogłeś zrobić na płytce DVD. Co możesz to tylko AVCHD na DVD i max.do 20min
. - to trochę chyba nie tak ? Właśnie że BDMV(+Certyficate) na DVD wypalane ładnie chodzą np. w Samsungach( kto używa multiAVCHD to nie zaptaszać opcji - stricte AVCHD bo dojdzie 3-ci folder ) ! Wprawdzie BDMV to nie to samo co AVCHD- ale to również jeden z folderów struktury AVCHD i właśnie w nim siedzi podfolder stream z plikiem mts(m2ts)-czyli film.To , że BDMV 1:1 z płyty BR a BDMV z mkv-ki 1280/720 z niskim bitrate to nie to samo - to fakt.
 
Ostatnia edycja:
Do góry