Czy amplituner puszcza sygnał w trybie standby?

bestisz

Member
Posiadam TV Sharp LC-46XL2E oraz projektor Epsona TW-700. Źródłem obrazu na co dzień jest tuner satelitarny Dreambox DM8000. Obecnie do przełączania wyjścia używam automatycznego przełącznika HDMI. Nim steruję sobie na czym chcę oglądać obraz.
Za kilka dni planuję dokupić zestaw kina i trafiła mi się okazja na zakup amplitunera Onkyo TX-SR606 za dość przyzwoite pieniążki (1000zł za nówkę). Właściciel wygrał go w konkursie i nie podłączył przez rok ponieważ nie stać go na zakup kolumn.
Moje pytanie dotyczy przekazywania obrazu i dźwięku po HDMI kiedy tuner jest w trybie standby. Onkyo które chcę zakupić ma kilka wejść HDMI i jedno wyjście. Do wejść podłączę DVD-BD, tuner sat oraz odtwarzacz sieciowy HD. Z wyjścia chcę przejść na przełącznik HDMI 1x2 a z niego na TV i projektor. Najbardziej interesuje mnie czy jeżeli będę chciał oglądać coś z tunera sat pomijając dźwięk z amplitunera to muszę budzić go z trybu standby? Czy może po prostu sygnał przelatuje do TV tak jakby był połączony z tunerem bezpośrednio?
Po prostu nie chciałbym za każdym razem jak chce włączyć "Fakty" włączać również amplitunera.
 

bestisz

Member
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc. Czy mój amplituner przepuści obraz i dźwięk do TV jeżeli jest ustawiony w tryb standby? Chodzi o to że tuner satelitarny chcę podpiąć po HDMI do amplitunera Onkyo. Jednakże chyba każdy przypuszcza że nie zawsze włącza się amplituner żeby pooglądać telewizję. Nie będę przecież oglądał wieczornych wiadomości w systemie 5.1. Czy w takim razie jeśli zestawię takowe połączenie i dam amplituner na czuwanie to sygnał z tunera poleci do TV nawet jak ampli będzie w trybie standby?
 
Do góry