Czy amplituner może stać na subwooferze?

Witam, mam mały problem, wczoraj przyjechało kino domowe i okazało się, że w najładniejszym ustawieniu gdzie głośnik centralny i amplituner są po środku w szafce rtv - amplituner ma 5mm przerwy nad sobą i strasznie się grzeje... w związku z tym, muszę coś wykombinować i w smie wymyśliłem dwie opcję.. Albo postawić amplituner na subwoferze po prawej stronie albo głośnik centralny postawić pionowo po lewej stronie obok szafki rtv.

Może wy coś doradzicie jak to rozmieścić?

327a8e83bbe690f0med.jpg
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Jeszcze jedną opcją jest powieszenie centralnego nad telewizorem. U mnie się sprawdza doskonale, jest lekko skierowany w dół, prosto na słuchacza
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
pomijam już fakt, że central za nisko. Jaką masz odległość od ekranu do siedzenia? Na fotce widać jakby było to 154,7 km.. :)
Sądząc jednak, że skoro odległość między frontami to 5.5 m, to siedzisz chyba faktycznie daleko...
Nie masz dziury akustycznej przy tak szerokim rozstawieniu kolumn?
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Dopiero zauważyłem zdjęcie z ekranem, jeśli nie przepuszcza dźwięku to moją poradę zignoruj :)
Faktycznie wydaje się daleko, ale zdjęcie też swoje zrobiło. Mógłbyś podać wymiary mniej więcej od miejsca odsłuchowego?
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
4m - 4,5m od ekranu są fotele. Pomieszczenie ma wymiary 6x10. Więc część na kino to około 6x5m

Możesz zrobić po innemu. Do stolarza , i niech Ci zrobię półkę pod central bez tylnej ścianki ( wymiar pod stojak od TV , nie szerszy , aby zmieścić tam central.). Ampi zostaw tam gdzie teraz. Będzie mięć tam dużo miejsca aby miał czym "oddychać". Tylko żeby zrobił z takich samych grubych płyt , jak ten stolik na którym stoi TV.
Ja ze względu na brak miejsca zrobiłem tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry