Czy aby napewno "N" ?

kamon

New member
N-ka ma tu silne lobby ;)

Kazdy najmniejszy nawet glos krytyczny wywoluje od razu fale sprzeciwu.
Przeciez nikt nie kwestionuje tego, ze "N" jest pionierem HDTV w Polsce (chwala jej za to) i gdyby nie ona to ani Cyfra+ ani Polsat nie zrobilyby zadnego kroku w tym kierunku. Nie zmienia to jednak faktu, ze to co nam obiecywano nie do konca zostalo zrealizowane i trzeba o tym mowic.
Za nim sie na mnie rzucicie :D (fani "N" -ki) dodam, ze juz miesiac temu wyslalem moja rezygnacje z Cyfry + i powiem tylko tyle, ze zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem. Do konca roku jest jeszcze troche czasu wiec mam nadzieje, ze sporo z tych niedociagniec uda sie pionierom naprawic. Poki co kibicuje "N" -ce ale bacznie obserwuje tez ruchy Cyfry+.

Pozdrawiam
 

akab

New member
kokogrip napisał:
ijeszcze trzeba sobie zadać pytanie na czym to będzie oglądane bo z tego co mi wiadomo to plazma i polsat to kiepskie zestawienie
A tu kolego się lekko mylisz mam plazmę panasa i to PA 60 i jakośc w polsacie cyfrowym jest ok u szwagra na tym samym tv i kablówce UPC jest słąbiej ale to i tak o niebo lepiej niż w LCD pzd
 

mastedar

New member
Pierwsze sliwki robaczywki

Na polowe listopada zapowiadany jest dekoder z funkcja nagrywania i HDD wielkosci 250GB za 449zl. Oferta kanalow wg. mnie i moich potrzeb jest wystarczajaca bo za 32zl mozna miec pakiet edukacyjny plus sportowy i cala mase ok. 200 innych programow (tylko na co komu tyle, jak dla mnie moglyby byc tylko te 2 pakiety i koniec, ale to tylko moje zdanie). Kanaly HD beda caly czas sie rozwijac, nie oczekujmy ze bedzie ich od razu polowa calej oferty. Wszystkie nowe rzeczy wchodzace na rynek nie oferowaly od razy w pelni tego co mialy oferowac np. Blueconnect - najszybszy internet. Na poczatku EDGE ledwo raczkowal, potem UMTS, a dopiero po kilku latach mamy HSDPA i 1,8Mb/s. Czyli dajmy im szanse i zamiast narzekac trzeba wspierac idee. Sam jestem w trakcie wyboru TV juz pod katem nowej telewizji ale jak nie bedzie jeszcze programow w HD to i tak na nowym ekranie bede sobie mogl obejrzec raz jeszcze z DVD swoj ulubiony film i na pewno sprawi mi to duzo radosci bo jakosc i tak bedzie lepsza niz na poprzednim CRT, wiec nie wyzywajcie prosze ludzi, ktorzy kupuja teraz TV "HD-Ready" i platforme "N" napalencami bo to zwykli konsumenci ktorzy maja potrzebe nabycia TV a ze wchodzi nowy standard to czemu nie kupic juz sprzetu z nim zgodnego ?
 

gabat

New member
gabat napisał:
Jeszcze jedno – nie odbiegam od średniej niniejszego forum jeżeli chodzi o oczekiwania. Wszyscy narzekali na jakość HBO i ja również. Zresztą pierwszy krok jaki wykonałem, to kilka miesięcy temu podziękowałem C+ za kanały HBO.
Po starcie n-ki wypowiedziałem umowę i śledzę forum. Wątpliwości pojawiały się coraz liczniejsze na skutek czytania postów, więc postanowiłem sprawdzić organoleptyczne i piszę o moich odczuciach w stosunku do cudu o jakim mówił Pan Sojka (ITI). Jeszcze raz potwierdzam LuxHD to jest to, ale mam również oczekiwania do innych kanałów i to tych SD. Porównywałem TVN24 i TVN po to żeby dać n szansę w stosunku do C+ i oczekiwałem jakości na tym samym poziomie, a może o oczko wyżej i to chyba zrozumiałe.
Moje wątpliwości potęguje fakt, że C+ podnosi jakość obrazu, o czym pisał Xroma, czyli coś jest na rzeczy.
Poruszyłem sprawę na forum nie po to żeby buntować przeciw n, tylko po to żeby rozpocząć dyskusję na temat jakościowej różnicy, którą zapowiadano i której my forumowicze oczekujemy i do której mam prawo po oświadczeniach twórców n.
Wiem, że to początek i nie liczę na super serwis na starcie - wszyscy pamiętamy początki GSM. Nie poruszam sprawy programowej, bo to się dopiero tworzy.
Po prostu chcę dobrej jakości obrazu, a kupując chcę to zobaczyć. Podobnie jak kupując samochód, nie przeglądamy jedynie parametrów i nie przyjmujemy za pewnik, że BMW to tak się dobrze prowadzi i to taki piękny samochód. Oglądamy, prosimy o jazdę próbną i na końcu podejmujemy decyzję – oczywiście jeżeli zasobność portfela na taki kaprys pozwala.
Kończąc – chcę być przekonanym (naocznie), że to jest to na co czekałem i że dokonuję trafnego wyboru.
Jeszcze raz zapraszam do dyskusji. W końcu do tego służy to forum.

Przyłączając się do dyskusji chciałem zacytować mój wcześniejszy post mając cały czas nadzieję, że n wywiąże ze swoich publicznych obietnic oraz że walka o klienta wpłynie korzystnie na ofertę, ceny i jakość u wszystkich operatorów telewizji cyfrowej.

Ja w każdym razie cały czas przyglądam się sytuacji m.in. za pośrednictwem niniejszego forum i czekam - do terminacji mojej umowy z C+ zostało 58 dni.
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
arsenal napisał:
No wybacz Robert71 ale jeśli DiscoveryHD nie jest kanałem telewizyjnym to co nim jest? To, że są na nim powtórki to chyba oczywiste. Canal+,HBO, National Geographic, Planete i wiele innych też nadaje "to samo w kółko". Taka jest idea tych kanałów, byś nic nie przegapił. Jeśli ktoś tego nie rozumie to mi go szkoda. Wracając do DiscoveryHD. Nie leci tam 10 programów na okrągło. Jest ich znacznie więcej i co dzień trafiam na coś nowego. O JAKOŚCI nie wspomnę.

No nadaje w HD, ale ... oferta jest bardzo, bardzo uboga.
Oczywiście na wszystkich tego typu kanałach jest podobnie ale powtórki nie są na taka skalę. Tak jak napisałem to jeszcze raczkuje i trochę czasu musi minąć aby mogli zebrac więcej materiału do emisji.
Na razie jest ok 10 programów na Discovery HD, dzis widziałem nowy tj. ten o braciach Wright czyli jest z ... 11. 2 z nich które sie niemiłosiernie tną przy ruchu kamery (ten o moście i plażach) że sie tego oglądać nie da.

Tak że podtrzymuję swoja wczesniejszą wypowiedź że daleko mu do pozostałych kanałów discovery - tych nieHD.

Ponadto są jeszcze dwa kanały w HD w N:

1. HD Sport. Ile % jest tam w HD ?
2. Kanał filmowy choliłócki - niewidka :)

Robert
 

Czarny38

New member
małgosia napisał:
Być może ktoś z forumowiczów przeszedł z Cyfry na N i może dokonać porówania funkcjonalności tunerów i jakości programów SD ?

Miałem cyferkę i chyba najlepszy ze wszystkich oferowanych przez cyfrę tuner Pionier1430. Trudno porównywać go z n-boxem to co dla jednego będzie zaletą dla drugiego wadą. Zaletą pionka napewno dopracowywany przez wiele lat soft, zdecydowanie lepiej działające EPG i opisy programów,dwa wyjścia scart. Wadą przestarzały wygląd brak wyścia cyfrowego dźwięku, łatwo łamiący się zatrzep klapki pilota. N-box zdecydowanie nowocześniejszy, hdtv,dolby dygital. Wady jak narazie niedopracowany soft, tragiczne EPG, pilot jak dla mnie za duży.

Jakość programów SD moim zdaniem podobna, nie widzę różnicy. Oferta programowa jak dla mnie idealna co nie oznacza że inne platformy dla kogoś innego nie będą atrakcyjniejsze. Największe jak dla mnie wady platformy polsat to fatalna jakość TVP1 i TVP2. Z kolei w cyfrze wadą jest brak możliwości łączenia pakietu startowego z pakietami premium.

Jedno nie ulega wątpliwości start platformy "n" wymusił na polsacie obniżkę cen dekoderów z 299 na 99 i wprowadzenie pakietu mini, na cyfrze przyspieszenie z wprowadzaniem HD a co za tym idzie wymianę przestarzałych dekoderów. Korzystamy na tym wszyscy zarówno abonenci "n" jak i abonenci pozostałych platform.

Szkoda tylko że dekoderki cyferki które podobno wejdą nie mają optycznego wyjścia audio i nie są przystosowane do odbioru VOD i PVR. Źródło:Laki DVHK
 

arsenal

Moderator
VIP
Optycznego wyjścia nie mają ale SPDiF na chinchu już tak. Więc nie ma tragedii. Każdy dobry amplituner oferuje obydwa standardy wejść dla dźwięku cyfrowego.
Wracając do tematu. Zgadzam się, że DiscoveryHD robi trochę więcej powtórek niż inne kanaly z grupy Discovery. Cały czas pamiętam, że produkcja i tłumaczenie nowych programów ma miejsce. W grudniu zobaczymy na DiscoveryHD bodajże pierwsze HDTV Z Polski dla polaków( choć nietylko). Mowa oczywiście o dokumencie nt. Solidarności i wydarzeń lat 80. Oczywiście dla tych co mają zwykłe telewizory pokusa jest dużo mniejsza ale to w końcu kanałHD i do tych odbiorników głównie adresowany. Możecie wierzyć lub nie ale na 50 calach:)) nawet powtórki wyglądają pięknie. To także forum o HDTV i przez taki pryzmat staram się wypowiadać w tego typu tematach. W 2007 roku dojdzie w Polsce Canal+HD, NG HD i pewnie coś jeszcze. Dopiero zaczynamy jako kraj a już wyprzedziliśmy parę ze"Starej Europy". Nieważne jaką polską platformę wybierzecie mając telewizor HD. Każda dopiero raczkuje w tym temacie. To, że Canal+ mam największe doświadczenie na rynku płatnej tv nic nie znaczy gdy pojawią się problemy choćby z HDMI, a pojawią się na 100%!
 

autorus

New member
Dlatego ja czekam na recdorder , dopiero pozniej bede recenzowal :) Soft mozna dopracowac, jakosc kanalow podciagnac . Potrzeba tylko czasu
 

małgosia

New member
arsenal napisał:
Co do oferty. Jeśli komuś zwisają kanały"premium"(albo miał je przez kilka lat i stwierdził-żadna rewelacja)bo filmy ogląda na DVD. Od Polsatu Cyfrowego odrzuca go niedbałość o jakość przekazu, ogląda niedużo to N jest dla niego.

Arsenal !

Z każdym dniem obawiam się, że "N" ma coraz mniej aututów w ręce.
Chwała im za to, że za ich sprawą mamy pierwsze kanały HD i że wymusili ich wprowadzenie także w konkurencyjnej C+.

Tyle tylko, że ludzie podpisując umowę nie będą się kierowali zasługami w w rozwoju rynku, ale aktualną ofertą.
Jeszcze jakiś czas temu gdy byłam na 100% zdecydowana na "N" - uważałem, że ta platforma ma 2 atuty nad resztą - jako jedyna będzie nadawać w HD (a Cyfra + pewnie dużo później) i będzie mieć całkowicie nowe podejście do klienta - chodzi mi o blog, zachęcanie do dyskusji, pytań i dzielenie się wątpliwościami.

Już za miesiąc może się jednak okazać, że "N" nie będzie liderem HD i jej podstawowy atut przestanie się liczyć (mam na myśli szybką odpowiedź C+).
A wtedy jeszcze bardziej widoczne będą wszystkie jej wady - uboga oferta programowa, brak porządnej strony internetowej (czy to taki problem ?), problemy z dystrybucją, kiepska funkcjonalność tunera, anteny firmowe, ktore okazały się bublem.

Drugi atut N - komunikacja z klientem - okazał się jej największą wadą. To naprawdę poważny błąd, że blog, który rozwijał się przed premierą "N", tuż po tym wydarzeniu zamarł, a klienci czują się przez ITI ignorowani.

Obawiam się więc, że ludzie, dla których priorytetem jest niska cena zostaną przy Polsacie, a dla tych który priorytetem jest jakość - skusi Canal+ HD. N jest nową platformą na rynku i to ona musi przedstawić argumenty, które skłonią ludzi do zmiany platformy na "N". O ile takie argumenty istniały 2 miesiące temu i 1 miesiąc temu (i dlatego tylu ludzi podpisywało umowy w pierwszych dniach wejścia N na rynek), o tyle obecnie te arguemnty tracą swoją ważność. Oczywiście to moja subiektywna opinia.

Takie jest moje zdanie. N ma 3 tygodnie, Cyfra+ i Polsat kilka lat. Miały te lata i je w moich oczach zmarnowały.

To prawda, ale "N" nie moze się porównywać z konkurencją przed kilku lat, ale z tą obecną. Nie mając doświadczenia i klientów (a co za tym idzie przychodów z abonamentu) N musi przekonać klientów, że jest lepsza od konkurencji już teraz. Jeśli nie zdobędzie klientów, to nie będzie się mogła rozwijać.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
I mam nadzieję, że nas przekona iż było warto.
Sam czasami daję się ponieść niepotrzebnym emocjom. Toż to tylko telewizja. Nie spodoba mi się to zrezygnuję. Dostane pierwszy rachunek za nieistniejące kanały( ma juz ktoś rachunek od N, czy tylko tak wszyscy pienią się, że placą a nie ma?) to zrezygnuję. Operator orżnie mnie na kasę, policzy za dużo czy odetnie sygnał bezprawnie to zrezygnuję. Jakość techniczna kanałów zacznie spadać bez podawania przyczyn to zrezygnuję. Bez darcia szat i płaczu. Tak po prostu pójdę tam gdzie dla MNIE jest najlepiej.
Piszesz Małgosiu, że będą kierowali się ofertą a nie zasługami. Prawda. Ofertą kierowałem się gdy wybrałem N. Wiem, że niektórym przez głowę może nie przejść" Jak to, platforma bez np.: HBO czy Polsatu?". Mnie te kanaly nie wzruszają już. HBO nudzi a do Polsatu nie mam dostępu kilka lat bo antenę analogową odłączyłem po remoncie. I żyję. Funkcjonuję. Nie mam koszmarów.
Każdemu kto zastanawia się nad wyborem operatora płatnej tv polecam zrobić małe podsumowanie. Co oglądamy najczęściej, jakiego typu programy, cy bez ligii anglielskiej możemy żyć, czy "hity" w HBO aby nie za często się powtarzają i czy są naprawdę "hitami". Czy planujemy zakup nowego telewizora o większej rozdzielczości i przekątnej ekranu.
Bo w sklepie sprzedawca nie doradzi, tylko wcisnie nam to za co ma największy zysk. Biznes is biznes.
 

airjack

New member
Każdemu kto zastanawia się nad wyborem operatora płatnej tv polecam zrobić małe podsumowanie. Co oglądamy najczęściej, jakiego typu programy...
I tak właśnie zrobiłem, to podstawowa sprawa. Obecnie mam kablówkę w multimedia. Wg moich wyliczeń w n za te same kanały będę płacił 3 zł więcej, ale za te 3 zł mam HD choć na razie nie wykorzystane (kupno tv w planie) i dżwięk 5.1 dzięki któremu mogę wykorzystać aplituner. Zdecydowana wiekszość kupuje n-kę ze względu na HD, ja planuję zakup właśnie dla 5.1 (czekam jeszcze na filmowy). Kto ma zestaw kina domowego ten wie jak inaczej ogląda się film. Jeszcze jedna sprawa która mnie zastanawia to zarywanie obrazu, które jest opisywane, w kablówce nie ma tego tematu, nie trzeba odśnierzać anteny :) Nie miałem do tej pory żadnej satki i staram się czytać jak najwięcej na ten temat. Nie zrażam się negatywnymi opiniami, poprawa w ofercie i sofcie na pewno będzie. Na razie czekam, ale mysle, że nie więcej niż miesiąc.
 

arsenal

Moderator
VIP
Zrywanie obrazu @airjack to w większości przypadków wina źle ustawionej anteny. Anten dawanych przez operatorów z reguły nie polecam. Warto zainwestować w czaszę 80-90 cm, własny konwerter twin i ewentualnie drugi konwerter dołączony na "zezie" do oglądania kanałów z Astry.
 

małgosia

New member
arsenal napisał:
IKażdemu kto zastanawia się nad wyborem operatora płatnej tv polecam zrobić małe podsumowanie. Co oglądamy najczęściej, jakiego typu programy, cy bez ligii anglielskiej możemy żyć, czy "hity" w HBO aby nie za często się powtarzają i czy są naprawdę "hitami". Czy planujemy zakup nowego telewizora o większej rozdzielczości i przekątnej ekranu.
Bo w sklepie sprzedawca nie doradzi, tylko wcisnie nam to za co ma największy zysk. Biznes is biznes.

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Dodam od siebie - że ideałem byłoby płacić tylko za te kanały, które chce się oglądać.
Łącząc moje zainteresowania z zainteresowaniem mojego męża wyszłoby, że interesują nas takie kanały :
- TVP 1
- TVP 2
- TVN
- Polsat
- TVN 24
- TVN Turbo
- TVN Meteo
- TVN Style
- TVN Lingua
- BBC World
- BBC Prime
- CNN
- National Geographic
- Discovery (wszystkie)
- Planete
- Animal Planete
- Canal+ (film i sport)

Nic innego nam nie potrzeba.
W związku z tym, że mam HD Ready - oczywiście najlepiej byłoby mieć jak najwięcej z wymienionych powyżej kanałów w HD
W praktyce jednak ciężko znaleźć ofertę, ktora zaspokoi moje potrzeby. Np. aby oglądać w "N" TVN Style muszę wykupić pakiet, w ktorym nic innego mnie nie interesuje (są tam głównie programy muzyczne).
Z kolei w C+ nie można dokupić canal+ do pakietu podstawowego.
 

michal218

New member
I dlatego wybor taki ciezki...Dopiero po zsumowaniu chociaz czesci tych 2 platform mozemy niemal w pelni zaspokoic cala rodzine.Kazdy pojedynczy wybor bedzie zly,jezeli dotyczy conajmniej 2 innych gustow.W N jest za maly wybor kanalow(zwlaszcza drozszych),a w Cyfrze jak wspomnialas trzeba nabrac kanalow z bardzo zlej jakosci za spora kase,aby moc w nagrode obejrzec na razie tylko ciut lepsza jakosc odbioru z ciekawsza oferta.Na dzien dzisiejszy widze 2 wyjscia:Komfortowy z megapremium w Cyfrze i ze 2 pakiety N.Drugie-wiekszosc pakietow z N i jako dopelnienie tematyczny/komfortowy z samym multiplexem w Cyfrze.
 

mati29

New member
To prawda, że żadna telewizja ( czyt. platforma satelitarna ) nie daje nam wszystkiego czego chcemy. Zawsze coś się znajdzie u innych, czego nie ma nasza platforma. Ale to tylko telewizja :) A niektóre wypowiedzi są w tonie tak oficjalno- załobnym jakby tu chodzilo o sprawę wagi akcesji Polski do UE :) , lub wyboru małżonka :)
 

mastedar

New member
Czy tylko TV ?

Ogladam TV srednio 1-2 godz dziennie i to najczesciej Discovery i TVN24, nie wyobrazam sobie ustawiac w telewizorze 100 kanalow, zazwyczaj programuje w/w. Jest zbyt duzo innych zajec niz ogladanie TV wiec dla mnie N'ka to dobre rozwiazanie bo za 32zl moge miec to co chce i w dobrej jakosci. Wydawac ponad 100zl miesiecznie na platformy cyfrowe to dla mnie bezsens no ale rozumiem ze ktos moze miec takowe potrzeby bo np. rodzina itp.
 
Do góry