Czy 50" to nie za dużo

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
asos - bezwarunkowo, jeżeli CIę stać bierz 50 cali. Po prostu już po tygodniu byś żałował, że nie wziąłeś . Tak naprawdę to fatalną jakość posiadają, z popularnych programów, TVP1 i 2. TVN, Polsat - nadają dobry sygnał i bez problemu ogląda się z 3 metrów. Jak jest słaby sygnał to to czy oglądasz z 3, czy z 4 metrów i tak nie ma dużego znaczenia. Pewnie niezadługo kupisz sobie odtwarzacz BD, jakość nadawania poprawi się (szczególnie jak sprywatyzują molocha TVP - czego całym sercem im życzę:p ) i będziesz miał super telewizorek do oglądania tego:). PZDR
 

BlackJack1

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

A z jakiej odległości oglądasz?
Pytam, bo przez jakis czas myślałem o LX6080 :) ale chyba SD z 3.40 m. nie dałoby się oglądać... ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Wiadmo, jeśli masz LX508D to każdemu opada szczęka jak mu powiesz ale nie
na tym polega zakup TV a wg. to jedyna zaleta LX....chwalenie się przed znajomymi. Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu kupować LX.
A praktycznie miałem już przygotowane na niego pieniądze ale się "nawróciłem".
 

trempek

New member
Ostatnio ogladalem oba w sklepie pionki 50' kudo jeden hd ready drugi full hd, z bliska widac roznice ale faktycznie z kulku metrow raczej ciezko, choc sprzedawca twierdzil ze widzi roznice, najchetniej bym go wyprosil ze sklepu zamienil full hd i hd ready miejscami i kazal zgadywac po jakosci obrazu ktory jest ktory z 5 metrow:krol:
 

BlackJack1

New member
... no z 5 m. to nie, ale z 3 m....? Kiki twierdzi, że widać wyraźnie różnicę, inni koledzy z forum, że nie widać.... W żadnym MM czy Saturnie w Krakowie ani Katowicach nie ma razem tych dwóch modeli.
Wg. testującego na hdtvtest.co.uk Pionka LX508 widać z 3 m. różnicę na korzyść full'a. A miał je testujący obok siebie....
Ech... dylematy... kasa odłożona na LX'a ale za różnicę można by kupić PS3, gry i dużo filmów na BD.....
 

ein

New member
Jako

wlasciciel 42 cali powiem tak - kazdy (chyba) po pewnym czasie mowi "a szkoda ze nie jest wiekszy". Oczywiscie przez pierwsze pare tygodni bedziesz mial efekt WOW (jezeli ofkors kupisz dobry TV) ale potem uswiadomisz sobie ze przy 50 i wiecej calach masz juz prawdziwe kino, bo ogladajac szczegolnie dobre zrodlo obrazu (HD wszelkiej masci, DVD z dobrego jakosciowo wydania przepuszczone przez dobry skaler) to z 2-3 metrow po prostu obraz Cie pochlonie, nie bedziesz ogladal "przez okienko" tylko wlasnie tak jak w kinie. Wogole mniejsze ekrany (imho graniczne tutaj jest 40 cali) daja odczucia ogladania zwyczajnej telewizji, znaczy tradycyjnego ogladania malego obrazu, gdzie nie ma miejsca na efekt "zanurzenia" bo patrzy sie nie tylko na ekran ale i w duzej mierze na "okolice". Stad sugestia - kup wiekszy i sie nie zastanawiaj :) Zobaczysz ze z czasem docenisz wlasnie owa glebie (tu PDP Pionka rzecz jasna, ew. Panasy) i bedziesz czerpal wiele radosci z ogladania dobrego jakosciowo materialu. Sygnal SD jest oczywiscie pewnym problemem ale PDP wiecej wybacza niz LCD w tej materii, przy 50" z 3 metrow, szczegolnie przy Pionku bedzie akceptowalna / dobra jakosciowo. Trzeba tez pamietac ze nasz rynek jest najbardziej dynamicznue rozwijajacym sie rynkiem HD w EU (chyba tylko WB moze sie rownac odnosnie ilosci platform, dynamiki wprowadzania uslug, ilosci programow HD). Kupujac taki telewizor masz juz dzisiaj gwarancje ze coraz wiecej kontentu bedzie w coraz lepszej jakosci, ze przy wyborze odpowieniego dostawcy sygnalu Twoj TV wykorzysta potencjal jaki w nim drzemie. Jak by mnie ktos rok, maks dwa lata temu zapytal czy watro, po co, kiedy to HD w .pl bedzie to bym powiedzial: "daj se siana". Dzisiaj goraco namawiam na duze ekrany, bo po prostu warto - przy 10-12 kanalach HD obecnie ma to sens.

ps. Co do Kuraka i fullHD albo nie fullHD - jezeli zrodlem bedzie glownie TV i jakis player HD/DVD bralbym HDready. Jezeli bedzie to, to podlaczone pod konsole (z naciskiem na PS3, X-box to glownie domena 720p... tu takoz HDready sie swietnie sprawdzi) oraz PCta to mozna zastanowic sie nad full-em. Obaz na tanszej imho w typowych "telewizyjnych" zastosowaniach nie bedzie sie roznil o te 6000zl, baa obawiam sie ze wogole roznil sie bedzie tak nieznacznie ze za te niemala sume lepiej bedzie kupic jakis baaardzo rozbudowany ampli ze wszystkim co potrzeba.
 

BlackJack1

New member
Dzięki ein za odp. w tym wątku.
To, że będzie to 50 cali to jest pewne (60'' byłoby za duże z odl. 3.40 m. dla TV SD... chyba...? :) nadal czasem ta myśl mnie nachodzi ale żona na ten rozmiar nie bardzo...).
Jak pisałem wcześniej u mnie 50% to TV SD (HD kilka kanałów) i 40% to blu-ray/hddvd ripy z kompa - pełniaki i x264 1080p więc tu mam dylemat LX czy XD... I jeszcze jako player BD mam zamiar nabyć PS3 jako najtańszy, wszechstronny player. Gdyby nie ten komp to wybór byłby jednoznaczny: 508xd. A tak... dalej myślę.....
Co do pozostałych elementów KD to mam B&W 603 jako fronty i tyły, B&W central i 2 suby. Wzmacniacz Denon AVC-A1D (kiedyś, 9 lat temu był to flagowiec Denona z THX'em) więc żal go sprzedawać za grosze, ponieważ gra wspaniale i ma wejście 7.1 na ext. dekoder więc jak pojawia się playery BD ze wszystkimi dekoderami HD audio na pokładzie to po prostu podepnę taki po analogu i będę miał pełnię szczęścia także w dźwięku :) .
Ale wracając do wyświetlacza - chyba tylko ratuje mnie prezentacja Kiki'ego.... Wielu twierdzi, że zostanie mi po niej 6.000 pln w kieszeni :mrgreen:

Pozdrawiam.
 

d.karolik

New member
BlackJack1 napisał:
...............
Co do pozostałych elementów KD to mam B&W 603 jako fronty i tyły, B&W central i 2 suby. Wzmacniacz Denon AVC-A1D (kiedyś, 9 lat temu był to flagowiec Denona z THX'em) więc żal go sprzedawać za grosze, ponieważ gra wspaniale i ma wejście 7.1 na ext. dekoder więc jak pojawia się playery BD ze wszystkimi dekoderami HD audio na pokładzie to po prostu podepnę taki po analogu i będę miał pełnię szczęścia także w dźwięku :) .
Ale wracając do wyświetlacza - chyba tylko ratuje mnie prezentacja Kiki'ego.... Wielu twierdzi, że zostanie mi po niej 6.000 pln w kieszeni :mrgreen:

Pozdrawiam.

.............przepraszam za cytat ale ..... w twoim wypadku ( kino domowe ) jest bardzo OK , kiedyś słuchałem głośników z firmy B&W naprawdę robi wrażenie ( masz super KD ) ja bym nie zmieniał i do tego KURO nawet 50" 5080 XD i jest SUPER moim zdaniem ............. ale proszę o odpowiedz pozostałych forumowiczów .......

A to że, w zwykłym kd jest OK i obraz i dźwięk...to nie ma wątpliwości co do B&W.
Te GLOŚNIKI są stworzone do KD i ( stereo też oczywiście ) to z całą odpowiedzialnością.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Wybór pomiędzy tymi 2 modelami DLA MNIE jest bardzo prosty.
Ja nawet na Blu ray nie widziałem zbytnio różnicy no bo na zdrowy rozmum czym się te TV różnią:

Rozddzielczością (która znika po oddaleniu się na 2 metry)
4 tyś więcej kontrastu (przy takich ilościach kontrastu różnica pomiędzy 16 a 20 jest znikoma)

Tak więc odłóż te 6 tyś na BD Marantza albo kogoś tam.


bo odłożyć:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlackJack1

New member
Ostatnio edytowane przez pooh1968 : Dzisiaj o 13:40.

A może pooh1968 jako posiadacz Kuro (ale nie pamiętam jakiego modelu) aktywny :) w tym wątku opowie o swoich doświadczeniach z Kuro - może podłączał go do kompa i może coś powiedzieć więcej o współpracy, rozdzielczościach i ogólnie obrazie biorąc pod uwagę odległość z jakiej się na niego patrzy... ? Każda wypowiedź użytkownika czy to XD czy LX'a jest bezcenna dla podjęcia właściwej decyzji :mrgreen:

A czy ktoś może mi wybić z głowy LX6080 jako "za duży" do SD przy mojej odl. od ekranu? ;)
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
:hmm: Po piersze nie rozumiem Twojego cytatu:confused: . Po drugie mo swoich doświadczeniach odnośnie mojego 508XD Kuro opisywałem w wątku o .... Pionieerach 8 generacji - są tam też doświadczenia innych użytkowników tego telewizora.

Z komputerem mój 508 po podłączeniu przez D-sub pracuje świetnie, obraz ostry i czytelnybez zniekształceń. Przez DVI-HDMI nie podłączałem. Przez HDMI masz możliwość wyłączenia overscanu.

Odnośnie rad - hmmmmmm:) - jakby mnie było stać to brałbym LX6080 - w chwili obecnej bez zastanowienia. PRAWIE nigdy nie jest za duży.
 

BlackJack1

New member
Dzięki za odpowiedź.
Co do cytatu to nie było w nim żadnych podtekstów czy złośliwości. Po prostu zaznaczyłeś swoja obecność w tym wątku więc przyjąłem, że go czytałeś i ciekawy byłem Twojej opinii.
Może gdyby nie żona to LX6080 zawisłby na ścianie :) a tak to tylko "jakaś" 50-tka...
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do żony:) - Moja się upierała na 42 calach - niby, żeby ołtarza nie robić w domu. Po rozmowie przyjęła moje argumenty i wisi 50-tka:). W naszych żonkach tkwi potencjał, którego nie zawsze doceniamy i rozmowa czyni cuda. Najlepsze jest to, że po tygodniu :p , stwierdziła, że tak naprawdę to mógłby być większy (cały czas mówimy o Pioneerze). Tak, że powtarzam, jeżeli Cię stać kupuj LX6080. PZDR
 

Hartson

New member
Bez reklam
Byłem w zeszłym tygodniu w jednym ze sklepów w centrum W-wy gdzie sprzedają z tv tylko Pioneer i Loewe ( nie będę podawał nazwy sklepu ale zorientowani pewnie wiedzą o jaki chodzi ). Oglądałem 508 XD i 508 D ( był puszczony jakiś kanał TV HD ) i z 3 m nie widziałem różnicy w obrazie między tymi tv. Różnica dla mnie zanikała gdzieś przy 2,5 m. Być może byłoby inaczej gdyby był puszczony jakiś film blu-ray.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci że często jest tak że klient podaje mniejszy wymiar żonie szczególnie jak wisi na ścianie i nie musisz się tłumaczyć z wydanej kasy :D
A najlpeiej to poproś o prezentację .Załącz ulubiony program / albo wspaniały koncert Andre Rieu - http://www.andrerieu.com/site/, / i Wife wymięka.
pozdrawiam
Krzysztof
 

pspot

Member
Ja tez miałem dylemat, czy 42" czy 50". byłem zdecydowany na 50, zona najpierw się upierała przy 42, ale po paru wizytach w sklepie już jej było wszystko jedno, byle już kupić jakiś porządny telewizor. Do oglądania zwykłej TV z 3 m moim zdaniem 50" to nie jest przesada, obraz będzie ok. Ja wybrałem 42" z innych względów: po pierwsze mebel na którym miał by stać, ma szerokość180 cm, 50" to chyba już jest 125 cm, do tego mam dwa głosniki na tym mebelku - więc przy 50" robilo sie baardzo ciasno. No i druga rzecz: 50" kosztował by mnie jakieś 2000 więcej: bo nie dość że jest o ponad 1000 zł droższy to jeszcze trzeba dokupić głośniki (oglądanie wiadomości z KD to trochę pomyłka) i stojak. No i jak się wexmie pod uwagę możliwośc dalszej sprzedaży przy zamianie na nowszy model, to 50" jest i będzie raczej mniej chodliwy niż 42. Do tego 42" jeszcze jako tako wygląda, choć niektórzy znajomi i tak twierdzą że jest za duży jak na nasz pokój i odległość. Gdybym był kinomaniakiem brałbym 50", ale że oglądam raczej rzadko, nie chciałem przesadzać. I jak narazie nie żałuję, a przy oglądaniu filmów/ programów HD siadam bliżej. Obraz mam z N-ki i jestem przekonany że będzie też podobnie (dobrze) wyglądał na 50". Artefakty na dośc skompresowanych kanałach SD widać do odległosci 1 m, potem jest ok (oczywiście zalezy to tez od ustawien, ja mam te od AS, i one bardzo dobrze tuszują niedoskonałości sygnału).
 
Do góry