czy 3d ma tak działać?

radekhdk

New member
witam wszystkich,
kupilem sobie tv toshiba 46wl768 i teraz pytanie

na wstepie zaznacze ze instrukcje przecxytalem itp. chcialem zobaczyc ten efekt 3d. wlaczam na pilocie guzik ''3d'' i obraz takjakby sie rozszczepia. tzn powstaja dwa obrazy...jeden kadr jest przesuniety w prawo drugi w lewo i dzieki temu na srodku ekranu lacza sie jakby w jednej trzeciej. (Nie ma takiego efetku jak w sklepach ze obraz jest takjakby minimalnie ruszony { tv samsunga czy innych firm...toshiby nie widzialem wlaczonej na 3d i nie moge sobie porownac}) zakladam okulary wlaczam ich przycisk uaktywniajacy je i...nic... migaja sobie szkielka ale nadal jest to samo... teraz pytanie... czy cos jest zepsute? czy musze miec wylacznie film 3d?( probowalem te filmy 3d trailery z youtuba i nadal to samo) nie da sie tego ogladac bo sa dwa obrazy... a obraz 3d??? nic takiego nie ma.

teraz pytanie
czy ktos wie czy tak ma byc ale cos jest nieustawione czy poprostu mam zepsuty tv?


pozdrawiam i zycze wesolych swiat
 

radekhdk

New member
zobrazuje dokladnie sposob wyswietlania tego 3d...a wiec po nacisnieciu przycisku 3d obraz uklada sie tak ze jezeli mamy np flage japonii na calym ekranie..czyli czerwona ''kulka'' jest na samym srodku to w wersji 3d jest polowa kulki po lewej stronie i dokladnie polowa kulki po prawej.
 

klimu

New member
Ta Toshiba nie ma konwersji materiału z 2d do 3d, dlatego pojawia Ci sie taki obraz. Musisz mieć filmy SBS (Side-by-Side), które potem po włączeniu funkcji 3d zaczną Ci się wyświetlać tak jak to opisałeś w telewizorach Samsunga.
 

crazyadam

New member
witam wszystkich,
kupilem sobie tv toshiba 46wl768 i teraz pytanie

na wstepie zaznacze ze instrukcje przecxytalem itp. chcialem zobaczyc ten efekt 3d. wlaczam na pilocie guzik ''3d'' i obraz takjakby sie rozszczepia. tzn powstaja dwa obrazy...jeden kadr jest przesuniety w prawo drugi w lewo i dzieki temu na srodku ekranu lacza sie jakby w jednej trzeciej. (Nie ma takiego efetku jak w sklepach ze obraz jest takjakby minimalnie ruszony { tv samsunga czy innych firm...toshiby nie widzialem wlaczonej na 3d i nie moge sobie porownac}) zakladam okulary wlaczam ich przycisk uaktywniajacy je i...nic... migaja sobie szkielka ale nadal jest to samo... teraz pytanie... czy cos jest zepsute? czy musze miec wylacznie film 3d?( probowalem te filmy 3d trailery z youtuba i nadal to samo) nie da sie tego ogladac bo sa dwa obrazy... a obraz 3d??? nic takiego nie ma.

teraz pytanie
czy ktos wie czy tak ma byc ale cos jest nieustawione czy poprostu mam zepsuty tv?
witam,
mam podobnie, co zmienic i jak ustawic zeby bylo dobrze ??
SAMSUNG UE46D8000
pozdrawiam
Adam
 

crazyadam

New member
tak wyglada obraz :sad:
 

Attachments

  • 08022012223_1.jpg
    08022012223_1.jpg
    103,4 KB · Wyś: 651
  • 08022012227_1.jpg
    08022012227_1.jpg
    89,9 KB · Wyś: 644

TechnoDream

New member
Jeślii masz film z podzielonym obrazem na dwie części czyli format SBS musisz w pilocie od TV odpalić opcję 3D i wybrać właśnie ten format, czyli SBS i w tym momencie obraz powinien ci się połączyć w jeden lekko rozmazany, wtedy odpalasz okulary i masz 3D.

Napisz jeszcze na czym odtwarzacz filmy czy jest to blu-ray? komputer czy USB pendrive bo to istotne jak coś zapraszam na moje gg 1208596
 

Podpucha

New member
Miałem podobnie u siebie w jednym przypadku gdy musialem wylaczyc najpierw napisy ktore byly w formacie SRT, potem musialem wyłaczyc i właczyc jeszcze raz 3D na pilocie właczyc osobno napisy i wszystko grało juz jak nalezy. Taki dziwny przypadek miałem dzisiejszego wieczoru. :)
 
Do góry