Czujnik oświetlenia w telewizorze OLED C1

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Potrzebuję zmianę jasności obrazu w zależności od oświetlenia pokoju. Miałem taką w TV Samsung QLED i działało to znakomicie. Sądzę że w telewizorze LG C1 też jest taki czujnik. Co muszę ustawić aby go aktywować ? Te ustawienia Al niewiele coś zmieniają ...
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej,
Na pewno to działa przy Dolby Vision aktywując tzw. Dolby Vision IQ. Jak masz ustawiony tryb obrazu Kino domowe dla DV, to możesz aktywować zdaje się w funkcjach IA czujnik światła. I wtedy będzie podnosił jasność w ciągu dnia. Gdy w pokoju będzie ciemno będzie chyba tak jakbyś oglądał normalnie na trybie Kino domowe.
Nie pamiętam juz dokładnie, ale chyba też to działało podobnie dla HDR10.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wykryłem że zmianę jasności obrazu w zależności od oświetlenia pokoju można ustawić w dwóch miejscach: jasność Al i włączając oszczędzanie energii na "auto". Jakie są zależności tych dwóch regulacji ? Mam włączone obie i dalej nie jestem zadowolony ze zmiany jasności noc-dzień. W Samsungu działało to wyśmienicie.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się, że oszczędzanie energii na "Auto" może działać na wszystkich trybach i mocniej ograniczać jasność.
A jasność AI w niektórych trybach nie zadziała (np. DV Kino) i różnica jest chyba taka, że przy ciemnych warunkach nie ograniczy jasności. Będzie tak jakbyś tej funkcji nie włączał. Ale jak będzie jaśniej w pokoju, to podbije jasność. Testowałem u siebie na DV Kino domowe i tak działało.
 
Do góry