Cześć wszystkim

yaro137

New member
Fajnie, że tu trafiłem. Widzę, że nie tylko sporo dzielenia się opiniami o różnych ekranach, ale też masa informacji powiązanych i opisy przeróżnych usterek. Powiem od razu, że mierzę się z zamiarem zakupu pierwszego telewizora. Jakoś tak nie był do niczego potrzebny. Wystarczał komputer z netflixem i primevideo. Dopiero teraz, kiedy dzieci wpadają w okres nastoletni, żona stwierdziła, że fajnie, jak by mieli dostęp do teledysków, filmów i zdjęć na dużym ekranie, także będę podpytywał. Nawet mam już coś upatrzonego tylko promka uciekła, ale może jeszcze się pojawi. Jeszcze raz witam wszystkich forumowiczów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki model miałeś na "oku" ?
Jakie masz potrzeby i warunki ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

yaro137

New member
Jak pisałem nie mam i nie miałem dotąd telewizora :) Na oku mam teraz TCL 75" C735. Mam w salonie ustawione 2 sofy w L-kę gdzie ta na przeciwko miejsca przygotowanego pod TV jest jakieś 4,5-5m od ściany, na której jest ozdobna cegiełka. Stąd właśnie wynikło 75". Jest nawet kanał pod kable. Dodam, że za boczną sofą jest spore okno tarasowe i podobnie sporo przeszkleń do samej podłogi parę metrów za sofą "telewizyjną", ale są rolety, które zawsze można opuścić. Są obawy, jak będą wyglądały zwykłe programy po przeskalowaniu. W końcu bardzo niewiele jest w 4K nawet w Canal+ online, tym bardziej wydaje mi się, że nie ma jeszcze sensu ładować w taki odbiornik worka pieniędzy :). Netflix mnie już trochę irytuje kontentem i przesłanim, więc szukam alternatywy, gdzie będą kanały muzyczne i jakiś sport. Testuję teraz tą z WP. Najlepiej żona stwierdziła, że ona chce tylko max 20 kanałów takich jaki lubi i nic poza tym, także co tu dodać ;) Myślałem wcześniej o projektorze UST, ale rozsądek powidział, że na nasze potrzeby to za duży koszt a do tego niezwijalny ekran, który by permanentnie zasłaniał większość tej ozdobnej ściany, więc odpadło. Potem przeglądałem Samsunga QN90B, ale tu też ostatecznie koszt wydał mi się zbyt wysoki jak na potrzeby i stąd po przejrzeniu wielu recenzji i potem porównań z Hisense w podobnej klasię TCL wydaje się bardziej uniwersalny i przyjazny w użyciu z googlem na pokładzie. Zastanawia mnie jednak, czemu TCL na Polskę daje tylko 2 lata gwarancji a nie 3, jak to robią w innych krajach. Mam nadzieję, że uda się ten ekran spiąć z moim wiekowym wzmacniaczem Marantza, tak, żeby przy oglądaniu filmów służył jako kino domowe i dla oglądania teledysków. Teraz mam tam wpięty komputer po wejściu optycznym do słuchania muzyki. Telewizor będzie raczej głównie na weekendy i to jak będziemy w domu. Podsumowując, głównie będzie z tego leciała muzyka, żadziej jakiś film, czy od święta sport i pewnie Xbox syna (11lat) też by tam się wpięło.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten TCL spełni Twoje potrzeby .
Masz dla członków forum go w specjalnej ofercie z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł plus montaż i dostawę.
 

yaro137

New member
Nie wiedziałem, że tu można sprzęt zamówić. Teraz widzę linka pod nickiem. Akurat mi w weekend alert przyszedł, że promka wróciła i już zamówiony.
 
Do góry