Czerń w VT50

kopi

New member
Dzisiaj byłem w MM i obok siebie stały: 46 G30 oraz 50 VT50. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się aż takiej różnicy, gdybym ich nie widział obok siebie.

Czerń w VT50 była absolutnie czarna natomiast w G30 lekko szarawa, podobnie jak w moim LG PZ750, którego po roku użytkowania chcę wymienić na Panasa VT.


Reasumując czerń (bo to jest akurat dla mnie najważniejsze w telewizorze) jest świetna w modelu VT i chyba najlepsza w obecnie produkowanych telewizorach.
 

kini0

New member
Bez reklam
Najlepsza czerń jest w czteroletnim Pioneerze serii 9. Więc biorąc pod uwagę upływ czasu Panas nie robi szału... ;)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Gdzieś czytałem, że pomiary wskazują (spróbuję to znaleźć), że jest to już niemal to samo przy czym w obu jest to już na granicy percepcji przyrządów :).
 

kopi

New member
Pewnie masz rację, ale ten Pioneer kosztował cztery lata temu dużo więcej niż dzisiaj Panas VT w tej samej przekątnej.
 

kini0

New member
Bez reklam
Nie chodzi tu o pieniądze, ale o ''hype'' wokół plazm Panasa które de facto są nie lepsze niż 4letni TV Pioneera... A cztery lata w przemyśle elektroniki użytkowej to wieczność. Pomyślcie co zrobiłby Pioneer przez te lata gdyby jeszcze robił plazmy...? ;)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Pomyślcie co zrobiłby Pioneer przez te lata gdyby jeszcze robił plazmy...? ;)

To już krańcowe spekulacje ale wydaje mi się, że niewiele. Po pierwsze przełomowe pomysły nie rodzą się na pniu (trinitron) po drugie większość inżynierów Pioneer'a przeszła do Pansa, a nikt mi nie wmówi że warunki pracy mają tam gorsze ;).
 

peterka1000

Member
Bez reklam
O czym Ty Kini mówisz ?? Chyba sam nie wiesz :) już Ci to mówiłem . Panasonic VT30 już jest lepszy od Pioneera Kuro . Tylko w czrni praktycznie Kuro jest lepszy i to jak gość wspomniał na przyrządach . Reszta czyli : rozdzielczość w ruchu poziomym spada w Kuro do 700 , w Panasie trzyma 1080 , Kuro nie ma 3D , Kuro ma pilota i menu jak z epoki kamienia łupanego , powidoki na Kuraku o wiele gorsze , wreszcie wygląd samego tv w VT30 o wiele lepszy . Więc czy Ci się to podoba czy nie ale Panasonic VT50 to już ogólnie oprócz samej porównywalnej czerni miażdży Pioneera . :) Niestety taka prawda . Jak by było inaczej to dalej bym miał Kuro bo miałem ale sprzedałem na rzecz Panasonica . :) Pozdrawiam
 

kopi

New member
Nie chodzi tu o pieniądze, ale o ''hype'' wokół plazm Panasa które de facto są nie lepsze niż 4letni TV Pioneera... A cztery lata w przemyśle elektroniki użytkowej to wieczność. Pomyślcie co zrobiłby Pioneer przez te lata gdyby jeszcze robił plazmy...? ;)

Co zrobiłby Pioneer, gdyby....... Czyżbyś zajmował się fantastyką? Pioneer już nie robi i nie będzie robił plazm, więc spekulacje na ten temat nie mają sensu.

W moim poście chodziło mi o to, że VT50 jest najlepszym obecnie produkowanym telewizorem. A poza tym, jak już wspomniał Peterka design starego Kuro i jego pilota to muzeum.
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
Dzisiaj byłem w MM i obok siebie stały: 46 G30 oraz 50 VT50. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się aż takiej różnicy, gdybym ich nie widział obok siebie.

Czerń w VT50 była absolutnie czarna natomiast w G30 lekko szarawa, podobnie jak w moim LG PZ750, którego po roku użytkowania chcę wymienić na Panasa VT.


Reasumując czerń (bo to jest akurat dla mnie najważniejsze w telewizorze) jest świetna w modelu VT i chyba najlepsza w obecnie produkowanych telewizorach.


Tylko jedna sprawa - w MM nie da się dobrze ocenić poziomu czerni, tam większe znaczenie ma filtr antyodblaskowy na ekranie.

Oceniając czerń w sklepach podobnych do MM telewizory w technologii LED byłyby najlepsze pod tym względem, co jak wiadomo nie jest prawdą...


Pozdro
Fella


p.S.
A VT50 jest świetnym tv!
 

jacku6

New member
Tylko jedna sprawa - w MM nie da się dobrze ocenić poziomu czerni, tam większe znaczenie ma filtr antyodblaskowy na ekranie.

Oceniając czerń w sklepach podobnych do MM telewizory w technologii LED byłyby najlepsze pod tym względem, co jak wiadomo nie jest prawdą...


Pozdro
Fella


p.S.
A VT50 jest świetnym tv!


a jaka cena w MM?
 

kobolko

New member
...Więc czy Ci się to podoba czy nie ale Panasonic VT50 to już ogólnie oprócz samej porównywalnej czerni miażdży Pioneera . :) Niestety taka prawda . Jak by było inaczej to dalej bym miał Kuro bo miałem ale sprzedałem na rzecz Panasonica . :) Pozdrawiam

Otóż kolega szanowny nie ma racji. W "przedruku" fragment tekstu porównania (bardzo rzeczowego i fachowego z resztą) starego "kuraka" z w tym przypadku Panasem TX-P50VT30E (oczywiście co do czerni):
"CZERŃ I KONTRAST
Podczas testu Panasonica TX-P46GT30E bardzo dobre wrażenie wywarła na nas oferowana przez niego czerń – 0,026 cd/m2 na szachownicy ANSI było świetnym wynikiem. Droższy TX-P50VT30E idzie pod tym względem o krok dalej i osiąga 0,017 cd/m2. Inaczej mówiąc czerń Viery TX-P50VT30E jest niemal 35% ciemniejsza od czerni GT30. Tak dobry wynik, przy jasności bieli rzędu 81 cd/m2 daje bardzo wysoki kontrast ANSI 4809:1.
A co z naszym „kurakiem”? Trzyma formę, czy ustępuje nowszej Vierze? Wszak zaprojektowano go dobrych parę lat wcześniej, a Panasonic ponoć wykupił od Pioneera patenty na „super czerń”. A może okaże się, że Kuro był dobry tylko na początku, a po trzech latach intensywnej eksploatacji rozjaśnił się i stracił swój „czarny czar” jak niektóre plazmy Panasonica? No dobrze: „nadejszła wiekopomna chwyla” i za chwilę podamy wyniki pomiaru. Jednakże co wrażliwszych czytelników prosimy o zajęcie bezpiecznej, tj. siedzącej lub leżącej pozycji „dla zdrowotnostsi”. Żeby potem nie było na nas, że nie ostrzegaliśmy …
Otóż przy jasności bieli rzędu 90 cd/m2 testowany Pioneer Kuro miał w trybie Film czerń rzędu 0,00001936 cd/m2, czyli poza zakresem pomiarowym naszego kolorymetru. Taki wynik daje współczynnik kontrastu równy 4.670.285:1!
No cóż Ladies and Gentlemen: no comment! Uczcijmy tylko kunszt inżynierów Pioneera chwilą ciszy …"

:)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Chyba przez zakłamanie nie wiecei o czym piszecie . Kuro to stary klamot , brzydki ,a jego przewaga jest tylko na papierze . Te pierdoły z tabelek czerni nie są dla praktycznie ani jednego człowieka zauważalne w sposób praktyczny . Natomiast nie trzeba być expertem żeby widzieć że : Panas ma 3D , że Panas ma o klase ładniejszy wygląd , że Panas w stosunku cena jakość to już miażdży Kuro . Wreszcie że Panas może ma i mglistą przyszłość ale póki co ją ma . Czyli sie powoli rozwija , zapewnia gwarancje na swoje produkty itp . Natomiast Kuro jest już reliktem przeszłości , którego poważna usterka kończy się niczym innym jak wywaleniem w kosz . Prawda Was boli bo daliście kupe kasy i teraz nie ma jak się przyznać do tego że Wasz super produkt Kuro ma wartość tylko dla Was , spróbujcie go sprzedać i się okaże czy starczy po jego sprzedaży na 55ST50 chiociażby , nie mówiąc o VT . Pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
to ty chyba masz naprawdę jakiś kompleks Kuro.
jakoś żaden posiadacz kuro nie garnie się do wywalania go i zamiany panasa.
wszyscy czekają na oleda bo wtedy zmiana ma jakiś sens.


Dzisiaj byłem w MM i obok siebie stały: 46 G30 oraz 50 VT50. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się aż takiej różnicy, gdybym ich nie widział obok siebie.

Czerń w VT50 była absolutnie czarna natomiast w G30 lekko szarawa, podobnie jak w moim LG PZ750, którego po roku użytkowania chcę wymienić na Panasa VT.


Reasumując czerń (bo to jest akurat dla mnie najważniejsze w telewizorze) jest świetna w modelu VT i chyba najlepsza w obecnie produkowanych telewizorach.
w sumie dziwne że widzisz w sklepie jakąś róznicę skoro w testach g30 ma 0.02 a vt50 0.012.
a tu niektórzy nie widzą różnicy gdy kuro ma czerń na poziomie 0.0031.
pewnie tv był byle jak ustawiony.

a ciekawa tez sprawa że vt50 w czerni jest gorszy od vt20.
2 generacje później mamy wypasioną obudowę i kilka więcej widgetów internetowych - co za postęp - no ale jak ma być tanio to nie może być dużego postępu.

źródło:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50vt50b-p50vt50-201204101757.htm?page=Calibration
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htm
http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX5090/Calibration.htm
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50vt20b-tx-p50vt20-20100520694.htm
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie ośmieszaj się dalej . Wybij sobie oczy i będziesz miał czerń idealną :) Oczywiście żartuje i nie życzę . Ale krążysz wokoło czerni którą nikt nie jest wstanie zauważyć gołym okiem i tak w koło . Miałem Kuro i raz jeszcze powiadam nie mam bo miała kupe wad . Kupiłem ja i mój kumpel . Jemu po 3 miechach wypaliło się na stałę logo TVN 24 . Sprzedał Kuraka i powiedział że nigdy więcej plazmy . Ja sprzedałem po około 9 miechach i nie żałuje . Gdybym dzisiaj miał kupować Kuro i Panasonica VT30 bez wahania wybieram PANASONICA . Obraz ma dokładnie porównywalny do Kuro , a w całej reszcie bije go na głowe . I tyle w temacie . Więcej nie będe się sprzeczał . Pisz sobie co chcesz o wielkim KURO . Jak chcesz podrzuce Ci do kolekcji staroci Soniaka Trinitrona z lat końca 80-tych . Będziesz miał jako kolejny exponat w muzeum domowym . Jak by nie było pewno jeszcze słynniejszy model od Kuro . hahah :)
 

klaus71

New member
Bez reklam
dla mnie ty się ośmieszasz. przecież nikt ci nie każe kupować kuro. i każdy normalny człowiek na obecną chwilę jak chce najlepszą plazmę to jest skazany na panasa.
ty dyskredytujesz kuro które już w 2008 roku modelem 508 osiągnęło poziom obecnych plazm panasa.
kuro ma wady? jak każdy tv - może twój był jakiś trefny - mój egzemplarz działa od 2 lat idealnie.
a na wady to dużo łatwiej trafić akurat w produktach panasa (pv60-filetowe węże, pv70/80 chyba duży green ghosting, v10 - utrata czerni, od serii 20 - falsecontouring i spore problemy z wypalaniem (mi w gt20 po 2 tygodniach wypaliły się liczniki od GT5))
a w kuro jakie wady? niektórzy narzekają na piszczenie cewek - ot i wszystkie problemy jakie ma ten tv.
a by wypalić na kuro cokolwiek to naprawdę trzeba być bezlitosnym i katować go kanałami z zabójczymi logo - zresztą panas załapie takie wypalenie kilka razy szybciej.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
w sumie dziwne że widzisz w sklepie jakąś róznicę skoro w testach g30 ma 0.02 a vt50 0.012.
a tu niektórzy nie widzą różnicy gdy kuro ma czerń na poziomie 0.0031.
To raczej sprawa filtru na panel bo niektóre są szare, czerń mierzona wychodzi dopiero przy nocnym oglądaniu.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
dla mnie ty się ośmieszasz. przecież nikt ci nie każe kupować kuro. i każdy normalny człowiek na obecną chwilę jak chce najlepszą plazmę to jest skazany na panasa.
ty dyskredytujesz kuro które już w 2008 roku modelem 508 osiągnęło poziom obecnych plazm panasa.
kuro ma wady? jak każdy tv - może twój był jakiś trefny - mój egzemplarz działa od 2 lat idealnie.
a na wady to dużo łatwiej trafić akurat w produktach panasa (pv60-filetowe węże, pv70/80 chyba duży green ghosting, v10 - utrata czerni, od serii 20 - falsecontouring i spore problemy z wypalaniem (mi w gt20 po 2 tygodniach wypaliły się liczniki od GT5))
a w kuro jakie wady? niektórzy narzekają na piszczenie cewek - ot i wszystkie problemy jakie ma ten tv.
a by wypalić na kuro cokolwiek to naprawdę trzeba być bezlitosnym i katować go kanałami z zabójczymi logo - zresztą panas załapie takie wypalenie kilka razy szybciej.

Ale jak mogę kupić coś co padło dawno to po pierwsze , a po drugie po co miałbym drugi raz ten sam błąd popełniać ? Staram się takich rzeczy nie robić . Napaliłęm się kiedyś na Kuro jak szczerbaty na suchary , przepłaciłem krocie ale opamietanie przyszło w sam raz i sprzedałem go wsumie z nie wielką stratą bo kupowałem w czasie kiedy były to już ostanie egzemplarze i znalazł się napaleniec co kupił używkę . Panasonic jest dwa razy tańszy od Kuro i nie gorszy . Traci się na nim nie wiele i kupuje nowszy model . I tyle . Nie bronie Ci trzymać tego Kuraka jak relikwie ale jak już pisałem nie jest on wcale lepszy od Panasonica tylko gorszy . Bo pomimo czerni reszta jest z innej epoki i tyle . Pozdrawiam i kończe nasz w sumie bezsensowny spór . :) P.S A co do wypaleń to akurat strzeliłeś jak kulą w płot , Panasonic od serii VT30 ma takie zabezpieczenia przed wypalaniem o których Pioner nie słyszał nawet w swoich czasach .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z moich doświadczeń wynika że żadna plazma nie zbliżyła się do Kuro tego z z ostatniej produkcji.
CES104.jpg


Na pierwszym froncie najcieńszy telewizor targów.​

CES105.jpg


A postawiony kuro ostatni obok projektu nowego modelu który był na pokazach ale nigdy nie wszedł już do produkcji, to wyglądało tak jakby różnica na korzyść nowego była kilkukrotna .....szkoda że nie doczekał swojego czasu ( miał 9 mmm grubości) .

Pioneer odsprzedał licencję Kuro na modele LCD Elit które sprzedawane są wyłącznie w USA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry