Czerń w serii S20 Panasonica (konkretnie TX-P50S20)

babus

Member
Jeszcze jedna fotka. Zrobiona pod kątem, aby uwidocznić odbicie okna. Nie oglądam z tego miejsca.
 

Attachments

  • Obraz 012.jpg
    Obraz 012.jpg
    166,8 KB · Wyś: 218

kowal801

New member
Bez reklam
Kurcze w tym modelu w ogóle nie ma powłoki anty-refleksyjnej,aha jak pstrykałeś fotki na jaką czułość miałeś ustawione iso?
Za bardzo nie chce mi się w to wierzyć ,aby ta seria miała taka czerń, jest to teoretycznie nie możliwe, ze względu na brak filtra wysokiego kontrastu ("Infinite Black”).
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie czerń jest najwiekszym problemem tego telewizora tylko refleksy co widać na fotakch.
Niby nie przeszkadza ale w połowie oglądasz to co w telewizji a w połowie to co sie odbija.
 

babus

Member
Przy fotkach czułości nie ustawiałem. Zwykły jajogłowiec cyfrowy ustawiony na auto, bez lampy. Co do odbić to specjalnie zrobiłem zdjęcie z boku. Oglądam TV na wprost i wtedy okna nie widać. Co do czerni, hmm... dla mnie jest ok.
Jeszcze co do odbić to na zdjęciu są bardziej widoczne. Na "żywo" tak mocno tego nie widać.
 
Ostatnia edycja:

ekot

New member
@babus: wielkie dzięki za wszystkie fotki - o to właśnie chodziło żeby ktoś pokazał jak w "realu" telewizor się sprawuje

Wnioski wyciągnąć z tego można następujące:

  1. Różnica między serią G20 a S20 jest większa niż to niektórzy na tym forum sugerują (tylko parę dodatkowych bajerów jak net czy skype) i polega ona głównie na lepszym nasyceniu barw w oświetlonych pomieszczeniach (widzałem to m.in. Satrunie).
  2. Seria "S" w mniej nasłonecznionych pomieszczeniach i wieczorem pokazuje pazur oferując jakość porównywalną z "G".
  3. Rożnica cenowa ok. 1000zł (P50xxx) wydaje się być adekwatna to różnic w obu modelach, jeżeli jednak nie zależy nam na interaktywnych bajerach a do pokój nie wpada szczególnie dużo światła dziennego to nie ma sensu dopłacać do "G".
  4. Z drugiej strony jeżeli mamy, duży, jasny salon i trochę zbędnej gotówki ;) seria "G" będzie dobrym wyborem.

Podsumowując, chyba zdecyduję się na S-kę - mega-jasno u mnie nie jest więc powinno być ok. Do plazm przekonuje mnie płynne wyświetlanie ruchu (mecze, ps3), na lcd-kach nawet z bajerami "100Hz Motion-flow" etc. wszystko mi się jakoś w oczach zlewa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam za dobry i wystarczający wybór .
Będziesz miał też w tym modelu Ipla gratis.
Przy nasłonecznionym pomieszczeni różnic nie zobaczysz.
 

B737 Captain

New member
Dobry wybór Panasonic 50S20

Witam,
Byłem dziś w Saturnie i testowałem Panasonica 50S20 podłączonego do laptopa przez HDMI.
Poniżej opiszę swoje odczucia co do czerni.
Rzeczywiście w oświetleniu sklepowym czerń wydaje się być nieco wyblakła i obraz nie przyciąga swojej uwagi, bo w sklepie świecą jarzeniówki.
Nieco pobawiłem się ustawieniami i rożnymi trybami obrazu ale głównie był to normalny, kinowy i realistyczny kinowy.
Odtworzyłem kilka filmów w HD jak i SD oraz DivX i powiem szczerze, że obraz bardzo mi się podobał. Kiedy ogląda się ten TV w trybie normalnym w dużym oświetleniu obraz jest żywy i bardzo ładny. Tryb kinowy bardziej nadaje się do zaciemnionego pokoju i wtedy TV pewnie sprawdza się najlepiej.
Płynność obrazu była bardzo dobra. Skalowanie SD jest dobre i można swobodnie oglądać, ale brakuje nieco ostrości. Pewnie z DVD z upscalingiem wyglądałoby to lepiej.
Przy obecnej cenie 3400 w internecie w tym rozmiarze trudno będzie coś lepszego znaleźć.
Zauważyłem lekki banding na tym TV, ale jak się przyglądałem plazmom Samsunga to banding był znacznie bardziej wyraźniejszy niż w Panasonicu, wiec to chyba taka wada plazm, z która trzeba będzie się nauczyć żyć, jeśli się ktoś zdecyduje na ten TV.
Ja zdecydowałem się na ten TV, bo to bardzo dobry zakup przy tej cenie i w tym rozmiarze.
 

grzegorzwaw

New member
Proszę o informację użytkowników S20 na temat bzyczenia ich telewizorów.Właśnie wymieniam (dobrze, że uzgodniłem ze sprzedawcą w sklepie stacjonarnym możliwość wymiany) Samsunga ps50c530.
Wydaje z siebie odgłos pracującego transformatora niezależnie od odległości od telewizora.
Panasonika S20 jeszcze nie mam, czy jest szansa, że będzie cichszy niż Samsung?
 

hcl4

New member
Proszę o informację użytkowników S20 na temat bzyczenia ich telewizorów.Właśnie wymieniam (dobrze, że uzgodniłem ze sprzedawcą w sklepie stacjonarnym możliwość wymiany) Samsunga ps50c530.
Wydaje z siebie odgłos pracującego transformatora niezależnie od odległości od telewizora.
Panasonika S20 jeszcze nie mam, czy jest szansa, że będzie cichszy niż Samsung?
Ogólnie to nikogo nie słuchaj, bo to jest odczucie subiektywne. Najlepiej byłoby gdybyś miał okazje sam na własne uszy posluchac. Mówie to na przykładzie V20 - jedni mówią, że tak bardzo jest słyszalne bzyczenie - ja usiebie (już kilka razy opisywałem) nie słysze tego bzyczenia, bo woda w akwarium głośniej płynie. A ogólnie, to odnoszę wrażenie, że to już też jest kwestia konkretnego egzamplarza - nie wiem, może chodzi o to czy sprzedawcy w sklepie dbali o niego - wiadomo o co chodzi. Nie wiem od czego to zależne. To pytanie jest raczej ogólnikowe, tak samo jak swego czasu szukałem kolumn - często pojawiały się pytania, które będą lepsze - no i problem był ten sam, każdy subiektywnie odbiera wizję i głos. A metoda zakupu była prosta - poszukałem, posłuchałem i kupiłem to co mi się podobało. Proponuję osobiście poszukać i posłuchać a wtedy będzie wiadomo na 90% :) - tak mi się wydaje. Chociaż ja kupiłem w ciemno ;) ale się opłacało (oczywiście pytanie jest o inny model - ja daję tylko przykład).
 

grzegorzwaw

New member
Dziękuję za zainteresowanie. Pytanie może jest ogólnikowe ale nie chciałem wchodzić w szczegóły. W moim przypadku po uruchomieniu telewizora bez wyświetlenia obrazu można było usłyszeć odgłos pracującej elektroniki (do przyjęcia, nie jestem aż TAK drobiazgowy). Natomiast kiedy pojawił się obraz Samsung wydał z siebie dźwięk zepsutej jarzeniówki o zmieniającej się tonacji i intensywności. Dźwięk, co dziwniejsze nie pochodzi z zasilacza telewizora (z tyłu) a emanuje z samego ekranu. Ciekawe, że najbardziej słyszalny jest kiedy się siedzi dokładnie na wprost telewizora.
Oczywiści starałem się słuchać w sklepach, marketach itd. ale wszystkie były ciche niezależnie od marki. Mam nadzieję, że S20 nie będzie słyszalny z odległości 3 m. Pozdrawiam Forumowiczów.
 

babus

Member
Ja w swoim egzemplarzu 50S20 nie słyszę bzyczenia /foty wcześniej w tym wątku/. Jakieś dźwięki da się usłyszeć po wsadzeniu ucha za telewizor.
 

don111

Banned
bzyczenie uzależnione jest po prostu od poboru mocy, im większa plazma tym większe ryzyko hałasu, zwłaszcza jak ekran wypełniają jasne sceny często zaczyna się to słyszeć
 

adam1977

New member
bzyczenie uzależnione jest po prostu od poboru mocy, im większa plazma tym większe ryzyko hałasu, zwłaszcza jak ekran wypełniają jasne sceny często zaczyna się to słyszeć

witam
no chyba, że ktoś ma podłączoną fonię przez amplituner albo coś takiego to nawet w nocy na cichym filmie nie słychać tego :)
ja tak mam :D
 

conrdd

New member
Do porównywania TV w sklepach trzeba podchodzić z rezerwą - sam dałem się naciąć na podbite ustawienia jasności we wszystkich profilach wystawionego TV plazmowego przez co czerń była szara i w porównaniu do wystawionych obok LCD wyglądała paskudnie. Tyle że jak się później okazało był to celowy zabieg sklepu chcącego sprzedać promowane wówczas LCD. A przekonałem się o tym dopiero po kupnie innej plazmy gdy po zabawie ustawieniami wróciłem do wystawionego TV i własnym pilotem wszedłem w jego ustawienia (wcześniej oczywiście pilota nie mogłem dostac bo jest zapakowany, zafoliowany, nie ma itd)
 
Do góry