Czemu obraz na LCD po HDMI miga?

nib187

New member
Tak jak w temacie, podłączyłem kablem dvi - hdmi komputer z lcdekiem i obraz niestety mi się trzęsię, dodam, że przez chwilę jakoś samo się ustawiło czy co i nie migał, ale jak zrestartowałem kompa to już mi się nie udało go uspokoić (z drugiej strony nie mogłem ustawić karty graficznej przez długi czas tak by obraz był w HD, robiłem rozdzielczość 1376x768, w koncu wpadłem na 1280x768 i dopiero wtedy ukazał się obraz na LCD , mam jakąs felerną grafe, ale mniejsza z tym)

Najważniejsze to to, czy da się coś zrobić z dosyć znacznie migającym obrazem? Czy to moze wina kabla? Lcd to PANASONIC TX-32LE60.

Nie wiem czy w tym dziale mogłem zadać to pytanie, ale za wszelką odpowiedz z góry dzięki, pzdr
 

bor@s

New member
ustaw 1280x720 albo 1920x1080. Wiele HDMI akceptuje tylko takie rozdzielczości, co zresztą jest zgodne ze standardem.
 

nib187

New member
Dzięki, spróbuję. Dodam, że w instrukcji obsługi LCD jest adnotacja dot. wejscia HDMI - "to wejście nie nadaje się do podłączenia z komputerem" co wydaje mi się dosyć kuriozalnym stwierdzeniem, bo niby czemu, obraz był, tylko własnie migał.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Właśnie dlatego się może nie nadawać, prawie w każdym TV LCD jest podobna adnotacja
 

tomiasz

New member
ja przed chwila kupilem sobie kabel DVI-HDMI 7,5 metra vivenco czy jakos tak. obraz jest, dobrej jakosci, ale wtedy na ekranie mojego monitora nic nie ma lub jest w tragicznej rozdzielczosci. podpialem tv pod dvi po ktorym mialem monitor a monitor w ten co byl tv i teraz na monitorze mam dobra rozdzielczosc a na tv gowniana :S nie da sie zmieniac rozdzielczosci osobno ?

dodatkowo wyskoczyl mi komunikat ze grafa dostaje za malo mocy i zmniejsza swoja wydajnosc blablabla ( zasilacz tagan 380 ).

Moj komp raczej powinien ciagnac rozdzielczosc 720p i jednoczesnie wyswietlac cos na monitorze w normalnej rozdzielczosci mi sie zdaje... nawet ten sam obraz -,- Athlon 64 3200+, MB DFI LanParty UltraD, VGA Nvidia GeForce 7900GT Xtreme Edition Pine, 1GB ram ddr dual channel (2*512)

jak myslicie ? moze jest do tego inny program ?! czy moja grafa tego nie wyciaga ? ( chce wyswietlac ta sama rozdzielczosc na obu wyswietlaczach a to porazka ) teraz na tv po prostu wychodzi poza wszystkie 4 krawedzie -,-


// u mnie nic nie miga tylko rozdzielczosc jest dupna - uzywam TV Tool najnowszej wersji //
 
Do góry