Czekac na nowy model?

Status
Zamknięty.

12345a12345b

New member
bluray, a mnie się wydaje, że 240Hz jest po prostu opóźnioną wersją europejskich 200Hz, dla USA. Zbieżność liczbowa wynika z bycia wielokrotnością 60, czy tam 30, nie chodzi chyba o to, by móc zdziesięciokrotnić klatki z materiału 24p, nie przesadzajmy :).

Swoją drogą ciekawe, że twierdzisz, iż ktoś pisał o zbyt płynnej reprodukcji topowych modeli Panasonica na rok 2009. Następnym razem sprawdź, czy na pewno piszesz o modelach, które już wyszły, albo czytaj uważniej posty (bo tamten post był o modelach z zeszłego roku, teraz wyszedł jakiś inny poprawiacz, na którego testy jeszcze trochę będziemy musieli poczekać).

broda1725, według producenta w owym Game Mode jest "szybszy czas reakcji obrazu (hmm?) zwiększający radość z gry, kiedy konsola jest podpięta pod TV. Co więcej, ciemne sceny są lepiej wyświetlane, "czyściej",", oraz zdanie, którego nie jestem pewien:
"This mode works anti-image retention (wobbling) too."
Chodzi chyba o zapobieganie hmm, przeciągłego wyświetlania tego samego obrazu? Czyli chyba pośrednio jest mowa o wypalaniu, czy może poświacie. "Wobbling" niby znaczy "kiwać się od boku na bok", czyli chodzi o przesuwanie się pikseli w owym miejscu co jakiś czas, czy coś takiego? Ciekawa sprawa, że poszukiwania znaczenia tego słowa skończyło się na trzech: powyższe, "wahania częstotliwośc"i w TV wg. WP.PL, tylko co by to znaczyło?, no i "metoda tworzenia trójwymiarowego obrazu" poprzez szybkie pokazywanie kilku klatek (w przód i w tył), które w połączeniu z mechanizmem działania naszego oka robi wrażenie trójwymiarowości.
Co ciekawe konstrukcja zdania nie bardzo pomaga mi się domyślić rozwiązania, ale chyba chodzi o to pierwsze? Chyba, że WP.PL nie walnęło babola i jest mowa o jakimś nieznanym mi zjawisku, hmm.
Aha, a ten "szybszy czas reakcji" to chyba zmniejszenie czasu "delayu" - opóźnienia komunikacji konsoli z telewizorem? Tych milisekund? Co myślicie?

Kurcze, ale Panasonic walnął notatkę. No chyba, że tylko mnie coś zawiesiło, mam nadzieję, że uda nam się ją odwikłać :).

EDIT:
Tuner MPEG-2?! To jakiś żart? Rok temu wprowadzali specjalnie nowe serie, które były wyposażone w MPEG-4. Chyba, że w Słowacji jeszcze tego nie zamierzają wprowadzać, więc Panasonic powoli robi te zmiany i dopiero za rok będą już wszędzie tunery z MPEG-4, a do nas mimochodem trafiają te ich telewizory, mimo zapowiedzi transmitowania u nas sygnału w owym formacie?
I zapewne z wyższymi modelami będzie ten sam rzeczy? No luudzie, nawpychają tyle nowości, dodatków (sieci domowe itp. itd.), a potem i tak u nas odetną obecnie wykorzystywany tuner? Swoją drogą w jakich państwach nadawany jest sygnał w tym formacie? Myślałem, że przeskoczony został na rzecz MPEG-4..
Chyba, że w wyższych modelach dadzą u nas ten tuner, ale choć poniekąd by mnie to zadowoliło, to roześmiałbym się nad bezsensownością i absurdem polityki Panasonica.

Capoeirista, dzięki za wyjaśnienie - tak więc rozpisałem się, a chodziło o to pierwsze skojarzenie :). Swoją drogą byłem przekonany, że już obecnie jest takie coś wykorzystywane, że co jakiś czas przeskakuje kilka pikseli, by w jakimś stopniu zapobiegać wypalaniu w przypadku jednokanałowych maratończyków? Dobrze słyszałem, czy może takie coś tylko u Pioneera, a może wyczytałem gdzieś jakieś brednie? :)
 
Ostatnia edycja:

Capoeirista

New member
Z tym "anti-image retention (wobbling)" chodzi o to, że w celu zapobieżenia powstawaniu typowych dla statycznych elementów obrazu powidoków (HUD w grze), co jakiś czas obraz jest przesuwany (właśnie owe wobbling), żeby w jednym miejscu nie były czas wyświetlane te same piksele.
 

emski

New member
Odnośnie ceny

zaz napisał:
Kolejny test 42X10 (po niemiecku) dostępny na stronie http://www.av-magazin.de/Einleitung_Panasonic_Viera_TX.2843.0.html
Widać jak wygląda menu (są paski i liczby - czyli nie trzeba będzie liczyć kliknięć). W podsumowaniu określono go jako bardzo dobry. Cena 900 euro.
Tutaj napisali http://www.av-magazin.de/index.php?id=2843, że rok temu model TH-42PX80 kosztował 1200 euro, następca jest o 300 euro tańszy.

A tutaj ciekawostka :eek: http://flickr.com/photos/georgelhp/sets/72157614459337884/show/with/3311408132/ fotorelacja z Panasonic 2009 Convention Amsterdam
 

broda1725

New member
Bez reklam
No powiem że jeżeli było by to jako system przeciw wypalaniu się przez długie granie to już to jest rewelacja.
A czy wie ktoś dokładnie kiedy będzie oficjalnie na stronie panasonic polska coś wiadomo o tych modelach ? w marcu ale dokładnie ?



EDIT: Ten "Wobbling" to będzie/jest inaczej typ wygaszacza ekranu. Na panasonic.uk pisze pod zakładką "Screen Saver". Także nie ma co marzyć o systemie przeciw wypalaniu.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
Ciężko coś powiedzieć, ewentualne wiarygodne informacje mogłyby wynikać tylko.. ze strony Panasonic Polska. Co kilka dni sprawdzam, ale ciągle nic. No ale skoro zapowiadali od marca, ponoć już sprzedawcy mogą ściągać ze Słowacji (post Romanoffa), to informacje powinny się pojawić jak najszybciej.

A co do tej fotorelacji, to przeskakując znalazłem baardzo mało zdjęć telewizorów. Przede wszystkim zdjęcia uczestników, tłumów. Ale kilka fotek rzeczywiście się znalazło - m. in ta 150'', odtwarzacze blu-ray, no i kilka pokazujących obraz na nowych TV - jednak ciągle i ciągle widzimy statyczny. Nie mogę się doczekać szerszej recenzji obrazu dynamicznego :).

EDIT:
O, wersja z wygaszaczem by pasowała. System przeciw zbyt długim wyświetlaniem jednolitego ekranu (np. na pauzie) w postaci wygaszacza ekranu - i wszystko pasuje jak ulał ;).
 
Ostatnia edycja:

miles19

New member
Tyle chyba że model E lub ET nie ma tunera DVB-T MPEG-4, znowu jakaś Polska okrojona wersja...

A zatem należy szukać wersji F :)
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Witajcie,

Jednak TV trochę się spóźniają - potwierdzoną dostawę mam na czwartek i piątek więc najprędzej w piątek zdam pierwsze relacje.

Pozdrawiam

Romanoff
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dzięki za PW Romanoff, byłem w sklepie z miarką i wynikło mi że przy tej odległości nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy między FHD a HDR. Więc kupie HD Ready. A czy te X10 to będziesz miał w podobnej cenie co te z linku alegro ? I czy z tunerem Mpeg 4 ?.
 

12345a12345b

New member
Hm, no nie kumam tego Panasonica, czemu w modelach X10 zachciało im się odcinać tuner DVB z MPEG-4? Niby skupiają się na różnych rodzajach odbiorców, nadal produkują różne rodzaje HD Ready, a jednak taki numer wycinają?

broda1725, nie wiem jak mam rozumieć Twoje stwierdzenie? Różnice widać gołym okiem, sam je wypisałem i sam o nich dyskutowałeś kilka stron tematu wcześniej. Fakt, brak tej wersji tunera jest dosyć dziwny, no ale nie wiem skąd wytrzasnąłeś pomysł, by rzucać hasła, że jedyną różnicą (może miałeś na myśli "wartą uwagi", no ale i tak..) jest większy kontrast.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Fakt różnice są ale nie kolosalne jak na nowy model bo za wiele nie uczynili, co dali większy kontrast, menu trochę zmienili i obudowę. To tak jak by PV80 po liftingu, nic poza tym. Niema zabezpieczenia przeciw wypalaniu, chyba że szkopuł tkwi w szczegółach (w środku).
PV80 ma już swoich zwolenników i raczej mało się znajdzie osób by zamienić swojego PV80 na X10 bo nie ma tego coś. Chyba że nowi właściciele się znajdą jak np. ja, choć szczerze to nadal poluję na PV80 bo dopóki nie zobaczę różnicy w obrazie naocznie to chyba szkoda będzie mi dorzucać prawie tysiaka do tego nowego modelu, a na dodatek to nowy model musi znów walczyć o uznanie go za dobry model jak było w przypadku PV80.
 

12345a12345b

New member
trade, według panasonic.pl:
"Linia Z1 trafi do sprzedaży latem 2009 r. w postaci modelu TC-54Z1 z przekątną 54 cale.
(...)Modele V10 dostępne są z ekranami 65 cali, 58 cali, 54 cali i 50 cali. Model 50-calowy z pojedynczą szklaną płytą trafi do sprzedaży w maju 2009 r., zaś pozostałe modele będą dostępne latem 2009 r.
"
Po weryfikacji na podstawie zagranicznych stron:
Z1 będzie w rozmiarach 54'' i 46''
V10 będzie dostępne jako 50'' i 42''
Powinny być też modele G15 i C10, o których panasonic.pl póki co nie wspomniał.

Na zagranicznych stronach nie mogę nigdzie się doszukać informacji o terminach, S10 też miało być równolegle z X10 i G10 wprowadzane, a jednak nie jest.

Z drugiej strony mamy dopiero początek marca.

Informacje są pomieszane i niedokładne, Z1 chyba rzeczywiście będzie raczej dopiero na lato, z V10 trudniejsza sytuacja, sądzę jednak, że raczej będzie to ten maj. Niby panasonic.pl pisze o rozdzieleniu czasu pojawienia się modeli, ale skoro nie ma być tych większych rozmiarów, a jedynie 42'' i 50'', to czemu 42'' miałoby pojawić się później?

Pozostaje czekać na rozwój sytuacji na zachodzie, bo tam nigdzie nie znalazłem informacji o specjalnym opóźnieniu serii V10, co może dawać nadzieje na jej wcześniejszą premierę.

Wybacz, że odpowiedź w takiej formie, ale nie ma pewnych, potwierdzonych informacji na ten temat. Starałem się przedstawić te "cząstki", z których możemy czerpać nasze domysły.

broda1725, czasami serio mnie zaskakujesz. Sam komentowałeś ten (klik) post.
 

broda1725

New member
Bez reklam
12345a12345b powiem ci szczerze że sam siebie czasem zadziwiam jaki jestem zmienny :)
Ale masz całkowitą racje.

A co do zmienności to ostatnio mineła mi promocja sprzed nosa bo się za długo zastanawiałem, Panas 42PV8 za 1790zł bo przemyślałem i postanowiłem jenak kupić PV80 ale teraz widzę że tych modeli po prostu już nie ma, a jak ktoś ma to najczęściej są to egz. z wystawek. I zaczynam się zastanawiać czy nie dołożyć i kupić X10 choć z drógiej strony jak patrze na G10 to ten model naprawde już prezentuje większy skok technologiczny w stosunku do PY80 niż X10 do PV80.


EDIT: Ja mam jeszcze jedno pytanie poza tematem co daje nam to IFC Intelligent Frame Creation (seria PY/PZ85 to posiada i G10 to też ma) w czy o wiele więcej poprawia się płynność obrazu w stosunku do 100hz Duble scan ? szukałem na You tabe ale nie zauważam żadnej różnicy.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
Szukałeś na "you tabe"? :mrgreen: Chyba chodziło o youtube, ale czemu ktoś miałby tam to objaśniać? :D

Na przyszłość możesz poszukać na panasonic.pl, widnieje tam bowiem takie info:

100hz.gif
> PŁYNNY OBRAZ RUCHU
Standardowy europejski sygnał nadawczy PAL ma częstotliwość 50 Hz – co oznacza, że obraz na ekranie telewizora jest odświeżany 50 razy na sekundę. Jednakże, telewizory plazmowe VIERA posiadają wbudowaną technologię 100 Hz Double Scan sprawiającą, że częstotliwość skanowania jest podwajana, czego rezultatem jest brak migotania oraz zachwycająco płynny obraz ruchu.

ifc.gif
> INTELIGENTNE GENEROWANIE KLATEK
Dla naszych najwyższej klasy modeli telewizorów plazmowych opracowaliśmy nową technologię nazywaną „Inteligentnym generowaniem klatek”. Wykorzystuje ona złożony algorytm kompensacji i aproksymacji ruchu dla zwiększenia liczby klatek, tworząc naturalne przejścia między oryginalnymi klatkami, zapewniające płynny ruch na ekranie oraz wysoką rozdzielczość.

W praktyce IFC podnosiło w zeszłorocznych modelach ilość aktywnych linii w poziomie do ponad 900, bez tej funkcji było mniej (niestety nie spotkałem się z konkretną informacją ile, no ale skoro na jakimś tam teście wyszło topowemu modelowi LCD Sony 800 linii..). No i jak wynika z opisu, na podstawie algorytmów tworzone są dodatkowe klatki, zwiększające płynność.

Pytasz, czy jest różnica - tutaj zdania są, szczerze mówiąc, podzielone. Niektórzy twierdzą, że nie widzą różnicy, inni wręcz uważają, że ta funkcja więcej szkodzi niż pomaga (zaraz wytłumaczę o co chodzi), a jeszcze dla innych działa ona wyśmienicie i rzeczywiście upłynnia. Czyli przekonać się można tylko na własnej skórze, tylko że nie chodzi o te 5 minut w sklepie, tylko dłuższe oglądanie w domowych warunkach :).

Co do tej wady, to np. podczas meczu, gdy piłka leciała na tle trybun, to procesor się dławił próbując wygenerować dodatkowe klatki (bo w tym przypadku nie tylko piłka się rusza, ale i ludzie wokół niej), co powodowało przeskoki ekranu. Ktoś też pisał, że gdy piłkarze biegają w jaskrawych strojach, to funkcja się również nie spisuje najlepiej.
Ale rozwiązaniem jest wyłączenie IFC na czas meczu i przełączenie na tryb 100Hz (bo funkcje te nie działają równocześnie).

W nowych modelach, jak pewnie zdążyłeś już usłyszeć - będą wszystkie linie poziome aktywne, funkcja IFC zostaje (tym razem znika problem gospodarowania tylko 900 liniami w jednym momencie), jest nowsza wersja procesora (V-Real 4), także liczę na wyeliminowanie problemu opisanego wyżej. Wkrótce się przekonamy, jak się pojawią testy i opinie.

Swoją drogą ciekawe, jak to jest, że niby większość telewizorów nie gospodaruje jednocześnie wszystkimi liniami w poziomie, a mimo to generują płynny ruch itd. No i dlatego jestem bardzo ciekaw jak wypadną nowe modele Panasonica w porównaniu do pozostałych TV w tej kwestii, bo rozczarowałbym się, gdyby dużej różnicy nie było - a tego niestety się nieco obawiam.

Aha, i warto wspomnieć, że rok temu funkcja IFC szła w parze z systemem upłynniającym odtwarzanie formatu 24p. Teraz to rozdzielili i tylko modele Z1 i V10 to mają, a G10 i G15 już nie - czyżby kontynuacja zapowiadanego "trafiania do różnych typów odbiorców"?

Hmm, większy przeskok techniczny - ale co innego miało nastąpić? Skoro rok temu już była dosyć wyraźna różnica między HD Ready i wyższymi modelami Full HD, to chyba było jasne, że technologia podskoczy nie tylko w HDR, ale i w FHD :). Tylko znowu, wraz z podskokiem technologii idzie podskok ceny, no i za 42'' model G10 musiałbyś zapłacić 2tys. zł więcej, niż za X10, które z kolei jest od PV80 droższe o te 700-1000zł, także cena się wraz z coraz wyższymi modelami się nieźle powiększa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry