Czego się spodziewać po przesiadce z ONKYO 905 na YAMAHA RX V3900 ?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam apropo ilosci napraw to ja mysle ze to jest kwestia ile czego sie sprzedaje .... tzn ze bodajze od dwoch lat onkyo chyba prowadzi w rankingach sprzedazy i jesli czegos jest wiecej sprzedawane to i wiecej sie tego psuje, co nie oznacza ze moze jest i tak ze sprzet ten bardziej sie psuje ale to tez jest kwestia jak ktos trafi na jaki sprzet... ja mam onkyo od 2004 roku i nigdy nie byl w serwisie i spzredaje go w tym roku i pewnie kupie znowu onkyo tyle ze juz model z gornej polki. Chyba zeby nie :)
Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dembol

New member
obecny nie bierz onkyo bo to najwieksze kurestwo na swiecie
to tak jak z VW wszelakimi Oplami renaultami peugeotami kupują to w pl wiesniaki bambry z czerwonymi ryjami od buraków i mysla ze sa królem na drodze :) niestety nie :) krolowaly i krolowac zawsze beda Mercedesy i BMW
to takie porownanie miedyz yamaha a onkyo onkyo dobre dla polskiego kmiotka
 

BD

Member
Bez reklam
obys byl zadowolony- w chwili czasu naskrob rzetelnie jakie sa roznice miedzy 905 a 3900...... :)
dzieki
 
Ostatnia edycja:

Maciej30

New member
super wybór maszyna konkret , teraz tak w YPAO masz 3 ustawienia
NATURAL
FLAT
FRONT
JA POLECAM NATURAL NA FLAT JEST OSTRO AGRESYWNIE DYNAMICZNIE
NA NATURAL JEST PIEKNY MIEKKI DZWIEK Z POTEZNYM BASEM
A FRONT CIE NIE INTERESUJE ALE SPRAWDZIC MOZESZ I WEDLUG SWOICH PREFERENCJI USTAWIC YPAO
 

Obecny

New member
obys byl zadowolony- w chwili czasu naskrob rzetelnie jakie sa roznice miedzy 905 a 3900...... :)
dzieki
Postaram sie cos napisac w tym temacie, jednek nie bedzie prosto bo pomieszczenie do odsluchu mam kompletnie inne, duzo wieksze, inne tez glosniki, wlasnie jestem w trakcie wzmagan z nowa salka projekcyjno-odsluchowa wreszcie bedzie dedykowany ku temu pokoj.
Jeszcze jakies dipole na tyl ze dwa w wolnej chwili musze kupic i suba ale z tym ostatnim to nie bede sie spieszyl, najpierw pobawimy sie w stereo
dokladnie pamietam Dire Straits - Brothers in Arms (1985) [FLAC] (SACD Hybrid 2005) i jego brzmienie na ONKYO, ciekawe cos zmieni sie w tym konkretnym temacie,
jeszcze raz dziekie wszystkim i pozdrawiam
 

Obecny

New member
Krotki raport z pola walki z yamaha :)
Jako ze jak juz wczesniej powiedzialem mam inne pomieszczenie i inne glosniki nie mam za bardzo porownania do onkyo 905 ktory wczesniej mialem ale powoli.... Na poczatek dysponuje tylko stereo acoustic energy aigis evo three, po kilku dniach zabawy ciagle mi czegos brakuje, cos w srodku, basy sa bo sa.... soprany idealne a po srodku jest.... dziura hmmm trosze zniesmaczony zaczalem obwiniac glosniki jako ze nie mialem opcji wczesniej ich posluchac bylem pewien ze to ich wina, w koncu nie wierzylem ze yamaha mogla az tak to spaprac .... niestety mylilem sie ale nie do konca, yamaha spaprala system automatycznej kalibracji ktory w moim pomieszczeniu z moimi glosnikami poprostu nie dziala jak powinien
ustawia i wykrywa wszystko poprawnie jednak co do jakosci dzwieku bez recznej kalibracji equalizera nie nalezy w ogole podchodzic, dosc dziwne to wszystko, dzis dopiero postanowilem recznie pogrzebac w eq i jakie bylo moje zdziwienie gdy zaczalem slyszec na nowo :) jest dobrze, jutro bedzie lepiej bo dzis juz pozno i zmeczony jestem ale tak na pierwszy rzut to ten ich caly kalibrator z kalibracja typu audyssey nie ma naprawde nic wspolnego. troszke rozczarowany ale z przeblyskami nadzieji pozdrawiam
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W każdym sprzęcie niestety automatyczna kalibracja to tylko zabawka i jak chce się normalnie słuchać sprzętu, to nie należy się nią za bardzo sugerować:) Chyba, że ma się pomieszczenie typowo pod kino bez okien, jedne drzwi, prostokąt, to już wychodzi bardziej sensownie (ale i tak bez korekcji własnej się nie za bardzo obejdzie), natomiast subwoofery w większości przypadków niestety są przez nią ustawiane na -.
 
Do góry