Czego się spodziewać po przesiadce z ONKYO 905 na YAMAHA RX V3900 ?

Obecny

New member
Witam ponownie, powoli przekonuje sie do zakupu uzywanej niestety YAMAHA RX V3900 , zastanawiam sie jakie moga byc moje odczucia w porowananiu z wczesniej uzywanym ONKYO 905 ?
czy ktos mial mozliwosc odsluchania obu tych urzadzen ?

pozdrawiam
 

BD

Member
Bez reklam
innego wygladu :), wiecej sopranu, mniejszego basu a przede wszystkim troche slabszej dynamiki w k.domowym....

ps.
jak juz chcesz robic przesiadke na yamahe to przynajmniej na model DSP Z9, inaczej to bezsens..
 
Ostatnia edycja:

Obecny

New member
to nie jest moj kaprys przesiadki
poprostu nie mam mozliwosci kupic ponownie 905 a poprzedniej musialem sie pozbyc ze wzgledow serwisowych, musze cos kupic a z nowych modeli dostepnych na rynku nie ma nic ciekawego w cenie ponizej €1000, yamaha rx v3900 kompletna bedzie mnie kosztowala okolo €780 z dostawa
macie jakies lepsze propozycje ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BD

Member
Bez reklam
jezeli jest tak jak piszesz to jak najbardziej warto 3800/3900- bedzie lepszym wyborem jak najnowsze wypusty...
 

Dante32

New member
Jak dasz rade przeskocz na Cambridge Audio najlepiej model 650R. Najwiecej zyskasz w stosunku do Onkyo 905. Mialem dokladnie tego onkacza jakies 2 lata temu. Przeskok na CA byl wiecej niz spory ...
 

Maciej30

New member
yamaha stonowana , kulturalna , bez wybrzmien rozniastych pasm dlatego jest bardzo naturalna neutralna w kinie potrafi przedstawić scene z wykopem bez efekciarstwa w stylu napompowany bas czy podniesione tony wysokie jednym slowem mocna i bardzo naturalna
onkyo efekciarskie efekt podrasowanych wysokich i niskich jednak bez takiej kultury jak yamaha co sie moze podobac lub nie podobać zalezy od preferencji
oba modele to najwyzsza połka z amplitunerow potem sa juz wzmacniacze np dsp-z9 z7 z11 niestety z9 to juz antyk bez hdmi i hd
CO zauwazylem po dlugoletnim uzywaniu Yamahy ale i rowniez takich marek jak Onkyo czy Denon
Yamaha jest bezproblemowa bezawaryjna ciezka do zajechania czego nie mozna powiedziec o Onkyo
pierwsze problemy jakie zaczynaja sie z yamahą to modele dsp-a1 czy a2 12 letnie wzmacniacze a problemy typu trzeszczace potencjometry alpsa to nie problemy bo wymiana banalna
onkyo lubi sie sypnąć w szczegolnosci procesory dzwieku i zasilanie
KOLEJNA ZALETA YAMAHY W PRZECIWIENSTWIE DO ONKYO NIE TRACI TAK NA WARTOSCI
mozna spojrzec na oferty w allegro 2 letnie Onkyo 905 ,5007 805 bardzo nisko stoją w stosunku do ceny wyjsciowej
natomiast Yamahy nawet stare 5 ,10 letnei trzymaja cene i to ostro
 
Ostatnia edycja:

gebolek

Banned
Nie zgodzę się z tą opinią.
W kinie yamaha odpada w przedbiegach.
Co do stereo to moim zdaniem na pewno nie jest subtelna i stonowana.
Miałem dwa modele yamahy i żaden z nich nie grał w ten sposób jaki opisujesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Maciej30

New member
Dla kolegi autora postu i kolegi gebolka dla orientacji oczywiscie to tylko testy ale AREADVD Nie pozwala sobie na łapówkarstwo i głupią komercje to bardzo powazny niemiecki portal testujacy sprzet audio

to archiwalny test najdrozszych amplitunerów miedzy innymi onkyo 906 i yamaha 3900
jest tez Sony i Pioneer wedlug testu zwyciezcą jest YAMAHA 3900
wczesniej z 2 lata przed tym testem byl u nich podobny ranking gdzie byl ampli 3800 i Onkyo 905
rowniez zwyciezko z tych 4 amplitunerow wyszła Yamaha
mysle ze jednak nie odbiega tak w przedbiegach ale kazdy ma swoje fantazje i chwali swoje taki juz jest Polak :)
http://areadvd.de/hardware/2009/av_receiver_mastertest_1.shtml
 

Maciej30

New member
niemam powodu czytalem to juz dawno ;-) ewidetnie chwalona yamaha i wyraznie powiedziane :)
zwyciezca testu to yamaha 3900 krotko i zwieźle , mozesz sobie pisać swoje odczucia nikt ci tego nie broni ale pisac brednie na forum ze yamaha w kinie odpada w przedbiegach to jest podstawa do ukarania :) Yamaha w pewnym sensie jest jedna z pierwszych marek ktora zaczela produkowac w latach 80 tych procesory kinowe i w tej dziedzinie krolowali przez wiele lat takie marki jak onkyo mogą sie tylko od yamahy uczyć
wiec skoncz opowiadać brednie bo autor moze cie jeszcze poslucha jedno Onkyo juz miał i sie zawiódł , jak ci nie pasuje wynik testu AREADVD mozesz sie do nich pożalić
 
Ostatnia edycja:

gebolek

Banned
No też jestem mocno zszokowany tym stwierdzeniem:):)Mocne,dość głupie i odważne stwierdzenie kolegi gebolek:)

Głupie tylko dla kogoś kto nie miał w domu Yamahy.
Powtarzam miałem dwa modele yamahy i dwa onkyo.
To co pisze jest moją subiektywną opinią opartą na tym co słyszałem u siebie w domu.
Jeżeli posiadałeś w domu chociaż jeden model jednej z tych marek chętnie podyskutuję.

niemam powodu czytalem to juz dawno ;-) ewidetnie chwalona yamaha i wyraznie powiedziane :)
zwyciezca testu to yamaha 3900 krotko i zwieźle , mozesz sobie pisać swoje odczucia nikt ci tego nie broni ale pisac brednie na forum ze yamaha w kinie odpada w przedbiegach to jest podstawa do ukarania :) Yamaha w pewnym sensie jest jedna z pierwszych marek ktora zaczela produkowac w latach 80 tych procesory kinowe i w tej dziedzinie krolowali przez wiele lat takie marki jak onkyo mogą sie tylko od yamahy uczyć
wiec skoncz opowiadać brednie bo autor moze cie jeszcze poslucha jedno Onkyo juz miał i sie zawiódł , jak ci nie pasuje wynik testu AREADVD mozesz sie do nich pożalić


W porównaniu z onkyo ( kino domowe ) niestety odpada.
Co do kina domowego, bo o tym tu mówimy to wybacz ale ONKYO w tej dziedzinie stawiało pierwsze kroki będąc przez wiele lat liderem za którym podążali inni producenci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Obecny

New member
pozwolicie ze troche wtrace sie w ta Wasza klotnie, nie takiego watku oczekiwalem ale mimo wszystko pozwole sobie dorzucic troche oliwy do ognia, bo wlasnie zauwazylem ze w bardzo podobnej cenie a nawet taniej moge dostac jeszcze nowe ONKYO 876 i tak sobie mysle jak to wypadnie w porownaniu z ta yamaha, wiem ze nie ma usb i ethernetu ale to sa akurat rzeczy na ktorych najmniej sie skupiam, cholernie kusi mnie audyssey multeq ex ktorego to brakuje w yami bo pamietam ze w 905 odwalal kawal naprawde dobrej roboty, faktycznie boje sie przebojow z onkyo ale 3 lata gwarancji troche biora gore nad uzywanym 3900 z pewnego zrodla, sprzedawca zaprasza na odsluch itd problem tylko ze dla samego odsluchu nie chce :) mi sie 200km jezdzic po swiecie. Wiec wracajac do tematu tzw szybka pilka: onkyo 876 vs yamaha 3900 ?
pozdrawiam
 

Maciej30

New member
w Yamaha masz YPAO , ja tam brał bym Yamahe
mozesz pokusic sie jeszcze na 3800 to jest to samo bez szczegolnych roznic jednak bardzo zaznaczam bardzo rzadko sie jej ludzie pozbywają to są ostatnie wypusty u Yamahy które można śmiało określić udanymi spojrz na oferty ebay czy allegro rzadko naprawde rzadko ktos sie pozbywa 3800 czy 3900 za to onkyo jest mnostwo jak na wyprzedazy za polowe ceny nowej , bardzo traci na wartosci chyba tylko Onkyo 905 dosc dlugo trzymal cene
3800 3900 z ostatnich amplitunerów są najlepiej zbudowane, w nowe Yamahy bym sie nie pakował te tzw Aventage o Onkyo nie wspomne
 
Ostatnia edycja:

gebolek

Banned
Jeśli miałbym wybierać między 876 a 905 to wybór jest oczywisty. Brałbym 905.
W porównaniu z Yamahą ja osobiście wolę onkyo. Miałeś już 905 więc wiesz czego możesz się spodziewać. Jeżeli coś Ci nie pasowało to jak najbardziej celuj w inny sprzęt.
Co do wywodów kolegi na temat utraty wartości to onkyo jest tańsze na rynku wtórnym, ponieważ jako nowe można je taniej kupić niż konkurencję. Jest go więcej na rynku sprzętu używanego dlatego ceny są niższe. Jeżeli dla kolegi Maciej30 jest to wadą i potwierdzeniem że onkyo nie jest warte uwagi to ma takie prawo ale takie rozumowanie jest błędne. 905 to bardzo dobry amplituner, jeżeli nie zależy Ci na nowinkach typu 3D to śmiało można w niego zainwestować. Dokonanie wyboru między Y3900 a O876 to już inna bajka. Tutaj miałbym wątpliwości co do wyboru. To nie ta sama półka.
 
Ostatnia edycja:

Obecny

New member
Dokonanie wyboru między Y3900 a O876 to już inna bajka. Tutaj miałbym wątpliwości co do wyboru. To nie ta sama półka.
Sugerujesz dyskretnie ze 3900 moze jednak okazac sie bardziej trafnym wyborem od 876 ?
na 905 niestety nie moge liczyc jak juz wczesniej powiedzialem, onkyo 905 ktore mialem bylo fantastyczne i pasowalo mi pod kazdym wzgledem , niestety sie popsulo i musialem je oddac, nie bylo mozliwosci wymiany gdyz to jedno z ostatnich dostepnych sztuk w ogole, tam bardziej boje sie brac 905 refurbished bo musial bym z UK a wysylka w razie problemow z ROI do UK 24Kg to dosc kosztowna sprawa.

876 jest kompletnie nowe ze sklepu z UK 2 lata gwarancji ale w dalszym ciagu kosztowna wysylka w razie problemow, zamawiane przez amazon.co.uk

3900 uzywane stan idelany i z dosc pewnego zrodla, kompletne z pudelkiem i papierami z ROI, prywatny sprzedawca z innego miasta

oba w bardzo podobnej cenie

905 bylo ok ale niestety nie bierze udzialu w rankingu :)

oba w bardzo podobnej cenie
Od kilku dni szukam czego sie da pozagranicznych forach na temat tych urzadzen ale w dalszym ciagu nie mam jasonosci jedyne co mnie przytloczylo to ilosc problemow serwisowych zwiazanych z onkyo , przy czym z yamaha ogolnie sporadczynie sa problemy, ale to rowniez moze byc uzaleznione od popularnosci sprzetu na rynku w ogole.

dzieki i pozdrawiam

ps: Acoustic Energy Evo Three
 
Ostatnia edycja:
Do góry