Czas zmienić ampli

kolakinio

New member
Proszę o radę.
Chciałbym zmienić amplituner na nowszy model,który posiada usb,dnla itp.nowinki.
Obecnie posiadam Denon-1907.Gra on z zestawem 5.1 Jamo C-405
Nie mam zbytniej możliwości odsłuchu innych modeli dlatego będę polegał na opinii osób które znają brzmienie Denona i mogą się wypowiedzieć na temat w porównaniu do brzmienia innych ampli.
Zestwu używam obecnie w proporcjach 65%KD-35%Muzyka.
Myślałem o X2000...ale tylko dlatego że mam denona i znam jego brzmienie.Może w nowszym modelu jest gorsze lub lepsze?Albo ampli innej firmy?
 
I

irek6311

Guest
Wybierz się do sklepu i oglądnij/posłuchaj jak grają amplitunery z budżetu X2000 ,
przy twoich wymaganiach Denon/Pioneer/Yamaha się sprawdzi ,
Denon X2000 przepłacisz to zaraz zaznaczę < czy warto to już twoja decyzja ,
celowałbym w Yamaha /Pioneer bo z tego budżetu lepiej są wyposażone .
 

kolakinio

New member
A jakieś konkretne modele?
Czy Yamaha nie gra zbytnio górą?
Lubię ciepłe,zrównoważone granie,,bez zbytnio wyekponownej góry ani dołu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Delikatnie pod górę podchodzi, ale nie zaważa to na ogóle.
X2000 można porównać do RXV675 czy Marantza SR5007. I według mnie obydwa poradzą sobie lepiej przy stereo - w KD raczej żaden nie będzie przeważać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja miałem wcześniej Denona 1611 i odsłuchiwałem X2000. Brzmienie jest bardziej żywe i dynamiczne. W tym przedziale cenowym to dobry amplituner. Oczywiście nie jedyny. Możesz brać pod uwagę Yamahę RX-V675. Brzmienie będzie inne niż w Denone. Na pewno zagra trochę ostrzej. Plusem jest DSP jak lubisz takie bajery. Możesz też dołożyć do 775. Jak lubisz ciepłe brzmienie to jest jeszcze Harman avr270. Będzie trochę mniej wysokich niż w Denonie X2000 i dobra podstawą basową. Szkoda, że nie masz możliwości odsłuchu bo to by załatwiło sprawę. Pamiętaj, że opinie na forum są subiektywne i zależą od swoim preferencji.
 
Ostatnia edycja:

kolakinio

New member
Dziękuje za szybie odpowiedzi.
Pozostaje mi teraz przesłuchanie wyżej wymienionych modeli.
Dziekuje za ukierunkowanie poszukiwań.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Z tego X2000 jak i z podobnych mu propozycji jakości dźwięku nie będzie niestety.
To dosyć tanie amplitunery. Ja bym na 100% wybrał inne rozwiązanie. Widziałem ostatnio ofertę Onkyo 876 i Onkyo 905 po 300 funtów! Spokojnie Ci wystarczy na zakup dodatkowego playera sieciowego za 500zł. Będziesz miał nieporównywalną jakość dźwięku i zdecydowanie więcej funkcji sieciowych.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wystarczy posłuchać nowego amplitunera za 2500zł i używki której obecny odpowiednik kosztuje ponad 10tzł. Wątpliwości znikną.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko wiesz jak to jest z używkami. Trzeba uważać żeby się nie wpakować na minę. Szczególnie, że jak się chce się kupić używany "flagowy" amplituner za niedużą kasę to są to zazwyczaj wiekowe egzemplarze.
 

kolakinio

New member
Wolałbym coś nowego.Na używanym sprzęcie raz się przejechałem.
Chciałbym apli które dobrze zagra z moimi głośnikami(a nie są najwyzszych lotów)
Yamaha odpada,,kiedyś sluchałem u kolegi(nie pamiętam modelu)i te cykanie wysokich tonow strasznie mnie drażniło.
Onkyo-słyszałem ze ma slaby serwis.
Nie słyszałem firmy pionier.
Zawężam szukanie do denon,pionnier,harman,maranz.
Ważne jest usb z możliwością odwarzania flac.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie wiem, ja bym nie dal za 905 2tys., ja sprzedalem jakies 2 lata temu salonową 905 za 3k z tego co pamietam i tez nie bylo jakiegos wielkiego zainteresowania, tu raptem 500zl taniej po 2 latach.
1500zl to jest maks za uzywke. Oczywiscie moim zdaniem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No niezła wycena. Za sprzęt którego dzisiejsze odpowiedniki kosztują ponad 10000zł.
A wielu uważa, ze mimo mniejszej ilości funkcji 905 gra i tak lepiej.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo i yamaha to najostrzejsze polaczenie jakie chcyba moze byc. Sluchalem troche tego polaczenia i az w uszy kulo. Chyba ze ktos lubi taki jazgot, ale to srasznie meczy:p
 
Do góry