Czas na zmiany, proszę o doradzenie. 40-46 cali

thalamus

New member
Witam, przyszedł czas na zmiany i chciałbym zastąpić wysłużone LG czymś nowocześniejszym, proszę w związku z tym o poradę.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
25m kw

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3-4 metry

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-4

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
raczej na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
z zza telewizora

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
LG 21 cali crt

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
wifi, smart

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
telewizja kablowa multimedia

10.Jakie urządzenia ?
dvd, wzmacniacz

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
5h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
raczej matową

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
filmy, wiadomości, sport

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie

16.Preferencje co do marki ?
zdam się na opinie ekspertów :)

17.Preferencje co do wielkości ?
40-46 cali

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorem

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2700 złotych

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie musi

Czytając Forum, recenzje w internecie, moją uwagę zwróciły Samsungi F6400 i F6500, jednak nie potrafię podać racjonalnego powodu dlaczego :) tym bardziej, iż funkcje 3D są mi zupełnie niepotrzebne, a jak udało mi się wyczytać modele tańsze i z serii "5" posiadają niższą częstotliwość odświeżania (i mimo, iż oglądałem filmiki ukazujące różnicę między 50Hz a 100Hz sam nie widzę dużej różnicy).

Nie jestem uparty na Samsunga, do tej pory posiadałem telewizory kineskopowe firmy LG, które nie sprawiały i nie sprawiają problemów ale chciałbym już pooglądać filmy w lepszej jakości i móc podłączyć pendrive czy dysk przenośny do telewizora :)

Pozdrawiam serrrdecznie! :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic 50E6E
Philips 47PFL5008
Samsung 46F5500

Przy lekkiej dopłacie
Sharp 50LE752
Toshiba 50L7335
 

spioszek

New member
Witam,

Podpinam się do tematu :) Też ostatnimi czasy noszę się z zamiarem zmiany tv i akurat mam podobne kryteria jak thalamus. Zastanawiam się głównie nad Philips 47PFL5008. Jedyna wątpliwość jaką mam to płynność multimediów. Słyszałem i czytałem w necie, że bywają z tym kłopoty, zwłaszcza jeśli idzie o odczyt przez USB. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?
Będę wdzięczny za info.
 

thalamus

New member
Panasonic 50E6E
Philips 47PFL5008
Samsung 46F5500

Przy lekkiej dopłacie
Sharp 50LE752
Toshiba 50L7335

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Karpaj, telewizory, które podałeś, rzeczywiście spełniają warunki, o których pisałem, jednak przekraczają (czasami nieznacznie) mój budżet.

Dzisiaj w jednym ze sklepów został mi polecony Samsung 46F6320. Czytając specyfikację, zauważyłem, że ma lepszą częstotliwość odświeżania niż F5500 a jest właściwie w tej samej cenie (za to F5 ma ładniejszą czarną podstawkę :D).

I czy rzeczywiście jest tak (jak znalazłem opinię w Internecie), że F6320 nie posiada wbudowanego Wi-Fi tylko trzeba dokupić jakiś dodatkowy adapter?

Czy ta podana ilość Hz ma na przykład wpływ na obraz w przypadku kiedy będę oglądał mecz i za szybko lecącą piłką pojawi się smuga/"kometa"?

Czy na którymś wymienionych przez Ciebie czy mnie odbiorników będzie możliwe oglądanie streamów we flashu?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
F6320 jest wyższym modelem niż f5500, posiadający matrycę 100hz (odświeżanie 200CMR to raczej chwyt marketingowy).
Posiada on wbudowane wi-fi, nie posiada dodatkowego pilota ze sterowaniem głosem i touchpadem.
Natomiast przy tej odległości od ekranu raczej sugerował bym Ci większy ekran.
 

thalamus

New member
Mając teraz 21'' przeraża mnie 46'', nie mówiąc już o 50 :D ale zdaję sobie sprawę, że przy takiej odległości i mniejszym ekranie FullHD, może nie być oczekiwanej wysokiej jakości :)

Ale chyba trzeba będzie zdać się na opinie osoby, która ma wiedzę i doświadczenie :)

Koniec końców, nie wiem czy dobrze wybrałem ale przejdę się jeszcze po sklepach i porównam, polecanego Panasonica i tego Samsunga F6320, może przestanie mnie przerażać 50'' na stoliku


A jak jest z filmami/streamami we flashu w wyżej wymienianych telewizorach?
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Mając teraz 21'' przeraża mnie 46'', nie mówiąc już o 50 :D ale zdaję sobie sprawę, że przy takiej odległości i mniejszym ekranie FullHD, może nie być oczekiwanej wysokiej jakości :)

Ale chyba trzeba będzie zdać się na opinie osoby, która ma wiedzę i doświadczenie :)

Koniec końców, nie wiem czy dobrze wybrałem ale przejdę się jeszcze po sklepach i porównam, polecanego Panasonica i tego Samsunga F6320, może przestanie mnie przerażać 50'' na stoliku


A jak jest z filmami/streamami we flashu w wyżej wymienianych telewizorach?

tez sugeruje wziac min. 46 cali:p , w koncu to ma byc tv nie tablet:hihi: z samsunga wzioll bym f6400 , f6500 , nie masz tyle kasy, to dozbieraj by cieszyc sie nowym tv, bo nie kupujesz go za pewne na kilka miesiecy tylko lat
 

Karpaj

New member
Bez reklam
ten argument do mnie przemawia najbardziej:D.

czy jednak jeżeli f6400 różni się od f6320, tylko drugim pilotem i sterowaniem głosowym to warto dokładać 300 złotych?

W przypadku takiej różnicy w cenie raczej nie.
Co do smart tv - samsung teoretycznie obsługuje flash, czy transmisje live, w praktyce lepiej nawet nie dotykać tego, żeby się nie denerwować tym, że przegląarka się 5x sama wyłączy przez ilość reklam na stronach tego typu. Jedynie twitch działał względnie stabilnie, ale i tak mniej niż najtańsze tablety sprzed 2 lat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To najmniejsze przekątne które przy dobrym bitrate powinieneś brać pod uwagę:
Panasonic 47ET60
Philips 47PFL 5008z ambiligtem
 

thalamus

New member
Karpaj, jeszcze raz dzięki za odpowiedź, w sumie spodziewałem się, że szału nie będzie, tym bardziej iż same transmisje jakością nie grzeszą.


Ale mi teraz namieszaliście w głowie. Chociaż jak dwóch specjalistów poleca, te same modele to coś musi być na rzeczy :D

Telewizor nie będzie stał przy ścianie do tego na tle okna z roletami, więc (mimo że polecacie we dwóch ten model), to ambilight będzie miał sens?


:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Materiał naprawdę nie ma znaczenia. Masz kilkaset możliwości ustawienia.
Oczywiście że będzie widoczna praca ambilightu.
 
Do góry