Czas na zmiane TV

alien00

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Przyszedl czas na zmiane mojego tv obecnie Sony KDL-46HX850.
Troche sie poznienialo jezeli chodzi o ogladanie tak wiec:
Obecnie ogladam duzo sportu ale i duzo filmow wieczorem.
Zalezy mi na jakosci obrazu budzet do wydania 5000 do 6000zl.
TV ogladam z odleglosci 1,5 do 2 m.
Pomieszczenie malo naslonecznione okno z boku Tv.
Ostatnio malo iteresowalem sie telewizorami ktore wychodzily jednak zauwazylem duzy popyt na 4k,jezeli chodzi o mnie nie ma to znaczenia ma byc jakos obrazu.
Licze na wasza pomoc po doradzicie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Słuszna ocena że najważniejsza jest jakość obrazu.
Do Twoich potrzeb jeśli masz dobry sygnał to sięgałbym po 55PFS8209 Philipsa z poczwórnym ambilightem, z Androidem.
Obraz , czerń , kolory , wyposażenie, dźwięk, wygląd i ambilight - wszystko na najwyższym poziomie. Chyba, że Ci się nie mieści , to Philips 48PFS8209.
 

alien00

Klub HDTV.com.pl
VIP
sygnal jest z ncplus wielkos 55 troszku za wielki cos proponujesz prócz philipsa tak do porownania??
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam przy tej odległości większy nie ma sensu moim zdaniem.Po drugie masz dobry TV jak chodzi to bym nic nie zmieniał, w każdym razie jeszcze nie teraz...
 

piteron

Active member
Bez reklam
Nic dodać nic ująć
Gadzaciarsko owszem nowe modele sa ok ale jesli chodzi o jakość obrazu to boje sie ze sie zawiedziesz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zamówić prezentację telewizorów w domu.
Philip PFS8209 to nr 1 w czerni i żaden mu w klasie nawet nie podskoczy.
A do tego ma jako jedyny 900.000 aplikacji.
Ma poczwórny ambilight, cieniutką ramkę, ambivoox, dual play, smart screen wifi.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A za ile chcesz odstąpić 46HX850? Skoro większy będzie za duży to nie ma sensu kupować nowego 48".
 

jacekcy

New member
Popieram kolegów. Masz naprawdę dobry TV. Poczekałbym jeszcze ze zmianą.
... no chyba, że nie masz co zrobić z kasą :)
 

Amin32

New member
Tutaj jest ciekawy ranking:
Ranking telewizorów LED - maj 2015 - LEPSZE.co

Porównanie popularnych modeli telewizorów na miesiac maj 2015. Obecnie najchętniej wybieranym modelem jest 55 calowe Sony. I w sumie czemu się dziwić skoro oferuje bardzo dobry obraz, niezłą jakość kolorów oraz kontrast. Cena również spadła w ostatnim czasie. Telewizor można kupić już za mniej niż 4000 zł.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kiki, sam jestem zainteresowany podanym modelem, ale mając taką odpowiedź, traktuję ją niestety trochę instrumentalnie, żeby nie powiedzieć ofensywnie. Dla mnie 8209 to są identyczne "bebechy", jak 8109, w innej ramce.

Gdyby prezentacja była gratis - po kupieniu TV od Ciebie - OK, wziąłbym 4 modele na tapetę i się nimi bawił pół nocy, ale tak nie jest, więc chciałbym wiedzieć, co innego siedzi w modelu 8209, także dlatego, że mam ochotę porównać go z jednym z nowych modeli Panasonic oraz Sony, a także OLED-em LG.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
VuMike
Porównywanie nawet 100 tv z Oledem nie ma sensu
No chyba ze dysponujesz gotówką na Oleda a chcesz sie tylko przekonać czy czasem nie da sie zaoszczędzić
Według infolinii Philipsa model 8209 to klon 8109 zmiany to tylko design czyli dokladnie to samo co np Samsung 6400 i 6410
Żeby być precyzyjnym na infolinii nie uzyskalem odpowiedzi czy model 8209 ma poprawione błędy 8109 a jedynie to ze wersja oprogramowania do obu modeli jest wspólna
I na koniec najciekawsze.podobno 8209 nie jest dostepny oficjalnie w Polsce
Kiki możesz sprostowac te informacje bo nie do końca wierze w infa od konsultantów
 

WuMike

New member
Bez reklam
Generalnie, może i mógłbym "szarpnąć" się na OLEDa 55EC930V, ale:

1) Na pewno nie chcę zakrzywionego
2) 55" cali to ciut za mało
3) 65" UHD jest kosmicznie drogie, obecnie, a FHD w ogóle nie ma, w tym rozmiarze

W związku z powyższym, rozważam wariant przejściowy, typu coś naprawdę niezłego, w rozmiarze 60-65", z możliwie najlepszą czernią, płynnością oraz kątami bocznymi. Niestety, nie ma takiego modelu, no może oprócz Sony'ego 65X9005B, ale on też do tanich nie należy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry