Czas na zmianę TV !!! Wybrór 37-40 cali

SLAV7

New member
Bez reklam
Witam i jak w tytule prosze o ułatwienie wyboru pomiędzy kilkoma modelami TV. Jak widzicie nie jestem nowicjuszem na forum i mam wyrobione zdanie na temat wielu marek i modeli TV. Przeczytałem wiele na ten temat, naoglądałem się TV w sklepach, posłuchałem opinii sprzedawców. Będę oglądał z odległosci 2,5 do 3 m i optymalny rozmiar to 37 lub 40 cali. Koniecznie matowa lub półmatowa matryca. Dlatego SHARP z lutrem nie dla mnie. Budżet do 5 tys. zł ale im mniej tym lepiej. Nie jestem fanem wszystkich bajerów lecz raczej dobrego obrazu. 90% oglądania to cyfrowa TV SD i HD. Sport, dokument, filmy.Reszta czasu DVD i BLURAY. Czasem jakiś DIVIX.

Poniżej moi faworyci, wybrani po długim namyśle.

1. PANSONIC L37G20 lub L37D25 - jesli warto dopłacić ?
2. PHILIPS 40PFL7605
3. SONY 40EX500

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie, złaszcza posiadaczy tych modeli lub tych, którzy mogli je porównać.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam





Pozdrawiam
 

Mike25

New member
Strasznie różne półki cenowe, więc tak naprawdę trudno doradzać. Mogę się wypowiedzieć jedynie o Philipsie i Sony.

40PFL7605
- krawędziowy LED, co jak dla mnie jest wadą (gorsze kąty niż przy CCFL i większe prawdopodobieństwo nierównomiernego podświetlenia)
- dobry odbiór SD
- ambilight (jak ktoś lubi tego typu bajery)
- matryca, tak naprawdę niewiele o niej wiadomo (może inni coś więcej nt. temat napiszą)
- najniższa cena w necie: 3800zł

40EX500
- podświetlenie CCFL
- sprawdzona, rewelacyjna matryca S-PVA
- głęboka czerń i szerokie kąty widzenia
- średnio sobie radzi z analogowym SD, dobrze przy cyfrowym SD, a HD wiadomo bajka
- najniższa cena w necie: 2700zł


A więc za Philipsa byś musiał dopłacić 1100zł. Czy jest tego wart? Moim zdaniem nie jest to suma warta nieco lepszej obróbki analogowego SD. Jak już Philips to warto dołożyć trochę ponad 500zł i poszukać modelu 37PFL9604H, który jest znacznie lepszy od tego co wymieniłeś (a być może nawet i od Sony EX500), jednak w tej cenie (4450zł) wyrwiesz tylko 37'', a to też na promocji jak dobrze poszukasz (eurortvagd).

Odnośnie 37 vs 40 to moim zdaniem 37 nie warto, bo będziesz potem żałował, że za mały. Dla odległości z której chcesz oglądać (2,5-3m) 40'' nawet nie będzie dużo, a ideałem moim zdaniem by było 42''-46'', ale to wiadomo już ceny znacznie wyższe.

Na koniec LED vs CCFL. Na początku jak szukałem TV to tylko LED brałem pod uwagę. Jednak z czasem po lepszym zorientowaniu się w rynku stwierdziłem, że to głównie marketing. LED LED'owi nierówny i jest fajny tylko wtedy gdy jest to full LED (i najlepiej z local diming). Inne rozwiązania dają gorsze podświetlenie niż CCFL. Pamiętać też należy, że LED dopiero raczkuje, a CCFL już jest bardzo zaaawansowane, więc najnowsze modele CCFL dają dobre białe i równomierne światło. Oczywiście wszystko tez zależy od egzemplarza, dlatego warto sprawdzać przed zakupem lub mieć możliwość bezproblemowej wymiany/zwrotu. Pamiętaj jednak, że nawet jak się zdecydujesz na LED to też może Ci się trafić nierównomiernie podświetlony, nawet full LED nie daje gwarancji, że będzie ideał pod tym względem.



pzdr
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Dziekuję za wyczrpujacą opinię. Znam wady i zalety LED i CCFL. Dlatego jak zauważyłeś nie wymieniłem tylko TV z martycami LED lecz również CCFL. Panas L37G20 też ma matycę CCFL z tym, że IPS ALPHA.

Żaden z tych TV nie gwarantuje marką idealnego poświetlenia matrycy. Mam już dwa mniejsze LCD i znam zagadnienie.

Jeśli chodzi o cenę to nie uważam, ze najdroższe jest zawsze najlepsze. Brałem nawet pod uwagę b.dobrą Toshibę 40XV733, która moim zdaniem nie odbiega od SONY 40EX500 a jest tańsza, lecz chcę kupić zestaw z BLU RAY-em i tutaj Tośka odpada.

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
TOSHIBA odpada, gdyż nie można do kompletu kupić fajnego odtwarzacza, który odtwarzałby prawie wszystkie formaty. Dodatkowo jest problem ze wsparciem technicznym. Inni dbają o to lepiej.

Pozdrawiam
 

marlon80

Member
ja ostatecznie wziąłem panasonica 42" d25

ma pełną matową matrycę w s-ips, szerooookie kąty
i poprawia wszystkie niedociągnięcia philipsa 7505

czyli np czyta napisy w txt w przeciwieństwie do philipsa, można podłączyć klawiaturę i surfować po necie i tak dalej

dobrą cenę miał ~3800 zł


EDIT
niby wadą panasa jest backlight bleeding ale ja narazie nie zaobserwowałem
 

SLAV7

New member
Bez reklam
MARLON 80.

A jaki i masz sygnał:analog, cyfrowy, kablówka, satelita. Jak skalowanie SD i czerń ?

Pozdrawiam
 

marlon80

Member
sygnał to eNka + PC jak narazie
co do skalowania to jest filmik na sieci Panasonic TX-L42D25 SD and HD Performance on Vimeo
widać że lipny sygnał mieli na SD, nawet kolory jakieś dziwne

o swoich odczuciach się na razie nie wypowiadam bo zdążyłem go włączyć obejrzeć hd i polazłem do pracy :)


testy poczytaj
Panasonic TX-L42D25/TX-L42D25B/TXL42D25/TX-L32D25 Review

Panasonic D25 (TX-L42D25B) Review at AVForums.com
(ocena excellent -jeden z nielicznych)

Google Tłumacz

zastanawiałem się nad philipsem pfl7605 ale on nie ma żadnych testów, nigdzie, żadnych, null
a nie lubię kupować kota w worku.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeszcze raz dziekuję MARLON. Faktycznie nigdzie nie ma jeszcze testów PHILIPS-a PFL7605. W sklepie wygląda dobrze ale to nie jest dom i własne ustawienia.

A moze ktoś jeszcze doda swoją opinię na ten temat ?

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
KIKI.

Dziekuję za typy ale:

SHARP - b. dobry TV. brałem go pod uwagę ale z uwagi na odblaskową
matrycę odpada. Jak żona czyta książki to nie mogę w normalnej
pozycji oglądać TV. Gdyby nie szyba to kupiłbym 40PFL8605 lub
tego SHARP-a.
Loewe - mam 6 letniego CRT-ka tej marki i od roku nie zachwyca. Ma gorszy
obraz niż 10 letni SANYO. Za drogi do jakosci.
PIONEER - brak wsparcia i stary model.
JVC - gra przyzwoicie ale HB1 ma okropny wyglad- dla mnie oczywiście i
mojej drugiej połowy. Estetyka tez jest ważna. DV1 też był brany
pod uwagę lecz ma biały tył nie pasuje do wnętrza :)

Jak widzisz dokładnie przemyslałem wybór i dlatego podałem swoje typy. Może żaden nie jest idealny ale chcę spośród nich wybrać najlepszy.

Pozdrawiam
 

marlon80

Member
ok jak dla mnie panasonic d25 ma zdecydowanie za duży backlight bleeding czy jakto sie tam zwie

porażka

nie da się oglądać ciemnych filmów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp nie ma odblaskowej matrycy - mylisz z modelem LE 820.
Pioneer - nie łapię jakie wsparcie .
 

marlon80

Member
po testach widzę że chyba go zwrócę,
sd piękne, hd magia
opcji połączeń masa

ale jak pisałem wyżej bleeding tak przeszkadza że nic "w mroku" nie jestem w stanie obejrzeć
 

marlon80

Member
najgorsze jest to że to jego jedyna jak na razie moim zdaniem wada
tylko niestety bardzo widoczna


natomiast kąty, obraz, kolory, ten cały system kompensacji dodający klatki, sprawność dlna i usług viera cast - bajka
 
Ostatnia edycja:
Do góry