Czas na zmiane mojego JVC32 X 70

andzeloti

New member
Witam
W końcu przyszedł czas na zmianę mojego tv JVC 32X70 , na coś większego , nowszego , multimedialnego.
Po przeczytaniu dość sporej lektury na temat wybranych przeze mnie telewizorów dalej nie jestem zdecydowany na ten jeden jedyny, w sklepie ciężko porównać ,nie widać wielu rzeczy za i przeciw a sprzedawcy no cóż nie są za bardzo obiektywni , bardzo proszę o waszą pomoc :
Co byście polecili z tej czwórki, a może coś całkiem innego :

Panasonic TX-L 42ET5 E
LG 42 LM 660 S
SONY KDL-40 HX 750
SHARP LC-LE 830




1. Odległość od ekranu? 2-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Za TV
3. Jak duży jest pokój? 4x4
4. Preferowana technologia: LED 3D
5. Jaki masz obecnie telewizor? JVC 32x70
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, Sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? błyszcząca lub półmat
11. Preferowana wielkość telewizora? > max 42
12. Preferowana marka? Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabej ostrości
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Odtwarzacz blu rey , odtwarzacz multimedialny , zestaw kina
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50 % telewizja , 30% filmy, 20% pozostałe
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost ale i z kątów bocznych
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? czasami
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? tak
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - blu rey , zestaw kina , odtwarzacz multimedialny, tuner tv ( dekoder ) , USB - dysk twardy ,pendrive,
26. Jaki masz sygnal? Kablówka MM z dekoderem Hd
27. Ile programów HD? na razie 7
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: full hd
30. Na czym najbardziej Ci zależy: równomierne podświetlenie, jakość obrazu, brak smużenia, odtwarzanie filmów przez USB w różnych formatach mkv z napisami, , dobre odwzorowanie kolorów , Dobra czerń ,internet lan - surfowanie po necie , kompatybilny z android,
31. Ile osób ogląda: 2 -4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5h , w weekendy ok 14h
33. Jaka klasa cenowa ? max. 3000
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

andzeloti

New member
Dzięki Kiki za szybką odpowiedz z tej trójki chyba najlepiej pod względem obrazu wypada sharp ale zarazem jest chyba najmniej multimedialny . link do panasonica to Plazma V 50 niestety nie mam miejsca na taki cudeńko:-(
 

andzeloti

New member
Byłem dziś w sklepie troszkę się głębiej przyjrzałem ww tv , praktycznie na placu boju zostały mi dwa modele Sony 40 HX 750 i Sharp le 830 . Decyzja zapadła co do wielkości tv nie 42 tylko 40 cali. Problem polega na tym że obydwu modeli niem razem w jednym sklepie żeby je choć trochę porównać ,tak wiec mam dylemat który z ww modeli wybrać czy porównywał ktoś z was akurat te dwa modele .
 
Ostatnia edycja:
Do góry