Czas na nowy TV, co proponujecie?

Droid

New member
obecny TV, który posiadam jedzie na mieszkanie do wynajęcia, zostanie mi puste miejsce na ścianie, prośba o doradzenie co warto kupić (jakieś 8 lat temu uzyskałem poradę dzięki, której kupiłem plazmę Panasonica), może tym razem również coś doradzicie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zwykle 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zwykle na wprost, rzadko z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno po lewej od tv, jakieś 2m, ale mogę zasłonić roletę
TV użytkowany sporadycznie, większość wieczorem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? ... 36" plazma Panasonic Viera, trochę za mały jak na ten salon
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? powinien obsługiwać wi-fi, you tube itp...
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka oraz Xbox
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox, może czasem laptop przez hdmi
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 1h, może 2 w weekend
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? laptopa wolę z matową, w przypadku tv ma to znaczenie?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kobita czasem jakieś seriale, synowie xbox, ja b.rzadko tvp historia
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, mam kilka produktów Apple, fajnie gdybym mógł na tv oglądać z nich zdjęcia
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, po ok. 2h w weekendy
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 40-46"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? obecny ma dużą ramkę, jest ciężki i energochłonny
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D niekoniecznie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 2000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? tak, jeżeli będę widział różnicę

ach zależy mi, aby tv zużywał jak najmniej energii czyli klasa A+ lub lepsza, ta obecna plazma energooszczędna z pewnością nie jest
 

Droid

New member
dzięki, już szukam

czy któryś z ww. oferuje obsługę skype (kamerę mogę osobno dokupić)?
czy i w jaki sposób można podłączyć iPada?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wiele możliwości.
Jak masz smartfona to poprzez miracast możesz rozmawiać widząc osobę na ekranie. Ale oczywiści oddzielną kamerę można dokupić. Philipsa kosztuje 250 zł .
 

Droid

New member
oj chyba mam braki, muszę doczytać co to za technologia miracast...

który z ww. sugerujesz? nie chciałbym się za bardzo oddalać od 2000 zł więc ten pierwszy odpada, no chyba że naprawdę warto dać te ok. 500 zł więcej?
co on ma czego te dwa pozostałe nie mają?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, podłączasz Smatfona poprzez miracast w czasie rzeczywistym tam wywołujesz aplikację Skype i widzisz wszystko na ekranie.
Ten Ci wystarczy - Philips 47PFH 5609
Jak będziesz niebieski dostaniesz specjalną ofertę.
 

Droid

New member
na stronie Plilipsa użytkownicy skarżą się, że ten TV z dużym opóźnieniem reaguje na pilota, czy faktycznie tak jest?

za jaką cenę można go kupić? co to znaczy, że mam stać się niebieski?
 
Do góry