Czas gwarancji SAMSUNGA i szara smuga na LCD

tel997

New member
Jak to zwykle bywa, czas ochrony gwarancyjnej jest przez producenta policzony dokladnie w ten sposob, ze szprzet ma sie popsuc zaraz po uplywie gwarancji, co zauwazylem na wlasnej skorze, a dokladnie na wlasnym LCD Samsung LE 32 R 51 B. Kupiony za kupe pieniedzy 2,5 roku temu (okolo 6 tys)
Po wspomnianym czasie na panelu w miejscu gdzie wystepuje granica formatu 4 na 3 pojawila sie szara smuga, ktora przyciemnia obraz w tym miejscu. Generalnie bardzo denerwuje.
Pytanie:
Czy szanowni forumowicze zauwazyli cos podobnego na swoich panelach,
Co moglo byc przyczyna i czy da sie to naprawic?
pozdrawiam
 

tel997

New member
Ja mam gorzej, smuga jest bardziej wyrazna, na granicy obrazu 4 na 3, pomyslec 6 i pol tysia za LCD Samsunga, nigdy wiecej, odradzam te matryce.
 

zbyszko74

New member
To jest efekt wypalenia panela LCD - tak, tak LCD także się wypala. Co do awarii po gwarancji to jest tak, że obecne bazy wiedzy o materiałach pozwalają technologom dokładnie wyliczyć czas bezawaryjnej pracy urządzenia przy pewnych uśrednionych czasach pracy. To dotyczy elektroniki, motoryzacji jak i innych gałęzi przemysłu konsumpcyjnego. Zgodnie z zasadą, iż klient oczekuje towaru taniego, więc my mu go damy ale dokładnie określimy kiedy ma przyjść po kolejny egzemplarz.

Co do wspomnianego defektu to raczej matryca do wymiany, co wiąże się raczej z wymianą TV bo raczej koszt wymiany będzie porównywalny z nowszą generacją TV.

PS. Kiedyś znajomy kupił za ok 5 000 zł PHILIPSA CRT 29" padł mu kineskop po 2,5 roku i też mnie pytał czy nie udało by się tego na gwarancji załatwić bo TV tyle kasy kosztował. Jemu pomogło przeżarzenie dział elektronowych a dokładnie tego co odpowiadało za kolor zielony. Obecnie takich sztuczek już się na nowych technologiach nie uda zrobić.

Pozdrawiam :)
 

tel997

New member
Poprzedi TV gra juz 11 lat

Poprzedi TV gra juz 11 lat i mial tylko dwie naprawy, "slynna geometria obrazu w TV marki Thomson" ale bania w sypialni gra do dzis, nic nie jeczy jesli chodzi o obraz,
a ten LCD za 6,5 tysia polecial po 2,5 roku, chcialbym wiedziec, czy to regula Samsungow, bo wiele sprzetu tej firmy w domu mi zalega, a ostatnio zakupilem monitor do kompa 24 cale samsunga, tyle, ze tam gwarancja to 3 lata.
Jesli to regula, to radze omijac te firme szeerokim lukiem.
 
Do góry