Cyfrowy sygnał kablowy i naziemny w Sony Bravia

olko52

New member
Sony KDL-46EX500 - sygnał analogowy i cyfrowy DVB-C nie kodowany z telewizji kablowej małej spółdzielni mieszkaniowej. Ostatnio operator wpuścił do kabla „na żywca” osiem programów z drugiego multipleksu z parametrami DVB-T. Odnalazłem je skanując „Naziemna” w programowaniu cyfrowym. Sęk w tym, że po ich zaprogramowaniu całkowicie „zgubiłem” programy z DVB-C. Po ponownym zaprogramowaniu „Kablowa” znikają te z DVB-T. W Sony On-Line pan uprzejmie mnie poinformował, że razem obydwu to „nie da się”, bo nie ma dwóch tunerów. To samo mówią sprzedawcy w MediaMarkt. Doprowadza mnie to do szału, bo telewizor za takie pieniądze nie ma takiej opcji a np. Technisat CableStar Combo HD CI ma jak najbardziej, bo go używam podłączonego do komputera. Co ciekawe pan z miejscowego serwisu Sony potraktował mnie jak niedorozwiniętego, nie umiejącego czytać instrukcji i zaproponował podesłanie fachowca, który mi to zaprogramuje za 50 zł. Więc jak to w końcu jest, można, czy nie można??? Proszę o podzielenie się ze swoimi spostrzeżeniami tych, którzy mają podobną sytuację.
[FONT=&quot]Jest jeszcze druga kwestia, czy operator kablowy tak jak było wcześniej ma obowiązek włączenia do swojej oferty naziemnego multipleksu a jeśli tak, to czy nie powinien zrobić tego w tym samym standardzie, w którym przekazuje pozostałe programy cyfrowe?[/FONT]
 

cogito1

New member
Niestety nie da się. Faktycznie potrzebne by były dwa oddzielne tunery. Nie wiem jakie są dokładne regulacje dotyczące operatorów kablówki ale zawsze warto spróbować. Myślę, że nie tylko tobie ułatwiło by to życie.

Pozdrawiam
cogito
 

arik92

New member
Sam korzystam tylko z DVB-T, ale od pewnego czasu zastanawiam się nad tym tematem. Czytając różne fora wychodzi na to, że nie tylko w Sony, ale również w TV innych firm nie można zaprogramować na jednej liście kanałów z DVB-T i DVB-C, choć w Panasonicach jest chyba tak, że na jednej liście można mieć kanały DVB-T, a na drugiej DVB-C, trzeba przełączać się między tymi listami.
Nie mam dostępu do sygnału DVB-C, więc nie mogę tego sprawdzić na swoim EX501, ale Ty możesz spróbować. Wejdź w HOME>Ustawienia>Ustawienia systemowe i wybierz Automat. inicjalizacja, język oczywiście "Polski", ale jako kraj wybierz Irlandia. Później będzie Autoprogramowanie cyfrowe i je pomiń. Potem wchodząc ponownie w HOME>Ustawienia>Ustawienia cyfrowe i wybierając Cyfrowe programowanie ręczne zauważysz, że jest podział na kanały C i S, czego przy kraju Polska nie ma. Możesz sprawdzić wtedy czy przez Cyfrowe programowanie ręczne można wyszukiwać kanały DVB-T i DVB-C, czy tylko DVB-T.

 

olko52

New member
Dzięki za radę. Przeszukałem Irlandię wszerz i wzdluż (ręczne jest dostępne przy wyszukiwaniu "naziemna") i znalazłem tak jak przy ustawieniu na Polskę tylko osiem programów naziemnego multipleksu. Tak więc prawdopodobnie zakresy naziemna i kablowa to dwa odmienne standardy. Od jutra zaczynam batalię u operatora o ujednolicenie sposobu przesyłu programów cyfrowych.
 
Do góry