Cyfrowy Polsat

pc4150

New member
Jak w temacie chce rezygnować z cyfrowego Polsatu ale nie wiem jak mam się za to zabrać nie chce dzwonić do biura bo mi kit wcisną. Mam umowę na czas nie określony. Wczoraj w dodatku przyszło pismo że albo podpisuje z nimi umowę na rok albo podnoszą mi abonament może moglibyście mi pomóc i powiedzieć jak napisać podanie bo na wujku Google albo znajdowałem stare tematy (bardzo stare) albo bez odpowiedzi po 2 niema jakiegoś DARMOWEGO WZORU PISMA DO tych Solarzy xD

I 2 moje pytanie czy w cenie około 45-55zł za miesięczny abonament lepsą ofertą będzie N czy Cyfra za N przemawia HD i liga mistrzów za cyfra Liga Angielska i mój okchany ARSENAL ;d HELP!
 

mb79

New member
Ponad 3 miesiące temu napisałem wypowiedzenie umowy z CP.
Wypowiedzenia napisałem zgodnie ze wzorem znalezionym na jednym z forum.
List z wypowiedzeniem musisz koniecznie wysłać poleconym z potwierdzeniem odbioru i pamiętaj że wypowiedzenie w CP musisz złożyć 3 miesiące wcześniej. Po 2 tygodniach zadzwonili z pytaniem dlaczego rezygnuje itp.
Przyszło pismo że zgodnie z wypowiedzeniem rozpoczynają procedurę rezygnacji. Zmieniłem na C+ z dekoderem Pace PVR i jestem jak na razie
zadowolony. Rachunek będzie trochę większy ale oferta lepsza i telewizja HD.
 

kiloan

New member
mb79 napisał:
Ponad 3 miesiące temu napisałem wypowiedzenie umowy z CP.
Wypowiedzenia napisałem zgodnie ze wzorem znalezionym na jednym z forum.
List z wypowiedzeniem musisz koniecznie wysłać poleconym z potwierdzeniem odbioru i pamiętaj że wypowiedzenie w CP musisz złożyć 3 miesiące wcześniej. Po 2 tygodniach zadzwonili z pytaniem dlaczego rezygnuje itp.
Przyszło pismo że zgodnie z wypowiedzeniem rozpoczynają procedurę rezygnacji. Zmieniłem na C+ z dekoderem Pace PVR i jestem jak na razie
zadowolony. Rachunek będzie trochę większy ale oferta lepsza i telewizja HD.
A jak z jakością nadawanych programów? Chodzi mi o kanały SD lepiej jak na CP?
 

mb79

New member
kiloan napisał:
A jak z jakością nadawanych programów?
Chodzi mi o kanały SD lepiej jak na CP?
Wg mnie jakość jest lepsza w C+ niż w CP.
Może to być spowodowane: w CP była mniejsza antena SD, dekoder SD Echostar 717, sygnał przez złącze SCART (Euro złącze).
Telewizor zmieniłem na LCD Full HD około pół roku temu i obraz z CP był dobry ale bez rewelacji.
Od tygodnia mam C+ z dekoderem Pace PVR 500GB i jak do tej pory jesteśmy zadowoleni. Może to zasługa większej anteny HD i nowszego konwertera lub
dużo nowszego dekodera.
 

kiloan

New member
Dzięki za info. Ja mam jeszcze umowę z CP, ale na przyszłość będę rozglądał się za czymś innym Cyfra lub n.
Pozdrawiam.
 

Adax01

Member
Dzięki za info. Ja mam jeszcze umowę z CP, ale na przyszłość będę rozglądał się za czymś innym Cyfra lub n.
Pozdrawiam.
A możesz zdradzić dlaczego rezygnujesz z CP? Bo ja akurat zainteresowałem się nią :) Pakiet Familijny jest w sam raz dla mojej rodziny (Polsaty, TVNy, Sport, Bajki, BBC...).

Ja oczywiście nie szukam HD, więc czy to prawda, że CP ma gorszy sygnał SD, czy może to jedak wina sprzętu. Ale sprzęt jest już coraz lepszy, więc wg mnie te różnice powinny się zacierać. B. proszę o opinię. Pozdrawiam!
 

Cook

New member
Też jestem na etapie wypowiadania starej umowy z CP. Ale wypowiadam ją tylko dlatego, by skorzystać z jakiejś promocji i wymienić dekoder na nowszy. Już dzwoniłem w tej sprawie do Konsultanta, ale oferta dla stałych klientów jest gorsza od promocji dla nowych klientów. Wypowiedzenie umowy musi zawierać kilka podstawowych danych ale nie musi być wg żadnego wzoru.

Ponadto wzięliśmy jeszcze jeden zestaw CP z dekoderem HD. Jeśli chodzi o jakość zarówno HD jak i SD to jestem zadowolony. Są programy gorsze ale generalnie jest bardzo dobrze. Mam antenę 80cm, dekoder HD podłączony przez HDMI.
 

Cook

New member
Niestety nie mam porównania z dekoderem SD, ja mam Echostar HDS-400E (podobno mniejsza, nowsza wersja DSB 7200). Ja wyszedłem z założenia, że w ciągu roku może CP udostępni za darmo jakieś programy HD jeszcze. Jak narazie jest darmowy tylko Polsat HD, ja wziąłem dodatkowo Discovery HD - wygląda naprawdę pięknie. Poza tym dekoder podpięty przez HDMI powinien dać chyba lepszą jakość niż analogowo.
 

bubusia

Member
rownież posiadam 400E- full opcję i uwazam ze programy HD sa b bdobre(czasami wysmienite), mialem stycznosć z nką i jesli chodzi o jakosc HD to jest podobnie, co do sd jest ok
 

Antek84

New member
Dzięki za info. Ja mam jeszcze umowę z CP, ale na przyszłość będę rozglądał się za czymś innym Cyfra lub n.
Pozdrawiam.

A czy pakiet HD jest dostępny z Pakietem Familijnym czy trzeba brać wyższy pakiet? I czy jak pisaliście jakość kanałów HD jest dobra. Ja sprawdzałem u rodziców na HD Echostar DSB 7200 na swoim monitorze LG podpiętym przez hdmi/dvi EUROSPORT HD I POLSAT HD obraz był dobry narzazie anten jest mała i nie HD. A wy jesteście zadowoleni z HD?
 

kiloan

New member
Pakiet HD jest dostępny z Familijnym. Jakość zależy od kanału i aktualnie nadawanej audycji. Moim zdaniem najlepiej wyglądają programy z Discovery HD, MTVHD i Eurosport 1 i 2. Czasami i Polsat HD nieźle wygląda.
Widziałem jak wygląda obraz na "n" i jest lepiej. Jednak do HD z blu-ray to nie ma co porównywać.
Ja generalnie mam CP tylko ze względu na F1.
Ale jak się skończy umowa to rezygnuję, zresztą po tym jak dali ciała z TVP HD to mam ich dość.
 

Antek84

New member
Nie mówię, że CP jest platformą idealną bo na dzień dzisiejszy takiej nie ma. CP spełnia wszystkie moje oczekiwania jeśli chodzi o ofertę programową. No i co z tego że nie ma na co ile lat jest mundial? A jak się skończy mundial jestem ciekaw ile osób będzie oglądać TVP HD?Może zrobimy ankietę ;-).
 

gorylla

New member
Bez reklam
Miałem TVPHD w ub. roku przez dwa tygodnie, zanim zakodowali całą platformę TVP (no prawie całą). Jakość przekazu świetna, ale programowo dno. Praktycznie w ogóle go nie oglądałem, bo non-stop leciały jakieś stare seriale i powtórki wszystkiego, co się ruszało.

Oglądam mistrzostwa w ZDFHD/Das ErsteHD jako FTA na Astrze i nie tęsknię zarówno za komentarzem głupkowatych "ekspertów" TVP, jak i za kanałem TVPHD. Nie wiem, czym tu się jarać, lać krokodyle łzy, itp.
 
Do góry