CYFROWY POLSAT: plazma czy lcd?

wideos

New member
Witam na początku wszystkich użytkowników tego forum. Jest to mój debiut tutaj, chociaż czytam Was od ok miesiąca.
A więc do rzeczy.
Planuję wymienić mój stary crt philips 21" na cosik z obecnej epoki. Po przeczytaniu wielu stron tego forum skłaniałbym się do panasonika 42pv80, ale kuszą mnie też lcd-ki toshiby.
Mój pokój :
1. wymiary 5mx5m
2. odległość od telewizora 4m
3. pokój ciemny, okno od strony północnej
4. platforma cyfrowy polsat (najczęściej oglodane programy to sport, film, tvn) 70%, oraz filmy z DVD 30%.
5. Nie planuję podłączać kompa do telewizora, ani też grać na nim
6. Dobrze by było aby również miał akceptowalny dźwięk (obecnie nie posiadam kina domowego)
7. No i ta cena max: 4200zł (może być tylko taniej)
Proszę tu szacowne grono kolegów o pomoc w tym temacie, ponieważ mam duży mętlik w głowie i jeszcze nie wiem czy lcd, czy też plazma do moich możliwości finansowych i warunków będą lepsze. Z góry dziękuję.
 

wideos

New member
Jeżeli pazma to: panas 42pv80 będzie dobrym wyborem, czy też sprawdzony starszy model pv7, a może wystarczy 37":hmm:
 

wader11

New member
Zalezy od kasy jak sie przelamiesz

i mozesz wydac 5500-8000 to zdecydowanie LCD :) ale jak masz tyle ile napsiałeś to plazma będzie dobrym kompromisem :) Pv80 są już od 3600 w sklepach internetowych :) wiec nawet ci zostanie. Mi sie podobała Toshiba XF350 i Philipsy 9xxx ale cena skłoniła mnie w strone plazmy.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Z niezbyt jasnym pomieszczeniu i z odległości 4 metrów to minimum 42" i na dodatek plazma. PV7 może Ci wystarczyć, ale nowa seria wydaje się być lepsza jakościowo.

ArtS :)
 

wideos

New member
No dobra, nie chcę za długo przynudzać, ale jeszcze prosiłbym użytkowników modelu TH42pv80 o opinię na temat skalowania obrazu, czy jest to takie uciążliwe jak niektórzy pisali. Jestem już na ten model na 90% zdecydowany.
Może ktoś się wypowie w tym temacie
 
Do góry