Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sprawa dekodera echostar hds 400

Witam wszystkich prosze o napisanie swoich odczuc na temat dekodera echostar hds 400 i dekodera echostar DVR 7400 hd jak sie sprawuja zarowno w kanalach cyfrowych jak i hd ? czy to prawda jest ze ten pierwszy bez nagrywarki przy kanalach hd bardzo czesto sie zacina? czy tak sie zdarzylo kilku osobom i reszta osob powiela ten problem. Bo za bardzo nie ma wyboru jesli chodzi o dekodrey w cyfrowym polsacie. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi. A odnosnie traktowania klientow to mysle ze nie ma takiej platformy ktora by jakos spejalnie sie starala zeby klient byl zadowolony. Zawsze mozna wypowiedziec umowe i czekac ze dadza cos co bedzie bardziej nas zadowalalo. Pozdrawiam
Lolek
 

cygan

Member
Mam od pół roku HDS400E. Pierwsze miesiące dało się zauważyć na godzinę kilka przycięć(max.5). Nie denerwujące, żona ledwo je dostrzegała ale jestem wyczulony bardzo na takie sprawy. Przycięcia polegały na tym, że jakby kilka klatek było zamrażanych, może trwało to z 0,2-0,3 sek. Przedtawiciel CP mówił mi, że to nowy dekoder i prawdopodobnie soft będzie uaktualniany. Prawdopodobnie miał rację, bo było coraz lepiej a od miesiąca nie uraczyłem ani jednego przycięcia. Obraz od początku rewelacja. W HD to bajka. Miałem wcześniej HD w MM, było extra, ale w PC jest jeszcze lepiej. Obiektywna ocena, bo jednocześnie miałem przez miesiąc 2 platformy. Porównanie na Sport Extra HD i Eurosporcie HD przeprowadzałem. Dekoder bardzo szybko przełącza i reaguje, podobno najszybszy z dekoderów w CP.

Ma też poważny minus. Jak jest blisko TV to zakłóca pilota. Trzeba odsunąć minimum 30cm od TV i wszystko jest git. Niektórzy bawią się w sreberka i ekranowanie, ale nie mają chyba wyboru z racji umieszczenia dekodera.

Co do programowej oferty, to inne platformy do pięt nie dorastają CP. Ocena oczywiście subiektywna :) Nie każdy jest jednocześnie fanem boksu,F1,siaty. Wszystko live i w HD(często nawet boks w HD). Piłka jednie przegywa z C+, ale i tak najważniejsze mecze europejskie są z poślizgiem na PC. Choć nie do końca, pamietacie EURO 2008? Wszysko w HD na CP :) ale co tu gadać o gustach nie powinno się mówić.

Sygnał mam 70% i jakość 69%. Może tu przyczyna zwieszek u innych użytkowników?
 

Alexxxxx

New member
Panowie, jaki tuner do cyfrowego polsatu polecacie w kwocie do ok. 500zl?
mam teraz ten familijny taki maly i po euro obraz na 46" to jakas kaszanka.
Chce zeby mial component albo hdmi najlepiej. Tv to toshiba sv685.
zastanawialem sie nad ferdkiem avira 200 ale czytam ze nie ma najlepszych opinii.
 

Lasica

New member
Panowie, jaki tuner do cyfrowego polsatu polecacie w kwocie do ok. 500zl?
mam teraz ten familijny taki maly i po euro obraz na 46" to jakas kaszanka.
Chce zeby mial component albo hdmi najlepiej. Tv to toshiba sv685.
zastanawialem sie nad ferdkiem avira 200 ale czytam ze nie ma najlepszych opinii.

Tylko pamiętaj o tym, że masz kartę sparowaną z dekoderem i w żadnym innym nie będzie Ci działała.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Tylko pamiętaj o tym, że masz kartę sparowaną z dekoderem i w żadnym innym nie będzie Ci działała.

troszkę mijasz się z prawda .. parowanie jest ....

ale i

W sprzedaży są moduły dostępu warunkowego dla swojej platformy, dzięki czemu bez konieczności zakupu dekodera platformy można korzystać z jej oferty.
 

JSB

New member
Witam,
planuję zakup pierwszej platformy cyfrowej więc nie miałem z tym wcześniej do czynienia, padło na CP (żona lubi kanały polsatu ;) ).
Chcę mieć możliwość nagrywania programów, a więc dekoder Echostar DVR-7400 HD (od razu z konwerterem twin) - teraz pytanie czy ten dekoder jest w miarę dobrej jakości, czy to tylko zabawka którą dają za te 100zł i lepiej kupić coś we własnym zakresie z możliwością nagrywania?
 

tobas

New member
Mnie również interesuje jak działa DVR-7400 HD. Tzn. czy w miarę sprawnie i szybko reaguje na przełanczanie kanałów, czy jest cichy czy hałasuje (szczególnie HDD) no i jaka jest jakość obrazu SD i HD przez HDMI.
Właśnie jestem na etapie zamawiania CP z dodatkowymi kanałami HD, jednak powiedzieli mi że chwilowo brak tych dekoderów... ponoć będą pod koniec sierpnia.
 

i-goł

New member
Jako że stoję nad faktem wyboru platformy cyfrowej, grzebię tu i ówdzie w necie szukając różnych opinii.
Oto jedna z lepszych dot. echostara. (niestety nie mogę dodać linku)
osobiście zaczynam skłaniać się do tunera na linuksie.


(10-12-2009, 11:37:45, IP: 87.116.xxx.xxx)
Obraz nadawany w formacie 4:3 jest fatalnie skalowany.
1. Dekoder nie ma konwersji proporcji ekranu PILLARBOX (gdy obraz ma większy stosunek wysokości do szerokości niż ekran, na którym jest on wyświetlany. Polega na dodaniu pionowych czarnych pasów z lewej i z prawej strony), który pozwala max. wykorzystać wielkość ekranu zachowując przy tym proporcje obrazu.
2. Posiada natomiast formaty: PEŁNY, LETTERBOX i PAN-SCAN ale żaden nie nadaje się do rozdzielczości 1080i.
Podsumowując - masakra.
mam starego Samsunga DSB-H370G, który radzi sobie znakomicie z nadawanym formatem 4:3 dzięki pillarbox, gdyby miał jeszcze nagrywanie.
Odradzam zakup, wydajesz trochę kasy a obraz "KICHA"
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sparwa kanałów

Od dzisiaj sa dostepne juz w cyfrowym polsacie programy canal+ , a w cyfrze od dzisiaj sa programy polsatowskie, w koncu wielcy sie dogadali.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
pościłem liste nic nie wskoczyło


:(

Witam na www.cyfrowypolsat.pl z prawej strony jest podana godzina pod nia jest napisane : program tv dla i tam sa wyszczegolnione programy tam tez sa i programy canal plus, mysle ze po co by podawali programy canal plus jakby nie mieli ich w ofercie? Chyba ze sie myle a jesli si emyle to w wogole cyfra wygrala na tym bo ma programy posatowskie,a polsat dalej by nie mial canal plus.... sam juz nie wiem o co chodzi. Pozdrawiam
Lolek
 

yaneq

New member
Bez reklam
program polsatowski na stronie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością na liście.
generalnie w cyfrze + są polsaty, a mnie to cieszy! jest wreszcie alternatywa dla F1. gdy minie mi umowa żegnaj polsacie, niestety. oferta HD i podejście do klienta odpychają od polsatu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
program polsatowski na stronie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością na liście.
generalnie w cyfrze + są polsaty, a mnie to cieszy! jest wreszcie alternatywa dla F1. gdy minie mi umowa żegnaj polsacie, niestety. oferta HD i podejście do klienta odpychają od polsatu.

Witam to oznacza ze Polsat poplynie cyfra ma juz wszystko wiec i dla fanow siatkowki i F1 jest full wypas ::blagam: a tak swoja droga to prezes polsatu moze zamaist lansowac siebei i swoej wspaniale wlosy zacznie lansowac w ludzi i ich zadowolenie pozdrowienia dla pana Prezesa :lol:
Lolek
 

Agrescik

New member
Cyfrowy Polsat

Zastanawiam sie nad kupnem CP . O dziwo wchodze do punktu a pani mnie interesuje ze nie maja w ofercie zadnego dekodera HD z nagrywarka. Podobno ten ktory oferowali się nie sprawdził i czekaja na cos nowego. Nie ukrywam ze jestem zainstersowany ta platforma ale w wersji z HD i jakims dobrze dzialajacym dekoderem. Jakie konfiguracje wy uzywacie?


MOzecie cos podpowiedziec?

Dzieki.
 
Do góry