Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

kotek

New member
witam.
Czy nie orientuje sie ktoś czy polsat planuje coś takiego jak odpowiednik telewizji na kartę, czyli kilka kanałów sd na zasadzie takiego prawdziwego pre paidu?
Pozdrawiam
 

GRajza

New member
Mam teraz dekoder SD połączony z TV scart.
Czy wymiana dekodera na HD i podłączenie z TV przez HDMI da zauważalną poprawę obrazu SD?

Pytam, bo CP kanały HD ma średnie, więc dla samej sztuki nie wiem czy wymieniać dekoder i wiązać sie z CP na kolejne 2 lata (co za matołek wymyśla u nich "promocje" dla stałych klientów...)
 

kotek

New member
Nie matołek tylko cwany lis, brak konkurencji (blokowanie konkurencji) to powoduje. Dlatego sobie lecą w kulki. Jesli zalezy ci na ofercie to podpiszesz umowę (przymykasz oczy na HD i na dzidowski dekoder), bo chyba nie bedziesz po znajomych chodził jak siatkówkę, F1 czy KSW będą pokazywać bo Cię wyśmieją. A HD to drugoplanowy powód chyba, że jesteś gadżeciarzem, to wtedy "N". Ja używam TNK, bo mam zasade, że nie podpisuję umów na dłużej niż na 12 mcy.
Pozdrawiam i ponawiam swoje pytanie:
Czy nie orientuje sie ktoś czy polsat planuje coś takiego jak odpowiednik telewizji na kartę, czyli kilka kanałów sd na zasadzie takiego prawdziwego pre paidu?
 

GRajza

New member
z cwanym lisem to ma mało wspólnego :roll:

Ale generalnie to, chodzi mi odpowiedź na pytanie:

Czy wymiana dekodera na HD i podłączenie z TV przez HDMI da zauważalną poprawę obrazu SD, względem dekodera SD podłączonego przez SCART?
 

zoltan

New member
Rozumiem, że masz telewizor HD, lub Full HD. Nie wiem jakie tam Polsat daje dekodery, ale generalnie z dekodera HD obraz SD po HDMI powinien wyglądać lepiej niz przez Euro z dekodera SD, bo dekoder powinien sam w sobie podnosic rozdzielczość kanałów SD do HD. Obraz nie będzie idealny, ale powinien się prezentować lepiej.

kotek taki pre-paid w Polsacie Cyfrowym już chyba jest. Ja na początku grudnia wziąłem moduł CAM Polsatu z opłaconym abonamentem na 4 miesiące. Po tych 4 miesiącach podobno będę mógł wybrać co chcę oglądać dalej i za to właśnie płacić. Co ciekawe jak na razie dostałem i dostaje więcej kanałów niż się spodziewałem. ;)
 

chilicki

New member
Po tych czterech miesiącach zapomnij o kanałach HD jeśli nie podpiszesz umowy. Chyba , że zafundujesz sobie następny moduł prepaidowy.
 

kotek

New member
z cwanym lisem to ma mało wspólnego :roll:

Ale generalnie to, chodzi mi odpowiedź na pytanie:

Czy wymiana dekodera na HD i podłączenie z TV przez HDMI da zauważalną poprawę obrazu SD, względem dekodera SD podłączonego przez SCART?

jesli chodzi o dekodery polsatu, to wszystko mozliwe, ze programy sd przez dekoder hd beda zauwazalnie lepsze niz przez dekoder sd.
Osobiscie mam opticum 7300 i programy sd z tnk swieca tak samo ładnie(np tvp sport) jak przez dekoder HD polsatu (samsung cos tam 370).

zoltan
a mnie właśnie interesuje co po tych 4ech miesiącach, płaci się za pojedyncze kanały czy jak, czy pakiety jakieś?
 

zoltan

New member
A po tych 4 miesiącach pewnie zrezygnuję z Polsatu i wrócę do TnK (opłacę kartę), ale to jeszcze się zobaczy. Polsat wziąłem na okres zimowy (długie wieczory) i na próbę, czy moduł zadziała w moim tunerze. W umowę nie mam zamiaru się pakować. A jeśli bym chciał delej korzystać z Polsatu to chyba bardziej by się opłacało wziąć kolejny moduł, niż opłacać dalej ten. Przynajmniej miałbym pewnie znów miesiąc HBO i Cinamax gratis (tak było z tym modułem).
 

kotek

New member
Ciekawi mnie czy po tych 4 miesiącach program Polsat pozostanie odkodowany nie płacąc nic tak jak to ma miejsce z tnk, gdy sie nie oplaci doładowania pozostaje tvn.
zoltan a jaki masz tuner? Ciekawe czy na moim chodziłby ten moduł jesli udałoby mi się go w ogóle zdobyć.
 

zoltan

New member
Czy Polsat bedzie po tych 4 miesiącach tego nie wiem. Mam Azboxa Premium HD. Musisz poszukac w necie, czy ten moduł będzie chodził na twoim sprzęcie. Moduł dostaniesz bez problemu, bo jest ich teraz sporo na Allegro. Problem był przed świętami, bo Polsat wstrzymał ich sprzedaż - pewnie dlatego, aby nałapać jak najwięcej klientów na umowy długoterminowe.
 

GRajza

New member
dzięki za info ;) chyba poszukam gdzieś samsunga 370, bo teraz dają tylko jakieś echostary 7200

z prepaid w CP jest tak, że aktualnie już go nie ma :grin: tzn. oficjalnie nie jest obecnie oferowany
a program na nim jest taki sam pakietowo jak w abonamencie tylko drożej ;)

jak się karta wyczerpie to bez doładowania zostaną chyba tylko kanały FTA
 

Agrescik

New member
Czy warto...

Witam. Ponieważ zakonczylem wspolprace z MM cyfrowa chcialem sie podpytac czy warto sie pakowac w PC z dekoderem HD i nagrywarka? (Echostar HD DVR 7400) Nie mialem stycznosci z satelita nigdy to dla mnie nowosc. Mam mozliwosci ustawienia anteny itd itp...
Kwestia: czy dekoder sie zacina. i czy nie ma innych jakis baboli.
Interesuje mnie kwestia odbierania kanalow HD ( z tego co wyczytalem to jest pakiet za 15 zl obecnie ).
Mam TV Philips PFL 9603 ( bez wersji H - mpeg4 ) TV posiada zlacze CI i z tego co tu wyczytalem to mozna kupic jakas karte ( sprawdzi sie ona do odbioru pakiertu CP? Oczywiscie wtedy nie bede musial zadnego dekodera (za wyjatkiem nie posiadania nagrywarki) instalowac?
Ktos rozwieje moje watpliwosci?
Pozdrawiam.
 

zoltan

New member
1. Tv musi przedewszystkim posiadać wbudowany tuner DVB-S (satelitarny) i DVB-S2 (satelitarny HD), aby móc skorzystać na nim z tego modułu CI Cyfrowego Polsatu. Twój tv chyba takiego tunera nie posiada.

2. Ten pakiet HD mozna dokupic chyba tylko po wykupieniu jakiegoś normalnego innego pakietu, a nie tylko sam HD.

3. Proponuje zakup jakiegos innego tunera, a nie takiego dedykowanego tylko pod CP. Cos co obsłuzy moduł CP, ale także karty innych operatorów. Jakbyś chciał w przyszłości rozstać się z Polsatem i wziąć coś innego (TnK, Cyfra+) to będzie jak znalazł.
 

Agrescik

New member
/
nie mysllalem o wlasnym tunerze. z PC jest on dzierzawiony. jakbym zmienial operatora to tez zmienilbym tuner. na razie nie mysle o zmianach. N-ka jest dla mnie za monotematyczna. inni tez. w sumie PC ma oferte ktora w miare mi pasuje.
chodzilo mi o to czy ten tuner sie nie wiesza i nie ma problemow z zacieciami i blokami obrazow.
no i szybkosc przelaczania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

leotdi

New member
Czy opłaca się przedłużać umowe czy lepiej zakończyć i wziąć nową :?:
zależy,

otrzymałem po zakończeniu 1-rocznej umowy Świątecznej 2-letnią ofertę na pakiet familijny, z tym, że przez pierwsze 5-mcy nie płacę NIC (wybrałem pakiet dod. HBO). Posiadam Samsunga HD 370 (rok temu zaplacilem dod. bezwrotnie 199,- zł za jego posiadanie!). Tak więc z pktu kosztowego 199,- zł opłaca mi się taką ofertę przyjąć, tym bardziej, że nowy soft w 370 poprawił obraz w HD.
 

GRajza

New member
A wiadomo coś czy będą dawać jakieś inne dekodery w najbliższym czasie?
Samsunga 370 już nie ma, są tylko jakieś Echostary, o których dobrze się tu nie pisze...
 

yaneq

New member
Bez reklam
nic nie wiem w tym temacie.
wiem, że zamiast TV1000 mamy filmbox i filmbox HD.
HD jak narazie niekodowany.
 

GRajza

New member
Nie wiem jak ten HD (nie mogę uruchomić dekodera HD), ale ten "normalny" FilmBOX to jakieś nieporozumienie... jakość obrazu jest fatalna.

A swoją drogą to uwielbiam teksty
"uprzejmie informujemy, iż wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom od dnia 2 marca 2010 r. program TV1000 zostanie zastąpiony programem Filmbox"

Nikt się mnie nie pytał czy chcę zamieniać :D:D (choć jednego i drugiego raczej oglądał nie będę ;) )
 
Do góry