Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

kiloan

New member
Ja też już myślałem, ze jest OK. Wczoraj kiedy oglądałem wyścig F1 na PSHD wszystko było bardzo dobrze przez prawie 90 min., aż w końcu na sam koniec wyścigu się przyciął. Wydaje mi się jednak, że następuje to znacznie rzadziej.
Cóż może faktycznie coś poprawiają.;)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Po kolejnym dniu testów kilka wniosków.

Wyraźna poprawa jest dla Polsatu Sport HD i Discovery HD, które w ogóle mi się ostatnio nie tną.

Ale jeśli chodzi o Polsat HD to nadal jest słabo- wczoraj na BadBoys2 przycinka kilka razy.

Może polsat zamieszał coś z transponderami dla PSHD i DHD, bo kiedyś się ciął konkretnie, a od kilku dni w ogóle.

Ciekawe, że nigdy, przenigdy nie zaciął mi się HBOHD. To dopiero jest zastanawiające!
 

kiloan

New member
Pojawiła się nowa wersja softu nr 226 do Sama 370;)
Po aktualizacji wszystko hula aż miło. Kanały HD w końcu się nie przycinają. Jest jeszcze miły dodatek w postaci ściemniania niebieskiej diody w trybie standby.
 

yaneq

New member
Bez reklam
tak! rano ją pobrałem, ale jeszcze nie testowałem. potwierdzacie, że nic się nie przycina? co jeszcze w widocznych zmianach? oj chyba wzięli sobie opinie ludzi do serca. przychodziło ostatnio komunikaty z informację gdzie składać skargi itp., nagle aktualizacja softu...
 

kiloan

New member
Nic się nie przycina:) Na początku po aktualizacji miałem u siebie czasami występującą taką pikselozę (obraz jednak nie zwalniał), ale po ok. 1 godz. wszystko się uspokoiło i jest OK. W końcu mecz LM oglądałem z przyjemnością.
Jak już wcześniej pisałem można teraz ustawić jasność świecenia niebieskiej diody na przednim panelu.
EPG działa bardzo szybko i jest praktycznie na większości kanałów (TVN, BBC), oraz mając w okienku jeden program (wcisnięty przycisk EPG) przy przewijaniu listy kanałów ten oglądany się nie zmienia tak jak było to wcześniej.
Zauważyłem też szybsze przełącznie kanałów, oraz dużo szybsze ładowanie kanałów HD.
 

gorylla

New member
Bez reklam
A mówiłem, że coś zmieniają? Musieli coś działać od kilku dni, bo właśnie od paru dni zobaczyłem wyraźną poprawę.

Softu jeszcze nie pobrałem, ale po pracy od razu wezmę się..... do pracy! =(z dekoderem).
Pozdr.
 

yaneq

New member
Bez reklam
heh. faktycznie... głupia dioda a cieszy :) świeciła nocą zbyt jasno to fakt. nie wpadł bym na to, że w aktualizacji takie coś zafundują. epg, wyraźna poprawa. jeden enter przed tekstem już samsungowi nie straszny. trzeba teraz przeszukać sieć z informacją co tam jeszcze naskrobali. co do reszty się nie wypowiadam, bo nie mam czasu na razie tego sprawdzić :)
 

tomek_tp

New member
Po aktualizacji oprogramowania nie działa mi opcja zmiany proporcji obrazu.
Przycisk P.SIZE na pilocie.
Dodam jeszcze, że tylko na niektórych programach opcja jest nieaktywna - np. tvn, polsat, tv4, tvp1 i 2.
Czy ma ktoś podobny problem ?
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Na tyle co się wczoraj bawiłem to u mnie p.size działał normalnie. Muszę się jeszcze przyjrzeć.

Ogólnie po nowym sofcie wszystko działa idealnie i jest kilka miłych przygwizdów. Czasami wprawdzie przykosteczkuje, ale nie tnie, tylko przełyka i ciągnie dalej. Kiedyś od razu by było rwanie.

Poza tym BARDZO podoba mi się nowa funkcjonalność EPG (tzn. przewijanie bez zmiany kanału) i nowe kolorki menu, EPG oraz przezroczystość. Dioda też, ale ja i tak nie wyłączałem dekodera, bo jego odpalenie od nowa jednak trwa zbyt długo.

Ogólnie soft i obecna praca dekodera rewelacja.

Prędko się z tym dekoderem chyba nie rozstanę, bo nie zapowiada się, aby w Polsacie pojawił się jakiś jego godny następca.
 

yaneq

New member
Bez reklam
p. size działa jak działało. epg szaleje.
a co do programów hd... nie przycina, ale dość często szatkuje obraz. zwłaszcza podczas reklam i przełaczania/skalowania obrazów. jest dobrze, ale nie idealnie. bynajmniej nie narzekam, jest ok.
 

5h4d0w

New member
Witam posiadam dekoder Samsung HD DSB-H370G
oraz telewizor sony kdl32 w5500. Jestem laikiem i mam problem ponieważ nie wiem jak to podłączyć zebym mógl wybierać programy telewizyjne cyframi 1-9, gdy naciskam np 1 wyskakuje mi komunikat "brak zapisanych programow" podłączyłem antene sat do dekodera a z dekodera do tv kabel HDMI czy cos robie zle ? Prosze o pomoc, oraz prosze się nie śmiać bo to może banalne:)
 

zuzanna

New member
Po zmianie softu w Samsungu rzeczywiście lepiej teraz rozwiązane jest EPG, i chyba rzeczywiście nie przycina się obraz na kanałach HD - czasami tylko "kosteczkuje" przez chwilę, ale widzę też jeden minus nowego oprogramowania.
Tuner mam podłączony w dwojaki sposób: do "głównego" telewizora po HDMI, a do innych pokoi po SCART -> modulator i wpuszczam w swoją sieć domową.
W poprzednim sofcie dało się regulować z pilota Samsunga poziom głośności po HDMI i po SCART, a teraz płynna regulacja działa tylko po HDMI, natomiast po SCART nie działa - da się tylko wyłączyć głośność na zero... moim zdaniem spory MINUS.

I nadal nie poprawiono szybkości pojawiania się obrazu na kanałach HD (od momentu wybrania danego kanałau HD) - trwa to stanowczo za długo w stosunku do wybierania kanałów SD (tu obraz pojawia się praktycznie natychmiast). Dodam, że czaszę mam 1m - czyli mocny sygnał.
 

rafanox

New member
Nowy soft u mnie powoduje zawieszanie

Nowy soft u mnie powoduje zawieszania. Po włączeniu tuner nie może złapać sygnału. Muszę go wyłączyć z sieci powtórnie załączyć i liczyć na to że z łaski swojej złapie. Dzieje się tak z dwa razy dziennie, sygnał mam dość mocny, antena duża, zresztą przed aktualizacją softu nic takiego się nie działo.

Macie jakieś pomysły koledzy?
Już mnie cholera bierze.:confused:
 

yaneq

New member
Bez reklam
5h4d0w: masz polsat czy inna platformę? jeśli piszesz w tym wątku pewnie polsat. jak na moje coś masz nagrzebane z listą programową. najprościej będzie wrócić do ustawień fabrycznych. btw. gdzie masz programy z pozycji 1-9?

rafanox: masz go na gwarancji? oddaj do punktu, reklamuj. takie rzeczy nie powinny mieć miejsca!

zuzanna: kanały HD faktycznie zbyt długo wskakują, za długo i to w tej chwili największa wada tego dekodera.
 
Ostatnia edycja:

dark99

New member
jAKOŚĆ hd

Mam pytanie - jestem obecnie abonentem Multimedii, ale podobno od 1.01.2010 z oferty mają zniknąć wszystkie kanały Polsatu. Przeglądając wypowiedzi na tym forum zauważyłem,że piszecie Polsat HD- czy mam rozumieć ,że normalny główny Polsat nadawany jest w HD? Jeśli tak jest, to co Z TVN? Na multimedii można oglądać go również w wersji Hd, a jak jest na Cyfrowym Polsacie? I jeszcze jedno pytanie- czy jest więcej kanałó w HD możliwych do oglądania na zestawie z Cyfrowego Polsatu? Oczywiście nie muszą być po polsku. Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
Tak, polsat jest też w wersji HD. Szału nie ma, bo tylko sporadycznie emisje są w rzeczywistym HD (np. Wiadomości), a zdecydowana większość to programy skalowane. Irytujące jest to, że dodatkowo często obraz jest w aspekcie 4:3. Pozostaje doskalowywanie telewizorem.

TVN-u nie ma w HD.

Kanałów HD w CP jest obecnie 6 (PolsatHD, PolsatSportHD, EurosportHD, HBOHD, DiscoveryHD i MTVHD). Kosztują obecnie chyba 5zł za kanał (ale żeby mieć HBOHD musisz kupić pakiet HBO), ale można kupić cały pakiet w promo za 20zł. Warto kupić od razu pakiet, bo Polsat niebawem ma dodać kilka kanałów HD- chyba w ciągu miesiąca-dwóch powinny pojawić się AnimalPlanetHD, EurosportHD, NGHD (nie wiadomo w jakiej wersji, najszybciej Travel&Living) może BBCHD. Wykaz ten nie jest pewny, to tylko takie przecieki zaczerpnięte z forum Satkuriera. Ale CP twardo zapowiada, że do końca roku coś z nowych HD się pojawi.

I jeszcze na marginesie- w nawiązaniu do mojego postu nr #486 i wcześniejszych.

Perypetii z walką o kanał Discovery HD jednak jest ciąg dalszy. Zapowiadany i wiele miesięcy już oczekiwany przeze mnie aneks nadal do mnie nie doszedł, a wobec braku porozumienia Polsat znów wyłączył mi ten kanał. Więc od nowa wydzwaniam do Polsatu i słyszę kojejne obiecanki-cacanki. Zaraz lecę ponownie do APS-u pisać reklamację na piśmie.

Morał prosty- po podpisaniu umowy z Polsatem nie ma już z tą siecią prakatycznie żadnego kontaktu i o ew. zmianach można sobie pomarzyć. Dlatego trzeba się na początku milion razy zastanowić nad wyborem pakietów, bo później będzie za późno.
 

dark99

New member
gorylla napisał:
Tak, polsat jest też w wersji HD. Szału nie ma, bo tylko sporadycznie emisje są w rzeczywistym HD (np. Wiadomości), a zdecydowana większość to programy skalowane. Irytujące jest to, że dodatkowo często obraz jest w aspekcie 4:3. Pozostaje doskalowywanie telewizorem.

TVN-u nie ma w HD.

Kanałów HD w CP jest obecnie 6 (PolsatHD, PolsatSportHD, EurosportHD, HBOHD, DiscoveryHD i MTVHD). Kosztują obecnie chyba 5zł za kanał (ale żeby mieć HBOHD musisz kupić pakiet HBO), ale można kupić cały pakiet w promo za 20zł. Warto kupić od razu pakiet, bo Polsat niebawem ma dodać kilka kanałów HD- chyba w ciągu miesiąca-dwóch powinny pojawić się AnimalPlanetHD, EurosportHD, NGHD (nie wiadomo w jakiej wersji, najszybciej Travel&Living) może BBCHD. Wykaz ten nie jest pewny, to tylko takie przecieki zaczerpnięte z forum Satkuriera. Ale CP twardo zapowiada, że do końca roku coś z nowych HD się pojawi.

I jeszcze na marginesie- w nawiązaniu do mojego postu nr #486 i wcześniejszych.

Perypetii z walką o kanał Discovery HD jednak jest ciąg dalszy. Zapowiadany i wiele miesięcy już oczekiwany przeze mnie aneks nadal do mnie nie doszedł, a wobec braku porozumienia Polsat znów wyłączył mi ten kanał. Więc od nowa wydzwaniam do Polsatu i słyszę kojejne obiecanki-cacanki. Zaraz lecę ponownie do APS-u pisać reklamację na piśmie.

Morał prosty- po podpisaniu umowy z Polsatem nie ma już z tą siecią prakatycznie żadnego kontaktu i o ew. zmianach można sobie pomarzyć. Dlatego trzeba się na początku milion razy zastanowić nad wyborem pakietów, bo później będzie za późno.
Piękne dzięki- rzeczowa i wyczerpująca odpowiedź. Pozdrawiam
 

plum1

New member
Podwyżka po okresie umowy.

Witam. W satkurierze napisali o podwyżce opłat po okresie umowy na czas określony. Czy ktoś z was dostał info o podwyżce od CP listownie, tak jak przwiduje regulamin? Czy dobrze doczytałem, że przysługuje wtedy dwutygodniowy okres wypowiedzenia?
 
Do góry