Cyfrowy Polsat jaki dekoder wybrać

rami77

New member
Witam

Mam telewizor SONY KDL40W4000 noszę się z zamiarem wykupienia pakietu tv cyfrowej Canal Plus
Telewizor jest HD ma MPG-4( ale to chyba nie ma znaczenia )

Czy CP ma programy w HD i czy ma to znaczenie jaki dekoder wybrać?
w ofercie są ECHOSTARY i SAMSUNGI tylko antene mamy zbiorczą wiec swojego talerza osobistego nie będę miał.

Dziękuje Wszystkim za pomoc :eek:k:
 

rami77

New member
i czytałem wiele o TUNERACH/dekoderach innych firm tak by niekoniecznie kupować go w Cyfrze.

Gdzie to można zakupić ?
 

acton777

New member
Bez reklam
rami77 napisał:
Witam

Mam telewizor SONY KDL40W4000 noszę się z zamiarem wykupienia pakietu tv cyfrowej Canal Plus
Telewizor jest HD ma MPG-4( ale to chyba nie ma znaczenia )

Czy CP ma programy w HD i czy ma to znaczenie jaki dekoder wybrać?
w ofercie są ECHOSTARY i SAMSUNGI tylko antene mamy zbiorczą wiec swojego talerza osobistego nie będę miał.

Dziękuje Wszystkim za pomoc :eek:k:

rami77 napisał:
i czytałem wiele o TUNERACH/dekoderach innych firm tak by niekoniecznie kupować go w Cyfrze.

Gdzie to można zakupić ?



ale o co chodzi :confused:


Raz C+, raz CP. Jak się zdecydujesz to moze coś się poradzi. A moze chcesz obydwie platformy, wrózkami nie jesteśmy, konkrety prosimy ;)
 

quadrun

New member
Powiem tak. W domu mam 2 plazmy i 2 telewizje cyfrowe. Mam jeden dekoder analogowy i jeden HD. Przyznam szczerze, że nie zauważam ogromnej różnicy. Zaraz na pewno spadnie na mnie grad krytyki ale... taka jest moja obserwacja.
Czy jest taki dekoder w ofercie, najlepiej zlookac na stronie Cyfry.
Z doświadczenie powiem, ze nie ma się co spuszczać. Każdy dekoder HD da fajny sygnał na Twoim TV.

Pozdrawiam
 

bus driver

New member
quadrun napisał:
Powiem tak. W domu mam 2 plazmy i 2 telewizje cyfrowe. Mam jeden dekoder analogowy i jeden HD. Przyznam szczerze, że nie zauważam ogromnej różnicy. Zaraz na pewno spadnie na mnie grad krytyki ale... taka jest moja obserwacja.
Czy jest taki dekoder w ofercie, najlepiej zlookac na stronie Cyfry.
Z doświadczenie powiem, ze nie ma się co spuszczać. Każdy dekoder HD da fajny sygnał na Twoim TV.

Pozdrawiam
Witam . Od kilku dni mam tuner HD Samsung polsatu a wcześniej miałem zwykły i jakość jest rzeczywiście troszeczkę lepsza. Polecam Samsung z racji na znana markę , EchoStara nie znam ale znam opinię kilku osób które posiadają ten sprzęt i nie sa zadowoleni . Na koniec dodam że mam alergię na koreańską technologię , ale przy braku wyboru???:hmm:
 

admat

Member
Wybór jest, tylko przy podpisywaniu umowy nie należy brać dekodera od operatora tylko w przypadku Polsatu zakupić moduł z kartą i włożyć do dekodera kupionego we własnym zakresie. Ilość dobrze współpracujących modeli jest troszeczkę ograniczona. Do Cyfry+ nie ma żadnego problemu bo jest większy wybór w dekoderach - bierzemy od operatora tylko kartę. Jeżeli chodzi o dekodery HD to proponuję się zastanowić nad ich wartością za jaką oddają operatorzy. Dobre dekodery HD zaczynają się od kwoty około 1000 zł - wtedy można być zadowolonym z jakości obrazu. Do tego dochodzi jeszcze jakość kabla HDMI, która jest tu podstawowym aspektem.
Proszę o wypowiedź osoby, które używają innych dekoderów niż otrzymane od operatorów. Ja używam obecnie Golden Interstara SD i jestem z niego bardzo zadowolony. Programy SD są o wiele lepsze jakościowo niż na większości dekoderów HD ( a zwłaszcza Samsung HD Polsatu ). Programów HD mamy w naszych krajowych platformach jeszcze za mało, a te które już są mają również wiele do życzenia w porównaniu z zachodnimi.

Pozdrawiam,
 

Mesiash

New member
Czy ja wiem, czy tak mało jest tych kanałów HD...
W N mam 14 kanałów HD plus kilka w 16:9 (głównie TVN-y tematyczne) i właściwie w 70-80% oglądam te kanały. Z tendencją zupełnego odchodzenia od SD...
Nie przesadzajmy z tym, że u naszych polskich operatorów jest mało HD, bo kto inny w Europie (poza brytyjskim SKY) może oglądać tyle HD co Polacy?
Owszem bitrate mógłby być większy, ale bez przesady. Nie ma powodów do narzekań...
P.S.
14 kanałów HD za 99 zł. mies. przez cały okres umowy (z darmowym recorderem) w promocji Full to naprawdę niezła sprawa! Szkoda, że musiałem rozwiązać jedną umowę i wziąć nową, żeby dostać tą ofertę (nie chcieli dać stałemu klientowi, grr...). POLECAM :)
 

admat

Member
Wybacz, masz rację jeżeli chodzi o platformę "N". Przegapiłem trochę śledzenie jej oferty, a rzeczywiście ostatnio się znacznie poprawiła i nie życzą sobie dodatkowo płacić za każdy kanał HD. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to mało komfortowa obsługa dekodera N-box. Parę miesięcy temu podpisałem umowę z Cyfrą+ i teraz jednak trochę żałuję. Mam nadzieję że po wygaśnięciu obecnej umowy z Cyfrą oferta "N" będzie nadal bardzo korzystna.

Pozdrawiam.
 
Do góry