Cyfrowy polsat, ich samsung hd i jakość programów zwykłych i hd to wielka porażka!!!!

qazio

New member
PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH KTÓRZY ZASTANAWIąJą SIę NAD WYBOREM CP:
Jestem użytkownikiem CP i ich dekodera samsung hd od kilku dni (wcześniej przez 3 lata byłem ich klientem i odbierałem na echostarze 616) i jestem bardzo poważnie rozczarowany a tyle było zachwalań wyższości CP oraz samsunga hd nad N i nbox recorderem
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27505,
aktualnie zastanawiamy się nad 10 dniowym wypowiedzeniem porozumienia i szybciutkim przejściem do n-ki a to dlatego że:
1.CP dla swojego stałego klienta nic nie zaoferował w promocji (chyba że za promocję uznać tańszy dekoder niż w autoryzowanym punkcie o 100zł ale trzeba dodatkowo za kuriera zapłacić 30zł czyli faktycznie jest tańszy o niecałe 70zł, w N-ce kuriera opłaca N-ka a nie klient, umowę trzeba podpisać na 24 mc a nie jak w n na 12 mc, mozliwości jakie oferuje n box recoreder a samsung hd nie ma co porównywać-samsung daleko z tyłu, śmieć który nic nie ma, do dekodera sugerują antenę 85cm a nie dają jej w zestawie,żadnych ofert w stulu: dla naszego stałego klienta właczymy panu pakiet wyższy na miesiąc, oficjalne stanowisko żadnych promocji nie posiadamy)
2. dekoder dostarczony uszkodzony bardzo duży problem z wymianą, po 2 wizytach w autoryzowanym punkcie do którego mam ponad 20km w jedna stronę i długich rozmowach z biurem obsługi CP wreście wymieniony, termin realizacji od momentu złożenia zamówienia to 3 tygodnie i nieaktywny jeszcze przez ponad tydzień zanim do nich wróci podpisane porozumienie
3. może i oferta faktycznie tańsza od N-ki o 10zł (38zł a w N 48zł) ale kanały hd tylko do końca sierpnia, później extra płatne,a w N i więcej i niepłatne hd
4. siła sygnału na Mazurach na poziomie 70%(może to przez małą średnicę talerza bo na razie odbieram na 65cm ale i tak myślę że 70% to jakieś nieporozumienie) co za tym idzie jakość wszystkich programów sd po hdmi gorsza niż na echostarze 616 po euro(a hdmi z najwyższej półki bandridge), czyli tak jak wczesniej ludzie opisywali że może być gorszy ale w linku powyżej znawcy się zarzekali że na samungu hd bedzie przynajmniej taki sam jak po euro lub raczej lepszy, kanały hd mnie też rozczarowały, nie powalają na łopatki wogóle (jak widziałem jakieś filmiki hd na blue ray to faktycznie była rewelacja hd), polsat sport hd test to lipa i pod względem jakości jak i nadawanych programów-puszczają w kółko jakieś gówna i nie ma do tego oficjalnego programu-co mają pod ręką to ładują, eurosport hd powiedzy że może być.

Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem CP czy innej platformy odradzam wybór CP, nie sugerujcie się ceną pakietu o 10zł tańszą i tym że jako jedyni mają polsat-żeby obejrzeć jakiś szit emitowany przez polsat mozna sobie czasami z naziemniej na drugim Tv zobaczyć, w czasach dużych ekranów hd liczy się głównie jakość wyświetlanych kanałów( czyli duża liczba programów hd) i ich różnorodność a nie trochę niższa cena i szitowy polsat a także to żeby dekoder miał porządane prze klienta bajery jak nagrywanie programów i usługa VOD których to jeszcze długo nieuświadczymy w CP.


Dlatego zmykam szybciutko do N-ki i niech mi ktoś powie czy Sharp LC-46X20e bedzie grał z n box recorderem.

a SOLORZ czy jak mu tam niech mnie cmoknie w 4 litery.
 

szupes

New member
tutaj nie moge sie z toba zgodzic, jesli o mnie chodzi mam CP i dekoder samsunga HD i jestem bardzo zadowolony nie wiem dlaczego tak narzekasz !!! U mnie obraz rewelacja Polsat Sport HD rewelacja a kanaly SD sa ok. Jesli chodzi o oferte programowa to nie zamienilbym ja na zadna inna niz CP dlaczego? To jest juz indywidualne podejcie kazdego uzytkownika, ja ogladam duzo sportu a jak wiadomo CP wykupil wszystko co bylo mozliwe do kupna takze tutaj to platforma N, oraz C+ nie maja NIC powtarzam NIC do zaoferowania no chyba ze smiechu warta polska lige (szkoda gadac). Takze jak juz wspomnialem oferta programowa to kwestia indywidualna ale jesli chodzi o jakosc sygnalu CP po HDMI + Dekoder HD Samsung DSB-H370G jak dla mnie ok poza TVP1 i 2
 

qazio

New member
ty chyba jesteś jedenym w domu który korzysta z TV bo nie wszyscy żyją sportem-a gdzie hd:film, nauka i przyroda czy informacja, jak hd bedą płatne to na pewno wyjdzie drożej niż w N-ce no i dekoder który nie ma żadnej przyszłości technicznej, i jeszcze raz podkeslam na Mazurach kiepski sygnał co przekłada się na kiepską jakość programów, a jak jest reakcja jak do nich zadzwonisz że dzwięk zanika czy obraz staje i to przy dobrej pogodzie: no przecież to normalne - bez komentarza
 

arsenal

Moderator
VIP
Kiepski sygnał nie powoduje kiepskiego obrazu w cyfrowej telewizji. Kiepski obraz w cyfrowej telewizji powoduje kiepski telewizor, kiepski nadawca ( kanały TVP w CP maja bitrate 1,5 Mbit/s w MPEG2 i brane są z analogu!), kiepski dekoder z kiepskim skalerem. Sygnał z satelity w cyfrowej telewizji albo jest wystarczający i obraz jest albo obrazu nie ma wcale.
 

bemx2k

New member
Rozbawily mnie troche wywody na temat
dobrego markowego kabla HDMI :)
W technologi cyfrowej leca zera i jedynki
i zeby toto jakis kabel zaklucil trzeba by go
mocnymi magnesami oblozyc :)
Reasumujac kabel HDMI za 35zl bedzie rownie dobry jak ten za 130zl
reszta
to Marketing dla przecietnie myslacych inaczej ;)
 

kavoo

New member
szupes napisał:
ja ogladam duzo sportu a jak wiadomo CP wykupil wszystko co bylo mozliwe do kupna takze tutaj to platforma N, oraz C+ nie maja NIC powtarzam NIC do zaoferowania no chyba ze smiechu warta polska lige (szkoda gadac).
Jak rowniez smiechu warta Premier League, zalosnie patetyczna Primera Division, zenujaco nudne SGP, no i na deser kompromitujaco beznadziejne NBA (o przystawkach typu Golden League i wielu innych nie mowiac).

A najbardziej smiechu warta jest ta twoja czcza gadanina, bo dla mnie na przyklad to oferta sportowa Polsatu jest beznadziejna, bo poza duzymi imprezami w pilce recznej (raz na rok albo dwa) nie maja kompletnie nic interesujacego.

Proponuje troche skromnosci wykazac. Nie jestes (i zapewne nie bedziesz) dla mnie w najmniejszym nawet stopniu autorytetem, upowaznionym do wydawania wyrokow co jest dobre a co smiechu warte, wiec nie uzurpuj sobie na sile prawa do okreslania tego.

Jak nie od wczoraj wiadomo, kazdy ma wlasne preferencje i kazdy lubi co innego. Dla ciebie moze oferta sportowa CP jest najlepsza. Dla mnie najlepsza oferte sportowa posiada C+. I nikt, nawet ty (a moze zwlaszcza ty), nie bedzie mi wmawial co jest lepsze, bo nie ma na to "papierow".

A mowiac, ze smiechu warte jest to, co mnie interesuje, sprawiasz, ze najbardziej smiechu wart jestes ty sam.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Próby odbierania sygnału DVB-S2 na antenie 65 cm dadzą dokładnie taki sam efekt w n jak i w Cyfrowym Polsacie. Będą problemy... Więcej, w n będzie jeszcze gorzej bo tam wszystko leci w MPEG-4. Nie za bardzo rozumie Twoje uwagi, że Samsung H370 nie ma opcji VOD. Nie ma, bo to dekoder bez dysku... :) Zobaczymy za to jak będzie Ci świetnie działał n-box z jego zaawansowaną funkcjonalnością. :) Co do jakości sygnału to przyznam, że naprawdę nie wiem czego oczekujesz. Przez mojej ręce przeszły do tej pory Topfield 7770, Technisat DigiCorder S2, Samsung H370, Humax 20000, n box biały, n box czarny i nie bardzo widzę jakieś zasadnicze różnice między tym sprzętem w zakresie jakości obrazu po HDMI. Różnice są subtelne, ale na pewno nie gigantyczne (najlepiej prezentuje się Topfield, ale ma za to inne mankamenty). Obraz SD jak piszesz znacząco gorszy na Samsungu niż Echostarze??? Mogę porónać tylko do 305, ale nic takiego nie widzę. Eurosport HD i Polsat Sport HD mają słaby sygnał??? One są dość blisko najlepszego w pod względem jakości w Polsce kanału HD czyli NG HD, wiec trochę nie rozumiem. W sumie piszesz tak jakby kupno dekodera HD miało poprawić ofertę platformy. Troszkę dziwne podejście... ;) A że na teraz w Poslacie jest mało kanałów HD (czyli 3)? Przecież to było wiadomo od początku... Przynajmniej nie trzeba za nie płacić jak w Cyfrze z osobna.
Ale jest wolność wyboru... Spróbuj n - zobaczymy co Ci wyjdzie - będzie nawet ciekawa opinia zmieniającego platformy.
BTW - podłącz sobie jeszcze telewizor kablem component, czasami telewizory tak wolą, może Twój Sharp też tak chce...
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
qazio napisał:
PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH KTÓRZY ZASTANAWIąJą SIę NAD WYBOREM CP:

Ja bym się zastanowił czy wybrać N-TV.
Mam tą TV i nboxa i kanały HD rzeczywiście idą super, natomiast pozostałe idą gorzej niż z C+ po złączu SCART (Tuner Pioneer 1530). Pisałem o tym w innym wątku dzisiaj, nie mogę dać linku bo jestem nowy.
 

szupes

New member
kavoo napisał:
Jak rowniez smiechu warta Premier League, zalosnie patetyczna Primera Division, zenujaco nudne SGP, no i na deser kompromitujaco beznadziejne NBA (o przystawkach typu Golden League i wielu innych nie mowiac).

A najbardziej smiechu warta jest ta twoja czcza gadanina, bo dla mnie na przyklad to oferta sportowa Polsatu jest beznadziejna, bo poza duzymi imprezami w pilce recznej (raz na rok albo dwa) nie maja kompletnie nic interesujacego.

Proponuje troche skromnosci wykazac. Nie jestes (i zapewne nie bedziesz) dla mnie w najmniejszym nawet stopniu autorytetem, upowaznionym do wydawania wyrokow co jest dobre a co smiechu warte, wiec nie uzurpuj sobie na sile prawa do okreslania tego.

Jak nie od wczoraj wiadomo, kazdy ma wlasne preferencje i kazdy lubi co innego. Dla ciebie moze oferta sportowa CP jest najlepsza. Dla mnie najlepsza oferte sportowa posiada C+. I nikt, nawet ty (a moze zwlaszcza ty), nie bedzie mi wmawial co jest lepsze, bo nie ma na to "papierow".

A mowiac, ze smiechu warte jest to, co mnie interesuje, sprawiasz, ze najbardziej smiechu wart jestes ty sam.

moze gdybys przeczytal ze zrozumieniem co napisalem w swoim poscie to zapewne doczytalbys rowniez to ze napisalem oferta jest sprawa indywidualna dla kazdego - i koniec w tym temacie
 

Peek

New member
Bez reklam
qazio napisał:
PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH KTÓRZY ZASTANAWIąJą SIę NAD WYBOREM CP (...)a SOLORZ czy jak mu tam niech mnie cmoknie w 4 litery.
Brawo dla tego pana!!!

Niestety jak pisałem w jednym z moich wczesniejszych tematów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28253

Polsat to rozwiązanie tanie, ale za to... tanie...

Zapomniałes dodac, że osmieszaja sie TYLKO 3 kanałami HD z czego na jednym jak sam trafnie okresliles leca same gówna.

@szupes

Mówisz, że oglądasz duzo sportu hmmm... Dziwne, że nie wiesz, że na C+ są 4 najlepsze ligi europejskie (Premiership, LA LIga, Ligue 1 oraz Serie A) oraz najlepsza liga w kosza na swiecie (NBA). Twojej uwadze umkneło tez to, że N ma do zaoferowania wszystkie mecze Ligi Mistrzów z czego 1 na kazda kolejke w HD. A Polsat kupił wszystko co było do kupienia. Czyli co dokładnie? Lige szkocką i holenderską? Nie rozśmnieszaj mnie.Mundial mamy w TVP a Euro F1 i boks są i tak na otwartym Polsacie. Oskarżasz POWAZNE sportowe kanały a chwalisz kanał PSEUDOsportowy. Jestes śmieszny.
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
qazio napisał:
Jestem użytkownikiem CP i ich dekodera samsung hd od kilku dni (wcześniej przez 3 lata byłem ich klientem i odbierałem na echostarze 616)

{...}

Dlatego zmykam szybciutko do N-ki i niech mi ktoś powie czy Sharp LC-46X20e bedzie grał z n box recorderem.

a SOLORZ czy jak mu tam niech mnie cmoknie w 4 litery.

Ty chyba z innej bajki jesteś :twisted:
3 lata jesteś abonentem i teraz masz focha? za 3 lata będziesz jechał na ITI, a za następne 3 na C+
Przeciez kazda platforma postępuje tak samo w stosunku do "starych" klientów, czyli: "dostanie jak się odezwie, jak siedzi cicho niech płaci..."
Róznica, in minus, dla CP to, to ze nie mozna wziąć dekodera w dzierzawę i często są kłopoty z naprawami gwarancyjnymi (Nka nie sprzedaje na własność, ale zawsze mozna wymienić uszkodzony sprzęt).


Kavoo i Peek podpisuję się pod waszymi postami o sporcie na C+ obiema rękami!!!
 
Do góry