Cyfrowy dekoder i monitor LCD

tkirmuc

New member
Mam tzw. głupie pytanie. Czy pod komputerowy monitor LCD (z wejściami złączami D-SUB i DVI z HDCP) można podłączyć dekoder telewizji cyfrowej (np. C+ czy Polsat Cyfrowy)? Czy przejściówka HDMI -> DVI da oczekiwany rezultat?
 

pawel__87

New member
Też jestem ciekawy odpowiedzi na to pytanie więc się podepnę (mam nadzieje ze autor sie nie obrazi ;)). Posiadam monitor Samsung 2232BW z wyjsciem D-Sub oraz DVI-D, obsługuje HDCP. Chcialbym podłączyc pod niego nbox. Czy jest to mozliwe? Jesli tak to za pomocą jakich kabli mogłbym to zrobić. Z góry dziekuje za odpowiedz :)
 

tkirmuc

New member
Nie obrazi się. Ale jak widać nikt nie pomoże biednym duszyczkom. Jakieś mam takie dziwne wrażenie, że łatwiej uzyskać pomocną odpowiedź na forach zagranicznych niestety.
 

pawel__87

New member
Na innym forum sie dowiedzialem ze Nka nadaje sygnal w czestotliwosci 50Hz wiec monitor ktory ma parametry od 56Hz (czestotliwosc pionowa) moze sobie nie dac rady. Nadal nie wiem jak sprawa sie przedstawia w przypadku cyfry+.
 

klolik

New member
Odeślę do sąsiedniego forum - tam był przerabiany cały temat takiego podłączenia. Jedne monitory działają, inne nie.
 

pawel__87

New member
klolik napisał:
Odeślę do sąsiedniego forum - tam był przerabiany cały temat takiego podłączenia. Jedne monitory działają, inne nie.
ktore forum masz na mysli? bo przejrzałem wątki w "platformy cyfrowe" i znalazłem 2 podobne ale kazdy dotyczył tylko jednego modelu monitora. No chyba ze cos przeoczylem...moglbys w przyblizeniu podac namiar na ten wątek?? Mam coraz wieksze wrazenie ze kazdy podchodzi tu do tematu na zasadzie "wiem ale nie powiem". Przykre, bo 2 dni czekam na jakikolwiek odzew.
 

klolik

New member
Niestety i na tym forum są pewne reguły. Regulamin pewnie czytałeś?
Nie mogę podać nazwy tego forum, ani wkleić do niego linka. Odpowiedź której szukasz jest (być może-całości nie czytałem) na innym forum, nie mam na myśli www.hdtv.com.pl
Nie wynika to wcale z niechęci pomocy.

Zadałem sobie przed chwilą trochę trudu by poszukać tego tematu właśnie tam i jeśli dobrze widziałem to już się tam pytałeś o to.

Czekasz i brak odezwu? Może mało kto miał ten problem i nie jest to "gorący wątek". Nawet jak ktoś miał podobny problem niekoniecznie korzystał z pomocy forum by go rozwiązać. A może od dawna nie zagląda na fora. Przyczyny jak widzisz mogą być różne. Na odpowiedzi w pewnych tematach trzeba dłużej poczekać, nie każdy siedzi na necie dzień w dzień.

A co do porad jakie mogę Tobie i koledze udzielić - monitor to nie duży i nieporęczny tv, możesz go zabrać i podłączyć do odpowiedniego sygnału u znajomego lub w jakimś punkcie dystrybucyjnym n-ki, CP czy C+. Popytaj może się zgodzą na taki test.

Pozdrawiam

PS. I nie cytuj poprzedniej wypowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

pawel__87

New member
oki klolik..dzieki za odpowiedz :) owszem na tym drugim forum tez pytałem...na trzecim i czwartym też. Niestety nigdzie nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi :(

Wiec moze zadam pytanie inaczej.

Czy pomiedzy czestotliwoscią pracy monitora a czestotliwoscią sygnału jaki nadają stacje cyfrowe (50Hz) istnieje zależność? Czy jesli monitor nie obsługuje czestotliwosci 50Hz to tv cyfrowa nie zadziała?

W przypadku mojego monitora jest to czetotliwosc pozioma 30-81kHZ a pionowa 56-75Hz, i tu tkwi problem bo nie wiem czy poradzi sobie on z sygnałem jaki nadaje N-ka.

Oczywiscie zalezałoby mi na wyswietlaniu 720p...na 1080i nie ma szans ze wzgledu na rozdzielczosc.

Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie takze nie bijcie ze zadaje takie pytania.

Bede baaaardzo wdzieczny za konkretną odpowiedz. :)
 
Ostatnia edycja:

Falc0

New member
Da sie podłaczyc nboxa do tego monitora. Dzis sprawdzałem ale nie umie podłaczyc dvd Bellwood 308 usb> ups piwrwszy post i juz by była plama zapomniałem dodac mój monitor to Samsung 2232BW a podłaczyłemn przez kabel DVI-HDMI :)
 
Do góry