Cyfrowe połączenie laptop-amplituner

zbychox

New member
Na wstępie chciałem dodać , że przeszukałem forum nie znajdując rozwiązania problemu, który mnie nurtuje.
Moja konfiguracja to Laptop Asus A8jn, który bez powodzenia próbuje połączyć kablem coaxial z amplitunerem Sony SDR-DE 485E.
Oprogramowanie przy pomocy którego chciałem uzyskać połączenie cyfrowe audio obu urządzeń to Cyber Link PowerDVD Ultra i zainstalowany kodek AC3filter. Gniazdo SPDiF reaguje czerwonym podświetleniem na zmianę ustawień z cyfrowego na analogowe w interfejsie sterownika obsługującego kartę dzwiękową laptopa. Zmiany w konfiguracji oprogramowania (wybór wyjścia SPDiF) niczego nie zmieniają. Absolutna cisza. Proszę o pomoc.
Zbyszek.
 

grudzi

New member
zbychox napisał:
Moja konfiguracja to Laptop Asus A8jn, który bez powodzenia próbuje połączyć kablem coaxial z amplitunerem Sony SDR-DE 485E.
Gniazdo SPDiF reaguje czerwonym podświetleniem na zmianę ustawień z cyfrowego na analogowe w interfejsie sterownika obsługującego kartę dzwiękową laptopa.
Zbyszek.

Moim zdaniem musisz łaczyć światłowodem, bo w lapku twoje SPDiF to gniazdo optyczne.

Pozdrawiam
 

zbychox

New member
Obecnie "prowizorycznie" podpinam laptop kablem analogowym
minijack-2 X cinch włanczając w amplitunerze funkcje dolby prologic, ale to tylko namiastka dzwięku w wersji 5.1.
Nie jest to zatem wyjście typowo optyczne a jeżeli już to jaki kabel mam dokupić?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
prawdopodobnie wyjscoe SPDIF w Twoim laptoppie jest typu optycznego. Wobec tego zakup taką oto przejściowke:
http://www.allegro.pl/item195172007_przejsciowka_jack_optyczny_toslink_pozlacana.html

oraz przewód optyczny o odpowiedniej dla Ciebie dlugosci, tutaj link, ale dlugosc tylko 0,5 m.:
http://www.allegro.pl/item195492927_kabel_optyczny_toslink_digital_hq_0_5m.html

ja mam w ten sposob podłączony laptop fujitsu-siemens do ampl. Yamahy i jest ok, dzwiek dts czy dolby digital "chodzi" bez problemu.
pozdrawiam

mozesz rowniez nie bawic sie w przejsciowki i zakupic taki oto przewod:
http://www.allegro.pl/item198235245_kabel_jack_optyczny_toslink_bandridge_al580_1m.html
 

zbychox

New member
Mój problem polega na tym, że amplituner Sony STR - DE 485 E posiada tylko dwa wejścia cyfrowe.
1. Coaxial
2. Optyczne, przy którym jest napis Video.
Urządzenie jest usytuowane około 4m od laptopa.
Posiadam kabelek: http://www.allegro.pl/item197839756_kabel_cyfrowy_spdif_coaxial_hq_gold_5m.html, który "nie działa".
Próba dokupienia 5m kabla w wersji tonslink + przejściówka to wydatek około 100 zł bez gwarancji, że wejście optyczne video przepuści sygnał audio.
Jestem w kropce.
 
Ostatnia edycja:

serr

New member
jak sie nie myle to Toslink tak jak SPDIF Coax nie przesyła wizji i może przesłać WYŁĄCZNIE fonię bitstream czyli czysty strumień raw
Co do światłowodu to jak nie kupisz jakiegoś szmelcu to 5 metrów pójdzie
ten twój napis Video przy toslinku to chyba opis innego gniazda

acha - nie kupuj nie wiadomo jak drogich kabli bo wbrew temu co wciskają marketingowcy to nie ma jakiegokolwiek znaczenia dla sygnału a różnią się tylko trwałością mechaniczną a to złoto to ściema dla jeleni
 
Ostatnia edycja:

greg hiszpan

New member
zbychox napisał:
Obecnie "prowizorycznie" podpinam laptop kablem analogowym
minijack-2 X cinch włanczając w amplitunerze funkcje dolby prologic, ale to tylko namiastka dzwięku w wersji 5.1.
Nie jest to zatem wyjście typowo optyczne a jeżeli już to jaki kabel mam dokupić?
właśnie sobie odpowiedziałeś, wyjście jest typu Jack, do jednego wyjścia masz podłączone dwa systemy dzwieku analog/digital, właczane poprzez karte dzwiekową.
musisz kupić tak jak pisze @drosophilia kabel toslink i przejściówke ale są już gotowe kabelki z mini jack/toslink.
jeżeli masz wolnewejście RCA a nie możesz podpiąć do niego dvd czy Nki bo ma tylko wyjście toslink to masz jeszcze możliwość zamiany sygnału z toslink na RCA za pomocą tego
http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=01601

wejścia audio są tylko audio i to że jest podpisane jako video to tylko jako oznaczenie dla samego wejścia,bo masz jeszcze dodatkowo możliwość podłączenia toru video poprzez Svideo czy composite.wejście działa niezależnie od podłączenia video/audio
ja mam STR dg700 i podłączam do wszystkich możliwych wejść sygnały i nie ma żadnej różnicy w jakości

pozdrawiam
 

zbychox

New member
Dostałem kabel i przejściówkę w wersji optycznej.
Połączenie działa.
Wielkie dzięki za pomoc !!!
PS. Próbowałem ten sam problem rozwiązać za pośrednictwem serwisu ASUS.Pl. Ostateczna odpowiedz serwisanta pomocy technicznej brzmiała tak:
"Drogi Kliencie, jest to wyjscie elektryczne. W tej sytuacji sugerujemy udanie sie do sklepu audio celem sprawdzenia, jakim kablem i do jakiego amplitunera nalezy podlaczyc komputer, aby wyjscie cyfrowe dzialalo". - bez komentarza.

Pozdrawiam. Zbyszek.

[FONT=Arial,Helvetica,sans-serif]

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

greg hiszpan

New member
zbychox napisał:
Dostałem kakel i przejściówkę w wersji optycznej.
Połączenie działa.
Wielkie dzięki za pomoc !!!
PS. Próbowałem ten sam problem rozwiązać za pośrednictwem serwisu ASUS.Pl. Ostateczna odpowiedz serwisanta pomocy technicznrj brzmiała tak

"Drogi Kliencie, jest to wyjscie elektryczne. W tej sytuacji sugerujemy udanie sie do sklepu audio celem sprawdzenia, jakim kablem i do jakiego amplitunera nalezy podlaczyc komputer, aby wyjscie cyfrowe dzialalo". - bez komentarza.

Pozdrawiam. Zbyszek.
[FONT=Arial,Helvetica,sans-serif]

[/FONT]
party line, jest jak zawsze najlepszym źródłem informacji

NO COMENT.............
 

mkris

New member
HP Pavilion dv,dzwiek spdif

Witam,
Panowie posiadam laptopa hp pavilion dv9500 ma wyjscie spdif i probowalem go podlaczyc za pomoca kabla Toslink i Coax i za rzadne skarby nie chce zagrac,czy ktos tutaj ma jakies pomysly co bym mogl jeszcze zrobic aby zadzialalo

dzieki za pomoc
 

andreo28

New member
mkris . musisz w ustawieniach twego odtwarzacza w kompie ustawic przekierowanie dzwieu na wyjscie spdif . a jakiego używasz odtwarzacza?


linkowanie135 wpisza nazwe swego laptopa w google i poszukaj opisów technicznych badz jesli nie wiesz jak to sprawdzic podaj jego pelna nazwe tutaj to moze ktos ci powie co i jak .
 

yasiorr

New member
A ja mam lapka fujitsu siemens amilo pro v3515 i nie mam zadnego wejscia i podlanczam lapka do amplitunera kabelkiem z wyjscia na słuchawki bo nie ma innej mozliwosci podlaczenie tego sprzetu do amplitunera chyba, ze nie weim ze istnieje taka mozliwosc jak ktos wie to niech podrzuci.
Pozdrawiam
 
Do góry