Cyfra +

maciek49

New member
Zamierzam mieć znów cyfrę plus. Biorę http://www.cyfraplus.pl/_pro_promo-20-procent-taniej.html. Miałem wizję , potem cyfrę - 10 lat więc wiem co i jak, ale mam pytanie: antenę mam starą , a biorę teraz też kanały HD ( mam Sony KDL 46'W4500). Jest pytanie, czy jak nie kupię u nich anteny tej 80 cm, a kupię na allegro 90 cm, za 90 zl to, czy ja zaloza ? Nie wiem, czy wiekszy talerz na dachu = lepszy obraz i odbiór bez zakłóceń. Chciałbym też oglądać cyfrę na 2 tv. Miała być nowa oferta wprowadzona- multiroom, ale nie wiem, czy ktoś to ma. Nie ma chyba przyjemności oglądania tych samych kanałów, na 2 TV ( splitter). Dekoder dzierżawię ten PVR HD ( 16 zl/mc ). Ma ktoś jakiś pomysł , jak to zrobić najlepiej ?



PS
Jedno jeszcze pytanie. Jakie są wejscia w tym dekoderze? Nie mam HDMI w kinie domowym tylko componenty i svideo.
 

jurislawek

New member
  • q3rh5.jpg
* złącza: HDMI, 2xEuro, Ethernet 10/100 BaseT, USB 2.0
* rozdzielczość do 1080i (1920x1080)
* wyjścia audio: DolbyDigital, stereo, SPDIF
* wejście/wyjście anteny naziemnej, 2x wejście anteny satelitarnej
* zgodność ze standardami MPEG2, HDTV, MPEG4/H.264, Dolby Digital
 
Ostatnia edycja:

maciek49

New member
wejscie Ethernet ? mam takie tez w TV, ale nigdy nie korzystalem. Kabel od liveboxa do dekodera i zadziala internet ?

a i jak bedzie mpeg4 to bedzie odbierał u mnie normalnie ( za darmo ), jak kiedys : TVP HD< Polsat Sport HD i TVN Warszawa ?
 

bubu54142

New member
Antena 80-90 cm.Możesz kupić gdzie chcesz,założą bo Ty i tak za to płacisz.Jakość obrazu ma tyle do wielkości anteny żeby był stabilny,nie szarpało i nie było pixelozy.Wielkość anteny ma też wpływ w czasie opadów atmosferycznych.Ale nie ma wpływu na jakość przy dobrym odbiorze.Telewizor masz z wejściem hdmi i tak podłącz tuner.Nie musisz podłączyć przez amplituner.Tu wystarczy światłowód lub coaxial..Najczęściej jest stereo,czasem DD 2.0 lub 5.1.O internecie zapomnij.TVP HD< Polsat Sport HD i TVN Warszawa możesz oglądać z tunera telewizji naziemnej z Sony.Ma dekoder DVB-t MPEG-4.Oczywiście zależy gdzie mieszkasz.Właśnie spliter umożliwia oglądanie 2 różnych programów na 2 telewizorach.Warunek-drugi tuner satelitarny.Na Alleg--ro masz duży wybór.Na kabel i bezprzewodowe.
 

maciek49

New member
Wczoraj zamówiłem, przyjechałem do domu i po godzinie jest. Wszystkie kanały zamówione są. Antenę idę dzisiaj zamontować, nic trudnego, stare kable są podłączone, wystarczy tylko podpiąć antenę. Kupiłem jednak antenę w cyfrze, 80 cm. Wlaśnie są 3 wejścia z tylu dekodera ( 2 analogowe i 1 cyfrowe ). Który kabel podłączyć pod ten SPDIF ? Nie było w zestawie tak samo kabla scart..Musiałem odpiąć od DVD- TV ( AV2). Jeszcze tylko podpiąć antenę i się cieszyć z 6 kanałów HD :grin: A co jest z tym internetem ? Jest tez wejscie USB, da sie cos pod niego podlaczyc ? TVN Warszawa juz mam, ale Polsat Sport HD i TVP HD, mialem kiedys i nagle podczas automatycznej aktualizacji kanalow, zniknely powyzsze kanaly i jeszcze TVP Sport. O splitterach wiem co nieco. Potrzebny jest nowy tuner, splitter i kabel do 2 tv ( jesli jest przez przewod).
 

maciek49

New member
Zobaczyłem,ze trzeba mieć 2 kable do wejścia sat i podwójnego konwertera.Mam tylko 1,czy muszę dokupywac kabel(antena na dachu)?Czy jest jakiś splitter do podłączenia 2 kabli do 1?
 

bubu54142

New member
Napisz ile masz konwerterów bo ja zrozumiałem że jeden na Hot Birda i to wystarczy do cyfry.Na te 2 wejścia antenowe trzeba konwerter TWIN z dwoma wyjściami(drugie do osobnego nagrywania).Ty chyba nie czytasz co się do Ciebie pisze.O internecie zapomnij,o usb też.NIECZYNNE.SPDiF połączysz amplituner zwykłym czinczem,chyba że masz wymagania to kup lepszy.Kable się zawsze kupuje osobno,nikt nie wie co chcesz podłączyć.Przeważnie nie ma ich w zestawie.
 
Do góry