Cyfra + SD na HD koszty i sposoby

team

New member
Witam posiadam pakiet komfort + canal + będę przedłużał umowę w c+ po raz drugi ostatnio zeszli ładnie z ceny mam nadzieje ze i tym razem da się coś stanieć jednak w między czasie zakupiłem telewizor HD i chciał bym przejść na dekoder hd mam antenę 60cm.
Moje pytanie brzmi "
-czy warto przejść na hd z cyfrą
-Jaka jest cena dekodera hd nie pvr dla przedłużających
-czy trzeba wymienić antenę nic nie ma w promieniu 20-30m od niej
Może ktoś przeszedł przez to i podzieli się zemną wiedzą z góry dziękuje ...
:)
 

team

New member
Aha
obecnie siłę sygnału mam 4,5-4,6
*czy na dekoderze hd zwykle kanały będą lepsze niż wcześniej?
*czy moja antena 60cm może spowodować całkowity brak odbioru wszystkich kanałów czy tylko tych hd czy stracą na jakości ale będą dostępne?
 

acton777

New member
Bez reklam
* będą lepsze, po podłączeniu kablem HDMI

* to co masz, to będzie nadal na 100%, w lepszej jakości. HD z Cyfry na 70-80% też ;)
 

armbi

New member
Podpinam sie do tematu bo nie chcę zakładać nowego. Zamówiłem sobie C+, dostałem dekoder zwykły za złotówkę, ale nie jestem zadowolony z jakości obrazu na moim UE40C6000. I tu moje pytanie: bo mam pakiet start + Canal + bez HD, to czy jakbym zmienił dekoder na jakiś HD to obecne kanały będa lepszej jakości? W specyfikacji tego zwykłego dekodera jest roździelczość 720 x 576, a taki dekoder HD ma 1280 x 720 to teoretycznie jakośc powinna być lepsze, czy mylę się i jednak potzreba sygnału również w HD?
 

acton777

New member
Bez reklam
Na pewno będzie lepiej, chociażby ze wzgl. na kabel HDMI.

Dekoder SD, za 1 PLN, jest warty swojej ceny i ani grosza więcej... Dekoder HD musisz sobie załatwić sam, bo do pakietu Start, Cyfra nie wynajmuje dekoderów HD.
 

team

New member
Witam podpisałem nową umowę i mam poraz kolejny pytanie czy dekoder DEKODER SAGEMCOM DSI87 w c+ powiedzieli mi ze za 199zł mogę go mieć
jest dobry ? interesuje mnie pakiet taki jaki mam i w hd tylko canal+ muszę jeszcze do tego coś dokupić jakiś moduł albo coś ? Kabel hdmi chyba nie ma w zestawie to trzeba dokupić a coś poza tym ?
 
Do góry