CYFRA+ problem z sygnałem (chyba) :/

Markcox

New member
mam wyprowadzający mnie już z równowagi problem z Cyfrą. Może od początku...
Posiadam Cyfrę+ z najprostszym dekoderem Philips'a (ówczesnego dekodera Wizji TV). Podpięty jest pod antenę zbiorczą, umieszczoną na dachu bloku, z której mają możliwość korzystania wszyscy lokatorzy.
Mój problem polega na tym, że czasami (z bardzo różną częstotliwością) zanika obraz. Wygląda mi to na chwilowy zanik sygnału, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem:lol: Objawia się to przycinaniem obrazu i dzwięku, pojawianiem "monobloków", czasem całkowitym zanikiem obrazu. Wtedy muszę zmienić kanał i jest wszystko okej...
Gnębiłem administratora budynku, rządając od niego wezwania fachowca, który sprawdziłby poprawność działania całej instalacji. Fachowiec stwierdził, że ustawienie anteny jest w porządku, natomiast brak jest wzmacniacza.
Pomyślałem, że nie obejdzie się bez założenia własnej anteny na balkonie,a le przed tem zrobiłem mały test... Mianowicie podpiąłem dekoder pod inny TV w dużym pokoju, na krótszym koncentryku i......... przez kilka godzin oglądania zanik sygnału nie wystąpił ani razu:niewiem:

Pomyślałem że 20m kabla pociągniętego do mnie do pokoju zostało w którymś miejscu uszkodzone, więc wydawało mi się że wymiana kabla wystarczy. Po dwóch godzinach rzeźbienia udało mi się zastąpić kable i efekt........niestety pozostał taki sam, z tą zmianą że zanik nie występuje aż tak często.
Dodam że poziom sygnału wykazywany przez dekoder wynosi po 30% dla obydwu wartości (sygnał precyzyjnie i chyba sygnał pogrubiony czy coś takiego ;) )

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?? Bo ja już powoli zaczynam wariować.

Ps. posiadacze takiego samego dekodera - prośba o podanie wartości jakości sygnału, jakie u Was występują. Z góry śliczne dzięki

Pozdrawiam

Markcox
 

dnc

Moderator
VIP
Masz za niski poziom sygnału. Aby odbiór był płynny siła i jakość sygnału musi być większa niż 40%. Poniżej tej wartości sygnał będzie zakłócony a co za tym idzie obraz będzie wyświetlany nieprawidłowo.
Proponuję załatwić sobie jakiś inny dekoder, niekoniecznie C+. Byleby tylko można nim było sprawdzić siłę i jakość sygnału. Może tez być to miernik sygnału, który posiadają spece od instalacji anten sat. Lub jeśli ktoś ma PC z kartą DVB i programem Satfinder też można sprawdzić jaki jest sygnał na poszczególnych transponderach i na satelicie HB.
 

Markcox

New member
Też mi się tak wydaje... Ale z drugiej strony zbija mnie z tropu fakt, że na początku jak tylko zaopatrzyłem się w zestaw Cyfry+, było wszystko okej i poziom sygnału który pokazywał dekoder był na takim samym poziomie. Druga sprawa - jak już wspomniałem - w drugim pokoju, gdzie mam dużo bliżej do gniazda SAT, na dużo krótszym kablu i TV CRT nie ma takich zakłóceń. Czy ta różnica 20m długości kabla, może aż tak rzutować na jakość sygnału, biorąc pod uwagę, że cała instalacja okablowania w bloku wynosi koło 40m??

A może zamiast wymiany dekodera, pokusić się o zakup wzmacniacza syganłu??
 

Markcox

New member
bildex napisał:
zgrubienie minimum 60% i bedzie dobrze.
Mozesz miec precyzyjnie 25 a zgrobinie 60 to tez bedzie dobrze

Okej, tylko jak to zrobić?? :lol:
Kompletnie się nie znam w kwestiach TV SAT :grin:
Czy w takim razie, jak zamontuje taki wzmacniacz:

http://www.allegro.pl/item180937496_wzmacniacz_sat_axing_svs_2_01.html

bądź taki:

http://www.allegro.pl/item179621140_wzmacniacz_sygnalu_sat_inline_amplifier_w_promocj.html

...wpłynie to pozytywnie na wzmocnienie sygnału zgrubienie??
 

Arci9

New member
Markcox napisał:
Okej, tylko jak to zrobić?? :lol:
Kompletnie się nie znam w kwestiach TV SAT :grin:
Czy w takim razie, jak zamontuje taki wzmacniacz:

http://www.allegro.pl/item180937496_wzmacniacz_sat_axing_svs_2_01.html

bądź taki:

http://www.allegro.pl/item179621140_wzmacniacz_sygnalu_sat_inline_amplifier_w_promocj.html

...wpłynie to pozytywnie na wzmocnienie sygnału zgrubienie??

Kupno wzmaka odradzam, owszem polepszy Ci się sygnał, ale także zniekształcenia ulegną wzmocnieniu - też sobie kupiłem podobny wzmak ale tak jak piszę wyżej gzuik to daje.
IMO pozostaje spróbować poprawić ustawienia anteny lub zainstalować własną i mieć z bańki, bo rozumiem, że przestawienie dekodera do innego pokoju mija się z celem.

pozdrawiam świątecznie

P.S.
Czy masz wszystkie kanały?Np. TV4, Canal SPORT HD, Canal Info itp.?
Może być tak , że trzeba główną antenę przestawić pod kątem ustawień inny parametrów, co z tego że po wybraniu ustawień standardowych jest w miarę akceptowalnhy sygnał jak dla innych częstotliwości jest kiepsko....Ale to technik , który był wzywany pewnie sprawdził...?
 
Ostatnia edycja:
Do góry