Cyfra problem z pilotem od HD PVR PACE

pzkfv

New member
Czy ktoś może się spotkał z podobnym problemem, a mianowicie pilot działa tylko gdy mam wyłączony telewizor Philips 37PFL5604H. Po włączeniu TV pilot wykona maks 3-4 funkcje i cisza. Wymiana baterii nic nie pomaga. Czekałem na ten dekoder 2 miesiące, mimo że obiecywali maks 2 tygodnie i jeszcze lipa z pilotem. Jak mi gość z CYFRY powie że to wina TV to będzie morderstwo w afekcie. Dla informacji pilot jakiś sygnał wysyła (tak mi się zdaje, bo działa funkcja sterowania TV, znaczy zapala się dioda wskazujaca przełączenie sterowania na TV i mogę nim wyłaczyć co najwyżej wsponianego Philips 37PFL5604H). Może to problem dekodera HD, jest połączony po HDMI.
 

kromos

New member
Mam to samo z tym dekoderem, tyle że tv Panasonic TH-PV8. Pilot działa, ale przy włączonym tv czasem muszę klikać pilota po kilkanaście razy.

W cyfrze poradzili mi, żeby wyłączyć dynamiczny kontrast, albo automatyczne ustawianie jasności na TV. Żadnej takiej opcji nie mogę jednak znaleźć. Będę dalej próbował, jak znajdę rozwiązanie, to napiszę.
 

Gie

Member
Bez reklam
Rozwiązaniem jest naklejenie półprzeźroczystej folii na odbiornik podczerwieni w dekoderze. Ja wykorzystałem do tego czarną folię stretch. Coiś tam kupiłem na Allegro, przesyłka była zapakowana w taka folię, wyciąłem pasek 2 cm i prawie go nie widać na dekoderze.:)
 

tkirmuc

New member
Kpina. Problem istnieje od lat a C+ nic sobie z tego nie robi. Kompletny brak szacunku dla klientów. Powinni sprzedawać folię za 10 zł/miesięcznie do pakietu Prestiżowego+ tylko oczywiście.

Rozwiązaniem jest naklejenie półprzeźroczystej folii na odbiornik podczerwieni w dekoderze. Ja wykorzystałem do tego czarną folię stretch. Coiś tam kupiłem na Allegro, przesyłka była zapakowana w taka folię, wyciąłem pasek 2 cm i prawie go nie widać na dekoderze.:)
 
Do góry