Cyfra+ - Philips, Humax czy cos innego?

Szambiarz

New member
Witam
Planuje przeniesc sie do cyfry+ale nie wiem jaki wybrac dekoder. Szczerze mówiąc to nie za bardzo widzi mi sie kupować nowy dekoder HD np. fergusona za 1800zł. Więc najbardziej interesowałby mnie dodawany Philips, ale nie wiem jak sie sprawuje. Czy sie psuje??

Bardzo prosiłbym o opinie posiadaczy tego sprzetu.
 

crasher

New member
A skad taka cene wzieles? Ferguson 8900 z dyskiem 160GB kosztuje 1400, bez dysku 1100, Ferguson 8800 ~850zl.
Dekoder z cyfry w moim odczuciu jest wolny, wiec jesli ci to nie przeszkadza to mozesz go wziasc na wynajem lub kupic. Ferguson/Humax daja ci wiecej mozliwosci.
 

Szambiarz

New member
Szcerze mówiąc to potrzebuje dekoder po to aby oglądać TV;) ale tez aby nagrywać. Nie mam zamiaru robic żadnych podłączeń do PC-ta i innych hakerskich hacków;) . Intersuje mnie to czy dekoder sie nie psuje (w starym dekoderze gdy byłem jeszcze w aster dekoder motorola Dvi1000 wyskakiwały pasy) a także jaka jest jakość nagrań. Czy nagrania na dekoderze philipsa od cyfry nie tna sie?, czy dzwiek jest dobry (5.1)??
 

elhazir

New member
Od dwoch dni...uzytkuje dekoder filipka z cyfry. Czyli z tym modelem za duzo kontaktu nie mialem. instalator od anteny mowil ze to dobry wybor. Dzierzawa 20 zł miesiecznie - cyfra go nie sprzedaje. 250 Gb twardego.
Czyli nawet kupujac innego...za ..nawet 1ooo zł to ..kilka lat dzierzawy. A za cztery lata ..to juz moze bedzie inna technologiai ..wlasciwie ta dzierzawa to nie glupi pomysl. Bylem przeciwny i wolalem miec na wlasnosc ale ...nie da sie. Co do wolnego dzialania to..jest odczuwalna roznica..poprzednio mialem ..starego filipka i ...uruchomienie czy szybkosc w przelaczaniu kanalow byla lepsza..ale ....ogrom funkcji... rekompensuje to.
Zaproponowano mi.... wlasciweie jeden model pod HD z twardym dysiem wiec chyba za duzego ...wyboru nie ma. I to chyba ich obecna flagowa ..pozycja. Dodatkowo zakup drugiej anteny - wieksza czasza z dwoma konwerterami. Nagrywam jeden program a ogladam inny. cena...chyba przystepna niecale 100zł .
Jak na dwa dni ..zadowolenie pelne ze zmiany.
Pozdrawiam wszystkich.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
wśród tego "ogromu funkcji" brakuje jednej podstawowej -
ponoć nie można posortować po swojemu kolejności kanałów,
a to dla mojej żony koszmarny minus
muszę więc poszukać czegoś do kupna, może być bez HDD,
byle dawał dobrą jakość (w HD i SD) i miał to sortowanie.
co byście polecali do C+???
 

crasher

New member
Zalezy od twoich umiejetnosci, mozesz wybrac np Kathrein'a z linuxem lub Ferguson'a ktorego edycja jest bajecznie prosta :)
 

leosob

New member
Szambiarz napisał:
Ja bym polecił Humaxa HDCI 2000, ale nie jestem pewny czy można w nim przestawic kolejność kanałów

można i nie tylko,można również utworzyć listy ulubionych kanałów.Więcej dowiesz się na stronie dystrybutora Humaxa na Polskę na stronie www.sensor.com.pl. Ponadto b.dobrze współpracuje z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+.
 

Cavallino

Banned
Hoodzielec napisał:
wśród tego "ogromu funkcji" brakuje jednej podstawowej -
ponoć nie można posortować po swojemu kolejności kanałów,
a to dla mojej żony koszmarny minus
muszę więc poszukać czegoś do kupna, może być bez HDD,
byle dawał dobrą jakość (w HD i SD) i miał to sortowanie.
co byście polecali do C+???

Kto Ci naopowiadał że wodotrysk w stylu zmiany kolejności kanałów to podstawowa funkcja?
Do czego Ci potrzebne, co to za różnica czy TVN7 ma numer 7 a TVN 24 numer 6, czy odwrotnie?

Za takie cuś chcesz zapłacić ponad 1000 zł?

Podziwiam ludzi którzy mają tyle zbędnej kasy.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
dla mnie to oczywiście sprawa drugorzędna
przeczytaj jeszcze raz mój post to zobaczysz że chodzi o żonę :p
podjałem wstępne działania uświadamiające i mam już pewne sukcesy :grin:
wobec tego proszę o odpowiedź na nastepujace pytanie:

zakładając, że priorytetem jest jakość wizji (zarówno HD jak i SD), to które rozwiazanie proponujecie:
1. dzierżawa Philips PVR HD
2. dzierżawa zwykłego Filipa HD (nagrywać z Cyfry nie mamy zamiaru, w razie czego mamy kablówkę i nagrywarkę hdd)
3. zakup innego dekodera (jakiego?) ze względu na lepszą jakość obrazu
 

adam13

New member
Cześć

Odradzam ci zakup Philipsa PVR,czy DSR 6201 ,ktore oferują w C+ . Mam osobiscie DSR 6201 i jestem rozczarowany jakością SD. Obraz jest wygładzony brakuje ostrości ponadto kolory są mało nasycone oraz ma spózniony zaplon podczas włączania-na dłuzszą mete jest to wkurzające.Mam porownanie z dekoderem cyfrowym ,który udostępnia Śląska Telewizja Kablowa Techni Sat i smialo moge powiedziec ,ze obraz jest lepszy.Wiec warto zainwestowac w lepszy sprzet!!!!
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
no tak, ale Philipsa bym dzierżawił a nie kupował, a inny dekoder musiałbym zakupić!
szczerze mówiąc na zakup szkoda mi kasy, bo w maju moja kablówka (Aster City, którą mam na razie analogowo) ma wystąpić z ofertą HDTV
nie wiadomo jakie kanały HD bedą tam w ofercie bo na razie trwają negocjacje i AC zasłania się tajemnicą handlową
a liga OE się już zaczęła - dziwnym trafem oglądam to namiętnie, mimo iż większość moich znajomych twierdzi że polska liga = żenujacy poziom (wg mnie bardzo sie ostatnio podniósł) - sorry za tę dygresję z pogranicza OT
 
Do góry