"Cyfra+" + LCD = problem

gracash

New member
Wiam.

Proszę o podpowiedz co do mojego problemu.
Posiadam tv JVC C3500 podłączony do Cyfry+ przez kabelek scart (dołączony do zestawu cyfry) , dekoder to Pioneer (standart za 1zł).
Wszystko wydawac by się mogło że jest ok ale niestety tak nie jest.
Niektre programy zawieszają się - obraz początkowo zamienia sie w duże kwadraciki, następnie częsciowo zanika i na koncu znika na pewien czas.Wygląda to tak jak bym tracił sygnał jednak tak nie jest bo inne programy działają prawidłowo. Kanały które się wieszają to np. HBO, Discovery, Cinemax i pewnie jeszcze kilka innych, mniej mnie ineteresujących.

Dlatego proszę wszystkich znawców tematu o pomoc i odpowiedz: czy to jest problem związany z moim tv czy cyfrą, a może problem leży po obu stronach? Proszę o propozycję rozwiązania tej sytuacji ( nie muszę chyba pisac jak bardzo mnie to irytuje)

Pozdrawiam.
 

fcluki07

New member
czy ten zanik obrazu jest zawsze na tych samych kanalach, czy raczej wybiórczo sie to dzieje?? jezeli na tych samych to jest kilka wariantow:
sprawdz polaryzacje tych kanalow czy jest pionowa czy pozioma bo jezeli wszystkie kanaly co ci padaja sa z tej samej polaryzacji to konwenter moze juz padac.
jezeli tak nie jest to sprobuj zalatwic jakis tunerek od znajomych i luknij czy na innym tunerze tez sie dzieje to samo. Jezeli i to nie pomoze to ja juz nie wiem, raczej tv nie zawinia tutaj nic, wiec nie trza bedzie z gwary korzystac
ja sie bym sklanial ku wersje z konwenterem
Pozdrawiam
 

gracash

New member
Dziękuję za odpowiedz.
Sygnał łamie się na tych samych kanałach i to raz bardziej a raz troszke mniej.Zestaw do cyfry ma ok miesiąca więc czy możliwe ze moze juz padać?
Czy jest możlwie ze jest to wina jakiegoś kabelka?
Co do zmiany konwetera i tunera to pewnie zajmie mi to troszkę czasu ale z pewnością to zbadam.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co do przyczyn takiej sytuacji to bardzo proszę o podzielenie sie:)
 
Ostatnia edycja:

fcluki07

New member
wez najpierw sprawdz czy polaryzacja jest na tych kanalach ta sama czyli czy jest H albo V (pozioma, pionowa) to duzo wyjasni
 

gracash

New member
więc tak:
Tele5,Puls,Kultura,Cinemax mają polaryzację H i odbierają beznadziejnie, zaś kanały Canal+ działa idealnie.
Podobnie jest z polaryzacją V: HBO, Discovery działaja słabo zaś AXN dobrze.

Kanały z którymi są problemy raz odbierają nieco lepiej i nawet można się przemęczyć i coś obejrzeć a czasem przerywają aż trzaska w głośnikach.

Kolejne odkrycie to kolejna rewelacja, a mianowicie: nie posiadam kanałów muzycznych ( VIVA,MTV....) oraz Comedy Central. Super prawda?

Dodam tylko,że poziom sygnału na pasku jest w połowie między 3-4.

Nie wiem co z tym fantem zrobić :(
 

Lech

New member
Bez reklam
gracash napisał:
Nie wiem co z tym fantem zrobić :(

Nie wszystkie kanały w C+ są idealnej jakość - to prawda. Ale w Twoim przypadku to prawdopodobnie zabytkowy dekoder jaszcze pogarsza sprawę. Proponuję dla sprawdzenia pożyczyć na kilka godzin inny wyższej klasy odbiornik i obserować różnice.
 

gracash

New member
oki. spróbuje pożyczyć jakiś lepszy tuner i sprawdzic czy jest różnica.
Mam tylko jeszcze jedno pytanko. Mianowicie, wczoraj wieczorkiem programy które dotychczas odbierałem słabo, znacznie sie poprawily, zaś te których dotychczas nie miałem ( comedy central, mtv, viva itp) pojawiły sie w słabej jakości.Czy moze to być efekt nidość dobrego ustawienia anteny co w połączeniu z marnym tunerem daje taki efekt?
 

fcluki07

New member
ja cie nawet moge o tym zapewnic, popraw antene a ja bym nawet na upatego zastanowil sie nad wymiana kabla antenowego (wiem po sobie ze kabel zwykly a taki za 1,50zl za metr to niebo a ziemia) mozliwe ze czujnik w tunerze zle ci pokazuje jakosc sygnalu, najlepiej ustaw na kanal co najbardziej szwankuje i zacznij minimalnie ustawiac.
 
Do góry