Cyfra+ i Nka po jednej antenie??

Szambiarz

New member
Witam
Na forum spotkałem sie z takimi stwierdzeniami jak np."Ja łącze zalety Cyfry+ i nki" albo "Ja mam Cyfre i Nke" Czy jest możliwe by miec i to i to pod jedna anteną i dwoma dekoderami czy trzeba wywiesić 2 talerze?
 

qba13

New member
Szambiarz napisał:
Witam
Na forum spotkałem sie z takimi stwierdzeniami jak np."Ja łącze zalety Cyfry+ i nki" albo "Ja mam Cyfre i Nke" Czy jest możliwe by miec i to i to pod jedna anteną i dwoma dekoderami czy trzeba wywiesić 2 talerze?

Cyfra i Nka ida z tej samej satelity Hot Bird
wystarcza dwa tunery
 

crasher

New member
Tak, nie zapomnij o konwerterze TWIN, lub QUAD w opcji nbox recorder + cyfra/polsat jesli chcesz miec niezalezny odbior w jednej chwili, jesli na zmiane z roznych dekoderow mozna skorzystac z przelotki lub wachlowac kablami, jednak najlepsze rozwiazanie to zmienic konwerter i pociagnac kabel.
 

Szambiarz

New member
To znaczy że do odbioru wszystkich trzech cyfrówek wystarczy mi jedna antena, potrójny konwerter (nie wiem czy taki jest, wiec jak niema to poczwórny czyli quad) oraz trzy dekodery (Nbox,Samsung i philips) czy to wszystko?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
crasher napisał:
Dokladnie, potrojnych nie ma wiec wypada na quad, no i oczywiscie od kazdego tunera kabel do anteny.

Jeśli nie zależy ci na jednoczesnej możliwości oglądania z obu platform, to wystarczy pojedynczy konwerter i jeden kabel. U mie tak to działa. Jednak trzeba pamiętać aby dekodery nie były włączone jednocześnie gdyż mogą przeciwnie ustawiać polaryzację i wówczas niektóre kanały nie będą możliwe do wyświetlenia.
 

crasher

New member
Co wiecej wlaczenie dwoch dekoderow jednoczesnie powoduje dodanie sie napiec polaryzacji co moze uszkodzic dekoder/konwerter.
 

xpektor

New member
... dokladnie o tym dzisiaj myslalem. Interesowla by mnie przeplotka jak narazie, czyli tak zeby z jednej koncowki wyszly dwie. Prosilbym o link do takiego sprzetu, bo nie wiem jak sie to profesjonalnie nazywa.

trzeba pamiętać aby dekodery nie były włączone jednocześnie
Hmmm czyli maja byc wylacozne na pilocie czy na guziku od dekodera czy wtyczka ma byc wylaczona?

edit.
smth like that:
http://www.allegro.pl/item309365139_rozgaleznik_sygnalu_tv_sat_sve_3_01_axing_.html
?
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
xpektor napisał:
... dokladnie o tym dzisiaj myslalem. Interesowla by mnie przeplotka jak narazie, czyli tak zeby z jednej koncowki wyszly dwie. Prosilbym o link do takiego sprzetu, bo nie wiem jak sie to profesjonalnie nazywa.

trzeba pamiętać aby dekodery nie były włączone jednocześnie
Hmmm czyli maja byc wylacozne na pilocie czy na guziku od dekodera czy wtyczka ma byc wylaczona?

W niektórych dekoderach przelotka (nie przeplotka;) ) jest wbudowana np w Humaxie HDCI 2000 i wystarczy do wyjścia podłączyć n-boxa (tak jest u mnie). Wystarczy wyłączenie na pilocie. Gdy jeden gra, drugi może być w pozycji stand-by
 

Szambiarz

New member
A np. dekodery Fergusona?

One mają po 3 kieszenie na karty. Czy to znaczy ze mozna oglądac na jednym dekoderze N,CP i C+??
 

crasher

New member
Co najwyzej C+ i CP, poniewaz nka tak jak polsat maja karty sparowane z dekoderem, jak narazie tylko CP daje mozliwosc ogladania przez modul dostepu.
 

ernane

New member
spokojnie mozna twina stosowac, co do takich uszkodzen mozna tez powiedziec ze w antene moze strzelic piorun a w kablowke nie.

Chcesz miec wszystkie 3 platformy? musisz byc bogaty ;)
nowe dekodery zazwyczaj nie maja przelotki ale mozna zastosowac zewnetrzny modulator uhf

kiedys do mediasatow mozna bylo kupic reczne przelaczniki diseq cos takiego tez moglbys zastosowac ale bez przesady lepiej wziasc twina i po sprawie.

w fergusonie wpadasz w koszty bo dekoder nie tani, ale nie napisales czy chcesz hd czy nie
 

w_piotr

New member
jarmalik napisał:
W niektórych dekoderach przelotka (nie przeplotka;) ) jest wbudowana np w Humaxie HDCI 2000 i wystarczy do wyjścia podłączyć n-boxa (tak jest u mnie). Wystarczy wyłączenie na pilocie. Gdy jeden gra, drugi może być w pozycji stand-by
Czy w którymś z aktualnych modeli dekoderów jakie oferuje obecnie Polsat Cyfrowy jest przelotka?
 

qualcuno

New member
witam
prosze o porade obecnie posiadam:
antene 80cm
konwerter quad (zakupiony na przyszla rozbudowe)
globo

od konwertera idzie kabel do globo w ktorym jest karta c+ i tu moje pytanie a mianowicie czy moge kupic n-Box TurboRecordera podlaczyc do niego 2 kabelki koncentryczne od konwertera bo mam wolne gniazda i jednoczesnie ogladac c+ i nke oczywiscie na dwoch telewizorach tzn czy jednoczesnie moga byc uzywane do ogladania dwa tunery czy jak gdzies wyczytalem nic mi sie nie spali np konwerter


dzieki za kazda odpowiedz
 
Do góry