Cyfra+HD

dnc

Moderator
VIP
MrAs napisał:
No właśnie. Maj sie kończy, czerwiec tuż tuż, a kanałów stricte HD w Cyferce jak nie było tak nie ma. Niedługą zaczną zbierać po 10 zł za HD - tylko za co?. Przecież nie wierzę że nagle od 1 lipca włączą te 3 kanałay w HD. Może ktoś coś wie więcej. Nawet nie wiadomo w 100 % co to maja być za kanały. Zdrówka wiaro ...:cool:

Z tego co ja wiem to prócz tego co mamy tutaj, a czegio nie będę komentował bo nie ma czego, to ma być kanał National Geografic HD. Problemem jest, jak słusznie zauwazyli to koledzy powyżej, że TPS nie zwolnił na razie transponderów, więc HB jest niedostępny dla C+. Chyba, że jeszcze pogorszą jakość kanałow SD i wsadzą NGHD żeby nie było, że nic nie zrobili.
 

pysio78

New member
Nowe w C+

Ja słyszałem nie o National Geographic HD ale o Discavery HD. Coż jutro 1 czerwca i powinno być HD dostępne a narazie cisza jak makiem zasiał. AAA chyba że w ramach rekompensaty C+ daje nam SUPER STACJĘ za 10 zeta miech. Zobaczymy co się jutro wydarzy.
 

DanielS

New member
pysio78 napisał:
Ja słyszałem nie o National Geographic HD ale o Discavery HD. Coż jutro 1 czerwca i powinno być HD dostępne a narazie cisza jak makiem zasiał. AAA chyba że w ramach rekompensaty C+ daje nam SUPER STACJĘ za 10 zeta miech. Zobaczymy co się jutro wydarzy.
Ja klika dni temu dzwoniłem do BOA i tam też mi powiedzieli o Discovery HD. Kurde jakieś dziwne wieści się rozchodzą :) ....
Od kiedy ma być ujawniona ta oferta C+HD ? Od czerwca ? Toż to już godziny nas dzielą....Ciekawe czym nas uraczą :)
 

pysio78

New member
Ja to słyszałem od kolegi pracującego w przedstawicielstwie C+. Niestety nic nie potrafił powiedzieć o terminach. A czerwiec, jak zauwazył mój szanowny przedmówca, już za 12 godzin! Czy coś się wydarzy, czy też 10 zeta będziemy płacić za nic?
 

michal218

New member
Co Wy tu wymyslacie?Abonament za HD mial byc od lipca,do konca czerwca mialo byc gratis(tylko nie za bardzo wiem co :) ).Discobery byc nie moze,bo N-ka ma na wylacznosc,wiec bedzie to NG,a to ze komus na infolinii sie myli to odrebna bajka..
 

DanielS

New member
michal218 napisał:
Co Wy tu wymyslacie?Abonament za HD mial byc od lipca,do konca czerwca mialo byc gratis(tylko nie za bardzo wiem co :) ).Discobery byc nie moze,bo N-ka ma na wylacznosc,wiec bedzie to NG,a to ze komus na infolinii sie myli to odrebna bajka..

Myli się nie myli ..nie wiem :) Tak mnie poinformowano. Terminu wejścia oferty HD nie pamiętam bo ostatnio nie mam za bardzo czasu się tym interesować.
 

pysio78

New member
Może i masz rację! Zresztą zawsze mi sie NG lepiej podobało niż Discavery. Inna bajka to propozycje C+ w HD na czerwiec! Tragedia i majty opadają. Do 22 czerwca naliczyłem uwaga aż 6 (słownie 6) pozycji w HD. Powalająca liczba. Powiem wam, że gdyby nie sport w C+ to ciężko bym miał wybrać platformę. Każda ma wady i zalety. Ciekawy jestem czy uda im się nadawać mecze naszych super kopaczy nożnych (ligowe) od przyszłego sezonu w HD? Tak swego czasu tym się chwalili, że pracują nad tym!
 

mikey

New member
Właśnie emitowana jest "Legenda Zorro" na C+ sport i C+ sport HD.
Na moim Topfield'zie 7700 na C+ sport są napisy natomiast na kanale HD napisy nie są wyświetlane.

Jestem jedyny czy też tak macie?

pozdro
 

emigrant

Member
Nie ma co narzekac, w nce niby jest HD 1080i ale nie ma co tam ogladac i pewnie nie bedzie... W cyfrze(c+ & HBO) przynajmniej jakies normalne filmy leca ktore dla wiekszosci sie podobaja i nie patrzac na to ze pewnie wszycy juz je widzieli z DVD czy torrentow, a w n'ce co jest? otoz nic. filmy sprzed 10 czy 20lat ktore sa teraz dolaczane do gazet dla kobiet za zlotowke.To samo VOD jakas paranoja filmowa. Na ceny cyfry+ tez po malu nie ma co narzekac, tak wszytko ladnie podliczyc to nka niedlugo bedzie drozsza od cyfry+. Niech tylko wyjdzie Dreambox 8000 + karta cyfry+ i bedzie pozamiatane po nce jezeli chodzi o mozliwosci techniczne tunera. Aktualnie ten tuner HD od cyfry+ to padło, ale dm8k to zmieni. Oczywiscie nie kazdego bedzie stac kupic drima 8k bo to wydatek rzedu okolo 3000pln ale juz niektorzy dawno maja kase odlozona na dm8k i z reszta to kazdego indywidualna sprawa.
Co z tego ze ten nbox recorder ma PVR, ma timeshift jak nie ma co na nim nagrywac(same smieci filmowe i programowe) . Nawet niech go zrobia ze zlota i milion funkcji to przy braku konkretnych programow filmowych ten caly tuner do niczego nie jest potrzebny.
W kazdej platformie sa plusy i minusy, ale nie trzeba miec super wiedzy zeby zorientowac sie co jest lepsze...
 

mikey

New member
mikey napisał:
Właśnie emitowana jest "Legenda Zorro" na C+ sport i C+ sport HD.
Na moim Topfield'zie 7700 na C+ sport są napisy natomiast na kanale HD napisy nie są wyświetlane.

Jestem jedyny czy też tak macie?

pozdro


Ponawiam pytanko.
 

matizx

New member
C+ Sport HD

Dokładnie o to samo chciałem zapytać!
Nie mam Napisów polskich na tym kanale !!!
Moze nie mam czegoś ustawionego w moim Humku, ale na zwykłym C+ Sport HD jest wszystko OK !

Nie wiem co jest grane.

Od jakiegoś czasu nie mam tez po polsku innych kanałów NG czy innych przyrodniczych.

Zna ktoś powód???
 

maszek

New member
Bez reklam
matizx napisał:
Dokładnie o to samo chciałem zapytać!
Nie mam Napisów polskich na tym kanale !!!
Moze nie mam czegoś ustawionego w moim Humku, ale na zwykłym C+ Sport HD jest wszystko OK !

Nie wiem co jest grane.

Od jakiegoś czasu nie mam tez po polsku innych kanałów NG czy innych przyrodniczych.

Zna ktoś powód???
czy przypadkiem nie "bawiłeś" się wgrywaniem listy kanałów do humka?
 

Dable

New member
matizx napisał:
Dokładnie o to samo chciałem zapytać!
Nie mam Napisów polskich na tym kanale !!!
Moze nie mam czegoś ustawionego w moim Humku, ale na zwykłym C+ Sport HD jest wszystko OK !

Nie wiem co jest grane.

Od jakiegoś czasu nie mam tez po polsku innych kanałów NG czy innych przyrodniczych.

Zna ktoś powód???


Napisów na C+HD nie było i nie ma na żadnym sofcie Humka
OPT+ służy do zmiany wersji językowych programów
 

matizx

New member
To co zrobić?
Na HBO też nie mam polskich textów. Już nie wspomnę o jakości nadawania!
Acha dzwonil może ktoś do C+ z sprawie nadawiania w HD?
Za co mamy płacić tą 10 miesięcznie, za 5 filmów?

paranoja !
 

omnix

New member
matizx napisał:
Dokładnie o to samo chciałem zapytać!
Nie mam Napisów polskich na tym kanale !!!
Moze nie mam czegoś ustawionego w moim Humku, ale na zwykłym C+ Sport HD jest wszystko OK !

Nie wiem co jest grane.

Od jakiegoś czasu nie mam tez po polsku innych kanałów NG czy innych przyrodniczych.

Zna ktoś powód???
Powód to: dla HD nie ma normy transmisji napisów ekranowych i po prostu napisy nie są nadawane u żadnego nadawcy HD.

Brak polskiej fonii to wynik zabawy pilotem. Naciskamy przycisk OPT+ wybieramy co chcemy właczyć czyli napisy ekranowe wybór kanałów fonii i języków.
 
Ostatnia edycja:

omnix

New member
matizx napisał:
To co zrobić?
Na HBO też nie mam polskich textów. Już nie wspomnę o jakości nadawania!
Acha dzwonil może ktoś do C+ z sprawie nadawiania w HD?
Za co mamy płacić tą 10 miesięcznie, za 5 filmów?

paranoja !

HBO od zawsze nadaje napisy tylko przez teletext jeśli dobrze pamiętam strona 777
 

maszek

New member
Bez reklam
Dable napisał:
Napisów na C+HD nie było i nie ma na żadnym sofcie Humka
OPT+ służy do zmiany wersji językowych programów
Na upartego można sobie pooglądać film w wersji oryginalnej z napisami na kanale, który nazywa się "H test 3". Na kanale tym nadawany jest równolegle materiał z C+ HD niestety w standardowej rozdziałce.
Sprawdziłem na humku - teraz nadawany jest horror "Nawiedzony" i napisy są.;)
 

DanielS

New member
Za satkurierem :

W ostatni weekend lipca na boiska wrócą piłkarze polskiej ligi piłkarskiej. Transmisja z pierwszego meczu w Canal+ Sport już 27 lipca. Nadchodzący sezon będzie wyjątkowy. Canal+ po raz pierwszy w Polsce przeprowadzać będzie transmisje z meczów najważniejszych w kraju rozgrywek w jakości HD.

Sportowe lato w Canal+ to przede wszystkim relacje na żywo i na wyłączność.

W wysokiej rozdzielczości prezentowane będą wszystkie mecze Orange Ekstraklasy relacjonowane na żywo. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie widzowie zobaczą w jakości HD blisko 100 transmisji z meczów Orange Ekstraklasy.

Na razie nie podano jaki mecz w HD zainauguruje transmisje w jakości HD w dniu 27 lipca.

Canal+ Polska ma do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych wozów transmisyjnych i zaawansowane rozwiązania techniczne, które będą uruchamiane przy każdym meczu, niezależnie od tego, czy spotkają się kandydaci do mistrzostwa Polski, czy drużyny broniące się przed spadkiem z ligi.

Ponadto stacja prezentować będzie rozgrywki najsilniejszych lig europejskich: angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej. Część transmisji ze spotkań zagranicznych lig zapowiadane są również w wysokiej rozdzielczości (HDTV).

link : http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=36817
 

pysio78

New member
Nic nowego

To było już wiadomo od dawna. Pytanie jest nieco inne. Do lipca już około 15 dni a nadal nie ma informacji co i jak będzie w HD od lipca (po za meczami ligi polskiej co jest wielkim plusem C+)
Czy będziemy płacić 10 zł miesiecznie za 3 mecze w HD z ligi polskiej i moze ze 2 angielskiej w skali tygodnia?? Jesli tak to ta oferta jest hmmm lekko niepoważna.
 

DanielS

New member
Szczerze mówiąc zastanawiam się czy ostatnia konferencja N nie spowoduje , że wejście nowych kanałów HD do Cyfry zostanie przełożone na wrzesień. W tym momencie Cyfra nie musi się "napinać" za bardzo ponieważ N nic rewelacyjnego nie zaprezentowała na lato a wszystkie nowości pozostawi na wrzesień żeby skontrować ewentualną nową ofertę w N.
 
Do góry