Cyfra+HD

kp@

New member
MARAS napisał:
Nieżle to wygląda ale jak się przyjżeć dokładnie to "szczególnie dużo" oznacza 13 pozycji w HD do końca marca średnio nawet nie 1 na dzień-no ale narazie gratis:cool: Tak apropos Czy wiadomo już jakie kanały HD zaproponuje CYFRA może ktoś coś wie na ten temat
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

TV Samsung LE40S71B,dekoder Philips HD
Ja myslę że to mogą byc programy przygotowane dla Canal France czyli Planet HD ,Arte HD i może National Geografic HD
 

dany

New member
Czy ktoś się orientuje czy NBA w tym sezonie bedzie jeszcze w HD (np. PlayOff lub chociażby finały) czy z AllStar to był jednorazowy wyskok.
O ile jeszcze NBA SD w canal+sport wygląda jako tako, to mecze niedzielne w Sport2 to całkowita tragedia ...
 

effe

New member
Witam, mam takie pytanie. Posiadam dekoder cyfry + HD oraz standardowy talerz jaki od niej dostałem. Problem jes tego typu. Jeśli zaczyna się psuć pogoda np. zaczyna padać deszcz to obraz zanika, w ustawieniach anteny siła sygnału jest zerowa! czy to jest normalne?
 

maszek

New member
Bez reklam
effe napisał:
Witam, mam takie pytanie. Posiadam dekoder cyfry + HD oraz standardowy talerz jaki od niej dostałem. Problem jes tego typu. Jeśli zaczyna się psuć pogoda np. zaczyna padać deszcz to obraz zanika, w ustawieniach anteny siła sygnału jest zerowa! czy to jest normalne?
Są tacy, którzy podobno bezproblemowo odbierają na takim talerzu programy z Astry (zez). Pozostaje regulacja anteny lub jej wymiana na minimum 80 cm.
 

rafix01

Member
Bez reklam
effe napisał:
Witam, mam takie pytanie. Posiadam dekoder cyfry + HD oraz standardowy talerz jaki od niej dostałem. Problem jes tego typu. Jeśli zaczyna się psuć pogoda np. zaczyna padać deszcz to obraz zanika, w ustawieniach anteny siła sygnału jest zerowa! czy to jest normalne?
ja mam zeza na astrę przy standardowej antenie cyfry tj. średnica 60cm i nie mam żadnych problemów z prawidłowym odbiorem = pogoda nie ma wpływu, czyli musisz wyregulować ustawienie anteny i sprawdź jakość połączeń (może jakaś "efka" jest nieszczelna, poluzowała sie itp.)
ponawiam pyt.
kanały z astry 844 i 845 na dekoderze C+HD znowu przerywają...czy macie tak samo?
 

effe

New member
dzięki za odpowiedź, tylko dziwi mnie, że jeśli pogoda jest ok, to wszystkie kanały działają bez problemu. no może z wyjątkiem hbo comedy, z którym często mam problemy. tzn przerywa i zanika obraz, zazwyczaj rano. a jakość sygnału jest wporządku, zielony pasek przeszło poziomu "4". a może problem leży w konwenterze?
 

huberto31

New member
witam forumowiczów
moze i ja parę slów nt. Cyfry HD. dekoder Philipsa mam od ok. miesiąca. jest to już trzeci egzemplarz (poprzednie dwa wymieniono z różnych problemów np. braz obrazu, fonii, brak wizji po HDMI). Ja również zapragnąlem mieć kanaly z Astry, więc nowa czasza 90cm, nowy konwerter, stary Sharp jako zez. I dopiero zaczęly się klopoty. Dekoder sam wylącza się przy próbie ściągnięcia softu (więc ciągle mam 52). pytanie moje- czy konewrtery muszą być takie same i jaki przelącznik bęzie dobry do tego zestawu?
 

kp@

New member
Operatorzy platform HD zaczynaja narzekać

head-arch2.gif
drukuj.gif
DRUKUJ ARTYKU
dot.gif
ZAMKNIJ OKNO MEDIA

Operatorzy platform cyfrowych walczą na kosztowne nowinki

Platformy cyfrowe prześcigają się w inwestycjach w nowe programy i kanały w wysokiej rozdzielczości. Ten wyścig wymusiła w zeszłym roku platforma "n". Teraz branża przyznaje, że zaczęła go przedwcześnie

Kilka miesięcy, jakie minęły od październikowego debiutu platformy cyfrowej "n", kosztowały jej konkurentów sporo nerwów i miliony złotych wydanych na inwestycje w nowe technologie. Należąca do Grupy ITI "n", która weszła na rynek jako "telewizja nowej generacji", wymusiła na Cyfrowym Polsacie i Cyfrze Plus przyspieszenie pracy nad wprowadzaniem takich nowinek, jak programy i filmy w wysokiej rozdzielczości.

30 proc. drożej za technologię HD


To pociągnęło za sobą wielomilionowe wydatki. Operatorzy muszą zamawiać u producentów dekodery umożliwiające odbiór programu w wysokiej rozdzielczości i dopłacać do akcji promocyjnych, które przekonają abonentów do kupowania takich dekoderów i telewizorów.O tym, jak kosztochłonna jest technologia HD (czyli w wysokiej rozdzielczości, od "high definition"), świadczą choćby finansowe plany Polsatu. Pod koniec ubiegłego roku prezes stacji Aleksander Myszka zapowiedział, że stacja będzie wspierała Cyfrowy Polsat we wprowadzaniu technologii HD. W tym roku kupi dwa wozy umożliwiające transmisje w wysokiej rozdzielczości i stworzy studio, które umożliwi produkowanie takich programów. Łącznie w ciągu najbliższych trzech lat Polsat wyłoży na te działania kilkadziesiąt milionów dolarów. Jak oszacowała stacja, transmisje HD są o ok. 30 proc. droższe niż zwykłe.
Między operatorami trwa wyścig o wprowadzanie nowych programów i kanałów HD, zwłaszcza że na razie wcale nie ma ich na rynku wiele. Pierwsza wystartowała z nsportem, Discovery Historia i MGM platforma "n". Programy w HD nadaje Cyfra+, która zapowiada do lipca uruchomienie dwóch kolejnych po Canal+ Sport HD kanałów z takimi programami. Cyfrowy Polsat w tym roku ma natomiast zadebiutować z pięcioma kanałami HD: pierwszy w połowie roku wystartuje Polsat Sport.

Barierą jest cena telewizorów


Na razie nie wiadomo, kiedy wszystkie te inwestycje w nowinki zaczną się zwracać. Problem w tym, że widzów odstraszają od wysokiej rozdzielczości wysokie ceny. Wciąż kupują niewiele telewizorów HD, choć gwarantują one obraz o świetnej jakości. Barierą jest cena - zaczyna się od ok. 5 tys. zł.
- Szacujemy, że odbiorniki typu HD ma dzisiaj około 3 proc. polskich gospodarstw domowych, więc HDTV nie upowszechni się błyskawicznie. Jeśli do końca tego roku odsetek posiadaczy takich telewizorów podniesie się do 10 proc., będzie to bardzo dobry wynik - uważa Arnaud de Villeneuve, prezes spółki Canal+ Cyfrowy, która dla zachęty do końca czerwca oferuje swym klientom bezpłatnie opcję HD i rabaty na telewizory HD jednego z producentów.
- Niewątpliwie "n" rozruszała rynek kampaniami reklamowymi i poszerzyła go. Na pewno też zwiększyła zainteresowanie płatną telewizją i wymogła szybsze inwestycje w nowe technologie, ale moim zdaniem start HD w Polsce był przedwczesny - mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Według niego barierą w jej upowszechnianiu jest nie tylko cena telewizorów. - Docierają do nas głosy z rynku, że ludzie są rozczarowani technologią HD. Wcale mnie to nie dziwi, bo w Polsce zamiast telewizorów full HD kupowane są odbiorniki HD-ready o znacznie gorszych parametrach, a i oferta kanałów HD jest bardzo uboga - mówi Dominik Libicki.

Wielkie inwestycje się opłacą


Andrzej Zarębski, medioznawca i szef rady nadzorczej Polskiego Operatora Telewizyjnego, nie wróży nowej technologii szybkiego rozwoju w ciągu najbliższego roku. - Oczywiście zawsze znajdzie się wąska grupa hobbystów, która będzie z takich nowinek korzystać - zauważa.
Mimo ograniczonej popularności nowych technologii nadawcy zapowiadają jednak dalsze kosztowne inwestycje w kanały i programy HD. Zdaniem specjalistów nie będą tego żałować. - Już dziś produkcje telewizyjne, które są przygotowywane do wielokrotnej emisji, powstają w technologii HD z myślą o kierowaniu ich do innej dystrybucji, np. w Internecie - zauważa Andrzej Zarębski.
W marcu platforma "n" ogłosiła np., że zaczyna udostępnianie filmów HD w ramach usługi wideo na żądanie. A TVP na stronie iTVP udostępniła w technologii HD odcinek serialu "Oficerowie".
- Z technologią HD wiąże się też wprowadzanie cyfrowej telewizji naziemnej. Wiadomo, że program HD wymaga cztery razy szerszego pasma niż zwykły przekaz. Pytanie więc, czy przy wprowadzaniu naziemnej telewizji cyfrowej postawimy na liczbę kanałów, czy też umieścimy ich na multipleksach mniej, ale za to wprowadzimy standard wysokiej rozdzielczości - dodaje.
MAGDALENA LEMAŃSKA

Wyniki finansowe platform cyfrowych

Wyniki finansowe platform cyfrowych

Pojawienie się trzeciej platformy cyfrowej - "n" Grupy ITI na polskim rynku zmobilizowało pozostałych operatorów cyfrowych do inwestowania w technologie wysokiej rozdzielczości. ¦
źródła: spółki


http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070319/ekonomia/ekonomia_a_6.html
Widać ze nie sa przygotowani do HD
 

jarmalik

Member
Bez reklam
kp@ napisał:
Wcale mnie to nie dziwi, bo w Polsce zamiast telewizorów full HD kupowane są odbiorniki HD-ready o znacznie gorszych parametrach, a i oferta kanałów HD jest bardzo uboga - mówi Dominik Libicki.

Klasyczny przykład gadania bez praktycznej znajomości tematu. Facet chyba nie widział prawdziwego (a nie tego chłamu z Cyfry HD) obrazu HD na dobrym TV HD Ready np. plazmie 1366*768. Przy przekątnych 42-50 cali Full HD nie da wielkiej poprawy. A to co można uzyskać na 1366*768 czasami jest wprost olśniewające. Dzięki takim "fachowcom" faktycznie nieprędko będziemy mogli cieszyć się z bogatej oferty świetnej jakości programów w HD :x
 

kp@

New member
jarmalik napisał:
Klasyczny przykład gadania bez praktycznej znajomości tematu. Facet chyba nie widział prawdziwego (a nie tego chłamu z Cyfry HD) obrazu HD na dobrym TV HD Ready np. plazmie 1366*768. Przy przekątnych 42-50 cali Full HD nie da wielkiej poprawy. A to co można uzyskać na 1366*768 czasami jest wprost olśniewające. Dzięki takim "fachowcom" faktycznie nieprędko będziemy mogli cieszyć się z bogatej oferty świetnej jakości programów w HD :x
To był artykuł z "Rzczypospolitej" a nie moja wypowiedz a przystawiłes moje inicjały do wypowiedzi facetu z Polsatu Cyfrowego. Z samą Twoja opinia sie zgadzam.:eek:
 

arsenal

Moderator
VIP
Ludzie spokojnie. Przecież to tylko Rzeczpospolita. To tak jakby "Hi-Fi i Muzyka" dało artykuł o hafcie krzyżykowym, napisany przez redaktora od testów wzmacniaczy. Jakby sie nie starał, wyjdzie z tego innego rodzaju haft :wink:
 

effe

New member
Rzeczpospolita wypisuje takie głupoty, że śmiać mi się chce. Jęsli według nich telewizory z technologią HD zaczynają się od 5000zł to oznacza, że zatrzymali się w 2005roku. Teraz dobry telewizor HD Ready można kupić od 2200zł oczywiście 32''. Też jest głupotą wypisystw.wanie, że HD ready ma gorszą jakość odbioru niż full HD. Napewno jest mała różnica ale bez przesady. To co mogą pokazać telewizory HD Ready to naprawde ideał pod względem obrazu. Pracuje w RTVEuroAGD i mam na codzień przyjemność testowania tak owych LCD czy plazm. Problemem tu jest raczej sygnał jaki dociera do polskich gospodarstw domowych. Tak naprawde jeszcze super jakości u nas nie doświadczymy, z wyjątkiem zagranicznych programów typu luxe TV, astra itp. ewentualnie Discovery TV, który również pokazuje zadawalający obraz. Pozdrawiam.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
kp@ napisał:
To był artykuł z "Rzczypospolitej" a nie moja wypowiedz a przystawiłes moje inicjały do wypowiedzi facetu z Polsatu Cyfrowego. Z samą Twoja opinia sie zgadzam.:eek:

Oczywiście, ja tylko cytowałem z Twojego listu i automatycznie dodało Twojego nicka, ale dla uważnie czytających - na końcu wyraźnie jest napisane że to cytat niejakiego Dominika Lubickiego a nie Twój ;)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
arsenal napisał:
Ludzie spokojnie. Przecież to tylko Rzeczpospolita. To tak jakby "Hi-Fi i Muzyka" dało artykuł o hafcie krzyżykowym, napisany przez redaktora od testów wzmacniaczy. Jakby sie nie starał, wyjdzie z tego innego rodzaju haft :wink:

Tak arsenal, problem w tym, że Rzepa cytowała prezesa Cyfrowego Polsatu!
 

kamcyk26

New member
Pan prezes CP opowiada takie bzury zeby usprawiedliwic fakt ze jeszcze nie nadaja HD i pewnie szykuje sie im kolejna obsuwa.

Prawda jest natomiast ze liczba osob , ktore zdaja sobie sprawe z zalet HD jest jeszcze niewielka. Ostatnio "uswiadomilem" szwagra, ktory byl wielkim przeciwikiem nowej technologii. 2 min DISC HD wystarczyly mu zeby zmienic zdanie, a przeciez akurat ten program nie pokazuje wszystkich mozliwosci HD no i mam tylko TV HD ready , ktore to podobno (wg P Lubickiego) nie nadaja sie do HD.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
arsenal napisał:
Ludzie spokojnie. Przecież to tylko Rzeczpospolita. To tak jakby "Hi-Fi i Muzyka" dało artykuł o hafcie krzyżykowym, napisany przez redaktora od testów wzmacniaczy. Jakby sie nie starał, wyjdzie z tego innego rodzaju haft :wink:
buhahaaaaa, strzał w dziesiątke...w połowie artykułu już mi sie nie chciało czytać tych bzdur...no ala doczytałem bom uparty:p
 

un-j

New member
Napisy C+HD

Humax Polska
1. Z nowym softem w dalszym ciągu brak napisów na C+Sport HD (sprawdzane wczoraj #23.03.07# podczas emisji "Kandydata"). Czy to problem Cyfry czy odbiornika? Oczywiście są napisy na TG ale raczej nie o to chodzi.

2. Brak polskich liter w info i EPG. No i ilość tekstu bardzo skromna (nie wyświetla pełnych dłuższych tytułów, np. Tajemnica Brobeck...; info chyba limitowane ilością czcionek).

Generalnie krok do przodu i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Pozdr.
 
Do góry