Cyfra+HD

makisiaki

New member
MARAS napisał:
Dzięki za Info A może poleciłbyś mi jakiś konkretny Konwerter monoblock;)

Polecam rozwiązanie pierwsze bo są większe możliwości idealnej regulacji. Jeżeli chodzi o konwertery monoblock to stosuje się je do anten 85-90 cm (nie 60cm ani nie 100cm). Bardzo dobre konwertery to Golden Interstar seria Platinum.
 

makisiaki

New member
rafix01 napisał:
właśnie tak wczoraj zrobiłem na szybko i...
Mam takie pytanko, zapodaję kanały HD a tu tylko jeden jest ok a np. kanał 844, 854 dźwięk jest DD2.0 i obraz pojawia się i znika .
Ponadto PRO7 HD i SAT.1 HD nadają z czarnymi pasami (tak jak canal+ sport HD czyli w SD).
Jak to wygląda u Was?
Może muszę bardziej wyregulować antenę, konwertery lub zmienić antenę na większa 80-85cm (teraz mam 8-mio letnią Cyfry+ średnicy 60cm).

Mam nadzieję, że twoje numery kanałów to tzw. "przepalcowanie" (HD jest z Astry na 845-849 - dekoder PhilipsHD lista operatora)
U mnie kanały 845-849 nic nie skaczą - obraz idealny co do dzwięku to akurat nie sprawdzałem na amplitunerze czy to DD2.0 czy DD5.1. Oczywiście zdarza się, że PRO7HD czy SAT1HD mają pasy po bokach i wtedy to nie jest prawdziwe HD i tak jest (jak widać nie tylko cyfra nie ma całego dnia w hd :) )

Przerywanie obrazu lub brak jakiegoś kanału to na pewno kwestia złego wyregulowania, co przy antenie 60cm musi być idealne (nie bez znaczenia będzie też przy takiej antenie ... pogoda).
 

rafix01

Member
Bez reklam
makisiaki napisał:
Mam nadzieję, że twoje numery kanałów to tzw. "przepalcowanie" (HD jest z Astry na 845-849 - dekoder PhilipsHD lista operatora)
U mnie kanały 845-849 nic nie skaczą - obraz idealny co do dzwięku to akurat nie sprawdzałem na amplitunerze czy to DD2.0 czy DD5.1. Oczywiście zdarza się, że PRO7HD czy SAT1HD mają pasy po bokach i wtedy to nie jest prawdziwe HD i tak jest (jak widać nie tylko cyfra nie ma całego dnia w hd :) )

Przerywanie obrazu lub brak jakiegoś kanału to na pewno kwestia złego wyregulowania, co przy antenie 60cm musi być idealne (nie bez znaczenia będzie też przy takiej antenie ... pogoda).
Ok, to się uspokoiłem, dzisiaj na spokojnie poustawiam, a jak nie dam rady lub będzie to miemożliwe (60cm) to kupię antenę średnicy 85cm i wtedy rozumiem, że wszystko będzie banglać :) .

Czy na tunerze cyfry+ HD można sprawdzić jakoś poziom sygnału na astrę (ten pasek chyba cały czas pokazuje HB)

ps. oczywiście kanały 845-849 ;)
 

MARAS

New member
makisiaki napisał:
Polecam rozwiązanie pierwsze bo są większe możliwości idealnej regulacji. Jeżeli chodzi o konwertery monoblock to stosuje się je do anten 85-90 cm (nie 60cm ani nie 100cm). Bardzo dobre konwertery to Golden Interstar seria Platinum.
Czy warto bawić się dalej z starą anteną 60 po byłej WIZJI czy odrazu zmienić na większą(mieszkam w lesie ,dookoła wysokie drzewa)
 

makisiaki

New member
MARAS napisał:
Czy warto bawić się dalej z starą anteną 60 po byłej WIZJI czy odrazu zmienić na większą(mieszkam w lesie ,dookoła wysokie drzewa)

Spróbuj drugi konwerter na dotychczasowej antenie. Post wyżej rafix01 próbuje właśnie na antenie 60cm i obraz tnie. Być może idealne ustawienie pozwoli na normalne oglądanie (podejrzewam, że przy deszczu może być różnie). To że mieszkasz w lesie nie ma znaczenia, pod warunkiem że drzewa nie zasłaniają anteny :)
 

makisiaki

New member
rafix01 napisał:
Ok, to się uspokoiłem, dzisiaj na spokojnie poustawiam, a jak nie dam rady lub będzie to miemożliwe (60cm) to kupię antenę średnicy 85cm i wtedy rozumiem, że wszystko będzie banglać :) .

Czy na tunerze cyfry+ HD można sprawdzić jakoś poziom sygnału na astrę (ten pasek chyba cały czas pokazuje HB)

ps. oczywiście kanały 845-849 ;)

Poziom sygnału Astra - odłącz diseqc i podłącz do tunera tylko konwerter na Astrę, zmień w menu satelitę na INNY oraz częstotliwość i polaryzację (10862 pozioma - chyba bo piszę z pamięci) - wtedy pasek pokazuje poziom sygnału z astry.
 

makisiaki

New member
Qrwa z tą cyfrą.
Miałeś rację rafix01 na kanale 845 zamiast obrazu jest pokaz slajdów.
Dodatkowo pojawił się kanał 844 ... ale też jest pokaz slajdów.
Pozostałe kanały HD są ok.
NIe wiem co oni cudują ale już tak kiedyś było na LuxeHD, że przez 2 tygodnie były slajdy (u wszystkich użytkowników PhilipsaHD)
Jak człowiek czegoś jeden dzień nie sprawdzi to już jest do tyłu :-(
 

maszek

New member
Bez reklam
makisiaki napisał:
Qrwa z tą cyfrą.
Miałeś rację rafix01 na kanale 845 zamiast obrazu jest pokaz slajdów.
Dodatkowo pojawił się kanał 844 ... ale też jest pokaz slajdów.
Pozostałe kanały HD są ok.
NIe wiem co oni cudują ale już tak kiedyś było na LuxeHD, że przez 2 tygodnie były slajdy (u wszystkich użytkowników PhilipsaHD)

Jak człowiek czegoś jeden dzień nie sprawdzi to już jest do tyłu :-(
Tu raczej nie chodzi o cyfrę +. Przecież LUXE HD to kanał free i na jakim kanale jest zaprogramowany w tunerze nie ma znaczenia. Ale znaczenie ma antena (jej rozmiar i regulacja wraz z konwerterami) a także sam tuner. U mnie na Humaxie, Luxe HD chodzi bezproblemowo.
pozdrawiam
 

makisiaki

New member
maszek napisał:
Tu raczej nie chodzi o cyfrę +. Przecież LUXE HD to kanał free i na jakim kanale jest zaprogramowany w tunerze nie ma znaczenia. Ale znaczenie ma antena (jej rozmiar i regulacja wraz z konwerterami) a także sam tuner. U mnie na Humaxie, Luxe HD chodzi bezproblemowo.
pozdrawiam

No niestety w przypadku PhilipsaHD jestemy zdani tylko na cyfrę. To ona dyktuje na którym kanale i co jest. LuxeHd jak jeszcze był dostępny to miał właśnie przez 2 tygodnie pokaz slajdów na każdym tunerze PhilipsHD (u wszystkich użykowników) i ustawienie nie miało żadnego wpływu. U mnie ustawienie jest na max, lepiej być nie może. Coś po prostu cudują i tyle ...
 

maszek

New member
Bez reklam
Niczego nie cudują, bo C+ nie retransmituje kanałów free. Odbierasz je bezposrednio z transpondera nadawcy. W humaxie nawet z wyciągniętym modułem bezproblemowo odbieram Luxe HD - i nie tylko Luxe. Wygląda to raczej na problem z tunerem HD rozprowadzanym przez Cyfrę. Oby to był tylko problem z softem, a nie sprzętowy.
 

arsenal

Moderator
VIP
W dodatku jeśli używacie anten 60 cm po WizjiTv czy Cyfry+ z kilkuletnim konwerteren to możecie zapomnieć o bezproblemowym odbiorze kanałów HD w DVB-S2.
 

makisiaki

New member
arsenal napisał:
W dodatku jeśli używacie anten 60 cm po WizjiTv czy Cyfry+ z kilkuletnim konwerteren to możecie zapomnieć o bezproblemowym odbiorze kanałów HD w DVB-S2.

Ja mam 90cm, dobre konwertery (Golden Interstar Platinium), naprawdę dobre kable antenowe, super wyregulowaną antenę a moim jedynym zmartwieniem jest tuner w którym nic nie można zmianieć (m.in. lista stała cyfry oraz okres testów i ciągłych poprawek softu)
 
J

Judash

Guest
makisiaki napisał:
Ja mam 90cm, dobre konwertery (Golden Interstar Platinium), naprawdę dobre kable antenowe, super wyregulowaną antenę a moim jedynym zmartwieniem jest tuner w którym nic nie można zmianieć (m.in. lista stała cyfry oraz okres testów i ciągłych poprawek softu)

Ale masz Philipsa...i klopoty ;)
 

rafix01

Member
Bez reklam
makisiaki napisał:
Qrwa z tą cyfrą.
Miałeś rację rafix01 na kanale 845 zamiast obrazu jest pokaz slajdów.
Dodatkowo pojawił się kanał 844 ... ale też jest pokaz slajdów.
Pozostałe kanały HD są ok.
NIe wiem co oni cudują ale już tak kiedyś było na LuxeHD, że przez 2 tygodnie były slajdy (u wszystkich użytkowników PhilipsaHD)
Jak człowiek czegoś jeden dzień nie sprawdzi to już jest do tyłu :-(

No całe szczęście, że też masz pokaz slajdów na 844 i 845 :p :-( dzisiaj 3 godziny ustawiałem na tych pier...slajdach i nic nie dało rady...aż załączyłem forum abyście coś poradzili (pewnie wieksza antena) a tu powyższy tekst, uffffff.
Dodam, że sygnały mam max = lepszych na tej antenie nie osiągne, konwertery nowe GI-201 Platinum X + miedziany koncentryk (nie stalowy miedziowany).
No to idę to poskręcać "do końca" i czekam, aż się samo naprawi ;) :-x

ps. dzięki makisiaki za prytwatną korespondencję :blagam: ;)
 

MARAS

New member
arsenal napisał:
W dodatku jeśli używacie anten 60 cm po WizjiTv czy Cyfry+ z kilkuletnim konwerteren to możecie zapomnieć o bezproblemowym odbiorze kanałów HD w DVB-S2.

Dzięki za wszystkie porady Zdecydowałem się na wymianę całej instalacji.
Mam nadzieję że wszystko będzie O.K
 

czago

Banned
MarKo_wawa napisał:
Witam All,

Czytam, czytam i juz nie moge (krew mnie zalala :twisted: )


Czy Ty "czlowieku" jestes przy zdrowych zmyslach :confused: , co ma wspolnego stosunek Francuza do Polaka z odbiorem TV satelitarnej, co Ty wiesz o tych ludziach i tym kraju (napewno nigdy tam nie byles), myslisz, ze to jakas ich zemsta na Polakach :confused: , o cyfrze piszesz jak o jakims "tworze" bezosobowym, a przeciez w cyfrze, polsacie i n-ce pracuja ludzie - POLACY i to oni sa odpowiedzialni za obsluge klientow, czyli nas.


Z moimi zmysłami wszystko w porządku. A Ty powinieneś coś zarzyć na swoje skołatane nerwy. Wiem, że Twoja ukochana Cyfra+ potrafi nieźle wkurzyć człowieka. Co do moich podróży zagranicznych to nie wypowiadaj się z taką pewnością bo nie masz o nich pojęcia. Jeśli jesteś ślepy na pewne sprawy to niech tak zostanie - w sumie bedziesz szczęśliwszym człowiekiem.
 

arsenal

Moderator
VIP
Duże wrażenie to zrobi na was Pro7HD 18 lutego i 4 marca. 18 lutego o godzinie 20:15 film " Straszy Film 3" w 1080i. 4 marca o godzinie 20:15 film animowany "Gdzie jest Nemo" w 1080i a o 22:20 film "Łzy Słońca" z Monicą Bellucci i Brucem Willisem też oczywiście w 1080i. Z porządnym bitrate'em, w Dolby 5.1 i za darmo! Zobaczcie, potem pomyślcie co i ile w HD musi być na płatnym Premiere a potem wróćcie na nasze Nkowe i Cyfrowe+ podwórko. Średnio się nagle robi jakoś:rolleyes:
 

gen0typ

New member
No i jestm właśnie po "Scary Moovie 3". Myślę że nie mamy się czego wstydzić, różnica w jakości nie była powalająca (przynajmniej u mnie) w porównaniu np do ostatnich Gwiezdnych Wojen. Jak dodasz, że Niemcy nie puszczają oryginalnej ścieżki dźwiękowej i nie masz wyboru, to już ta przewaga jest problematyczna.
 
Do góry