Cyfra+HD

yetti

New member
Kanał nazywa się CANAL+ SPORT HD więc z założenia ma to być kanał sportowy. Do transmisji HD najlepszy jest tryb progressive więc 720p jest optymalne. Do tego sądzę że na 80-90% telewizorów w Polsce które są HD ready a nie full HD obraz 720p będzie pokazany lepiej. Przecież nie ma problemu jak w narodzie dostępność ekranów z matrycą 1080 wzrośnie to zapewne przejdą na 1080. Na dziś jednak sądzę że720 to sensowne rozwiązanie dlawiększości. Ale o jakość niektórych filmów i transmisji mogli by się postarać w tym 720p. I to by na początek wystarczyło. Zresztą poczekajmy z oceną z 1-2 miesiące. W końcu HD jest tu dostępne od 3 tygodni. Za miesiąc dwa będzie czas na wydawanie sądów.
 

iqpablo

New member
eh ta c+ w hd to jest chyba wieksza klapa niz n i niestety to musza przyznac wszyscy ktorzy tak bardzo mowili ze n to lipa a c+ to pokaze dopiero jakosc hd.

to sumup:
1. koniec grudnia a dekoderow do c+ hd dalej nie ma chociaz zapowiadano hucznie ze juz na poczatku grudnia hd w c+ lol (dzis wstrzymano sprzedaz bo skopane jest oprogramowanie, mam ten dekoder i cos nie tak jest z dzwiekiem)
2. c+ sport hd jest taki sam jak nsport, czyli czarne pasy po bokach w wiekszosci relacji :)
3. od czerwca 15 zl za hd (ciekawe tylko czy za 1 kanal :p)

reszte dopowiedzcie sobie sami
 

captain

New member
Kolego jak już chcesz kogoś opluwać to się przynajmniej trzymaj faktów nie plotek. HD w cyfrze ma kosztować 10 zł nie 15 zł. Teraz dają HD za darmo a nka każe za to płacić.
Więc masz za darmo pół roku, a jak się im wpadka z dekoderem trafiła to zadzwonili do każdego i dali bonus prawie 30 zł. Zresztą masz wybór możesz kupić moduł i odbiornik np Humaxa 2000 a w nce tylko badziewny tuner który na początek działał jak wielka katastrofa. I tam nikt nic nikomu nie dawał za darmo mimo że uczyli się na klientach i to płacących klientach.
Ja wszystkim trzem operatorom życzę powodzenia, bo jak będzie trzech to będzie jakaś konkurencja. A jak będzie trzech dobrych to sobie będziesz mógł zmieniać do woli.

Więc niech będzie trzech dobrych i wszyscy HD i do wyboru.
 

iqpablo

New member
captain napisał:
Kolego jak już chcesz kogoś opluwać to się przynajmniej trzymaj faktów nie plotek. HD w cyfrze ma kosztować 10 zł nie 15 zł. Teraz dają HD za darmo a nka każe za to płacić.
Więc masz za darmo pół roku, a jak się im wpadka z dekoderem trafiła to zadzwonili do każdego i dali bonus prawie 30 zł. Zresztą masz wybór możesz kupić moduł i odbiornik np Humaxa 2000 a w nce tylko badziewny tuner który na początek działał jak wielka katastrofa. I tam nikt nic nikomu nie dawał za darmo mimo że uczyli się na klientach i to płacących klientach.
Ja wszystkim trzem operatorom życzę powodzenia, bo jak będzie trzech to będzie jakaś konkurencja. A jak będzie trzech dobrych to sobie będziesz mógł zmieniać do woli.

Więc niech będzie trzech dobrych i wszyscy HD i do wyboru.

1. w n klienci nie placili za pierwszy miesiac wiec jak ktos wizal full pakiet mial nie 29 zl jak teraz w c+ ale nawet 78 zl jako prezencik ( i z tego co slyszalem n tez dzwonila do swoich klientow i pytala co i jak)

2. na chwile obecna po ostatniej aktualizacji tunera w n chodzi on lepiej niz obecny tuner hd c+

3. w nce za aktywacje tunera place tylko 99 zl a nie 299 jak w c+

4. w nce nie placisz za kanal hd tylko za caly pakiet

5. hd w cyfrze bedzie kosztowac 15 zl (http://wirtualnemedia.pl/document,,2050660,Cyfra_HD_za_15_zl.html)

i tym sposobem zatkalem goscia :)
 

maszek

New member
Bez reklam
Panowie, cała ta wymiana zdań przypomina mi udowadnianie, w którym telewizorze jest lepsza czerń:D . Szanujmy się nawzajem (niezależnie od tego jaką, Kto wybrał platformę?) a każdemu wyjdzie to "na zdrowie".
Oprócz piszących posty i zakładających wątki na tym forum, trafiają tutaj również "przeglądający". Zachowajmy klasę;)
 

iqpablo

New member
maszek napisał:
Panowie, cała ta wymiana zdań przypomina mi udowadnianie, w którym telewizorze jest lepsza czerń:D . Szanujmy się nawzajem (niezależnie od tego jaką, Kto wybrał platformę?) a każdemu wyjdzie to "na zdrowie".
Oprócz piszących posty i zakładających wątki na tym forum, trafiają tutaj również "przeglądający". Zachowajmy klasę;)

kiedy my ja zachowujemy, wymieniamy tylko poglady i opinie i fakty. ja mam c+ i n i uwazam ze zarowno jedna jak i druga platforma ma swoje plusy i minusy.
 

captain

New member
widzę że kolega z niereformowalnych opluwaczy i nawet nie zauważa gdzie jest granica kultury dyskusji ale:
1. gratisy dla nowego klienta daje każda platforma, Cyfra nowym daje np 6 miesięcy za 50% czyli 3 abonamenty gratis
2. w n ce jak tunery chodziły fatalnie to nabrali wody w usta i dalej je sprzedawali naciągając ludzi na usługę która w wielu rejonach Polski działała tak w 50%
3. żeby mieć jakiekolwiek sensowne filmy w n musisz mieć dysk więc płacisz wtedy więcej, jak nie zapłacisz masz dostęp tak naprawdę do 50 może 70% oferty
4. konstrukcja cennika to ani wada ani zaleta i to zarówno dla nki ajk i dla cyfry, tak czy inaczej w nce za darmo HD nie dostaniesz
nce można podziękować za pogonienie cyfry bo przyśpieszyli o pół roku conajmniej
5. ja mam na aneksie 10 zł i wierzę w podpisany papier

mam nadzieję że tym razem uda się odpowiedzieć bez "zatykania gościa"
 

czago

Banned
Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie oprócz oferty danej platformy również bardzo istotne jest to jak jestem traktowany jako klient, który płaci konkretne pieniądze. I tak w tej ukochanej przez niektórych Cyfrze+ będąc ich świetnym abonentem (świetnym, bo płaciłem maksymalny abonament za cały rok z góry) zostałem potraktowany po prostu jak złodziej. Otóż w połowie roku dostałem nagle list polecony od Cyfry+, że zalegam z zapłatą abonentu za kilka miesięcy i mam na zapłatę 7 dni. Jeśli nie zapłacę i tego nie udokumentuję to Cyfra odda sprawę do sądu! Powtarzam: taką groźbę dostałem bez żadnego wcześniejszego monitu i to po zapłaceniu abonamentu za cały rok z góry! Oczywiscie natychmiast w nerwach wysłałem polecony z zapytaniem o które miesiące chodzi po czym, po kilku tygodniach dostałem odpowiedź, że zaszła pomyłka i już nic im nie muszę płacić i w ogóle nic się nie stało.
Pół roku później, gdy rozstawałem się z tą platformą również potraktowano mnie jak psa. Daruję sobie opis, ale powiem, że Cyfra+ jest świetna w poniżaniu ludzi. Ponieważ znam inne tego typu przypadki dowiedziałem się, że jest to specyficzne działanie tylko dla rynku polskiego. Gdyby tak traktowano klientów np. we Francji to taka platforma szybko znikłaby z rynku. Po prostu Polak to dla Francuza coś gorszego. Polak powinien się cieszyć, że wyżej stojący w rozwoju cywilizacyjnym Franzuz, coś takiego jak satelitarną TV cyfrową w ogóle mu udostępnia. Nie jestem jeszcze abonentem "n-ki", ale mam nadzieję, że tam inaczej traktują swoich klientów.
Współczuję wszystkim abonentom Cyfry+.
 

autorus

New member
Każdy ma swoje doświadczenia. Najbardziej wściekłem się na cp. Pamiętam MŚ, wykupiłem specjalnie abo i okazało się ze do południa nie mogłem oglądać meczy tzn była straszna pikseloza, rwało głos i ogólmnie kiszka. Po południu już się dało. Pozatym najpierw miał być bez abo później zmienili zdanie. A na koniec jak oddawałem sprzęt orżneli mnie, tzn za jakiś kabelek wymyślili kosmiczne ceny. A po miesiącu dzwoni panienka i pyta się dlaczego zrezygnowałem z ich oferty.

W cyfsze byłem 4 latka, sprzęt sami wiecie 1330. Pilot wiadomo. Walały mi się cztery po domu. Oczywiście bez klapki, podklejane itd. Niestety cyfra ma trochę ceny z kosmosu dlatego na koniec zszedłem do 60,5 zł w tym dokupiłem kino polska. Przy takiej cenie, czyli brak canal + , hbo ,cinemax naprawdę nie było co oglądać. Czasem na Hallmarku coś znalazłem. Mają też fajny kanał dla dzieci mini - mini. Ale im bliżej do końca umowy tym jakość obrazu była gorsza. Trochę zaczęli przesadzać z upychaniem. Też zadzwonili żebym został ale podziękowałem.

Teraz mam n. Zeby coś konkretnego powiedzieć trzeba poczekać z rok. Na razie to tak jak zawsze z nowościami, człowiek jest podekscytowany. Zachwycam się techniką ułomną ale zawsze. Widzę wady i zalety. Czas podsumowania na pewno przyjdzie. I wtedy rozejrzę sie na rynku i podejmę decyzję co robić:)


Autorus
 

Humax HDTV

New member
Najważniejsze żeby była konkurencja, jak będą dwie a najlepiej trzy platformy oferujące HD to klien tylko na tym skorzysta. Bo będzie i taniej i lepiej. Zawsze trąbiono że platforma TV będzie się opłacała jak będzie miała pół milona abonentów. Są już dwie z milionem, więc zarabiają. Czas żeby też inwestowały w wygodę i jakość dla klienta. A tak naprawdę w prawie 40 milionowym kraju znajdzie się 3 miliony chętnych na platformę i każdy sobie wybierze to co dla niego najlepsze. Niech się więc rozwijają wszystkie, nawet te których nie lubimy. Wtedy te co się nam spodobają będą musiały być lepsze z konkurencją na karku.
 

MarKo_wawa

New member
Witam All,

Czytam, czytam i juz nie moge (krew mnie zalala :twisted: )

Czago napisal:
Cyfra+ jest świetna w poniżaniu ludzi. Ponieważ znam inne tego typu przypadki dowiedziałem się, że jest to specyficzne działanie tylko dla rynku polskiego. Gdyby tak traktowano klientów np. we Francji to taka platforma szybko znikłaby z rynku. Po prostu Polak to dla Francuza coś gorszego. Polak powinien się cieszyć, że wyżej stojący w rozwoju cywilizacyjnym Franzuz, coś takiego jak satelitarną TV cyfrową w ogóle mu udostępnia.
Czy Ty "czlowieku" jestes przy zdrowych zmyslach :confused: , co ma wspolnego stosunek Francuza do Polaka z odbiorem TV satelitarnej, co Ty wiesz o tych ludziach i tym kraju (napewno nigdy tam nie byles), myslisz, ze to jakas ich zemsta na Polakach :confused: , o cyfrze piszesz jak o jakims "tworze" bezosobowym, a przeciez w cyfrze, polsacie i n-ce pracuja ludzie - POLACY i to oni sa odpowiedzialni za obsluge klientow, czyli nas.
To im i ich niekompetencji oraz ignorancji zawdzieczamy nasze rozgoryczenie, nerwy i frustracje, tak juz niestety jest, ze wlasne braki staraja sie tuszowac "nie wychylaniem sie" z pomoca klientowi (chyba ze jest to polecenie sluzbowe).
Czlowiek, czlowiekowi - Polakiem :( , jestesmy znani od wiekow ze swej klotliwosci i wzajemnej zawisci, cieszymy sie jak sasiadowi wiedzie sie gorzej, ludzie pomagaja sobie na calym swiecie, ale Polak, Polaka utopi w lyzce wody :(

Niech zyja 3 (lub wiecej) platformy. niech sie rozwijaja - bo zyskamy na tym my - klienci, natomiast wymagajmy wiecej od ludzi, zalatwiajac jakas sprawe w BOK, pytajmy o konkretne osoby (i ich nazwiska) bedzie to przydatne do ewentualnej reklamacji i/lub odwolan.

zycze Wszystkim Szczesliwego Nowego Roku najlepiej w HD ;) ( oraz mniej negatywnych emocji, podczas ogladania programow TV :p )

Pozdrawiam serdecznie :cool:
 

Yeti

New member
Niech zyja 3 (lub wiecej) platformy. niech sie rozwijaja - bo zyskamy na tym my - klienci, natomiast wymagajmy wiecej od ludzi, zalatwiajac jakas sprawe w BOK, pytajmy o konkretne osoby (i ich nazwiska) bedzie to przydatne do ewentualnej reklamacji i/lub odwolan.

Absolutnie się zgadzam!!
Od samego poczatku mam Cyfrę+ (wcześniej Canal+) i Cyfrowy Polsat, a od kilkunastu dni N. W BOK-ach raz są osoby miłe i kompetentne, a jak się dzwoni innym razem to .... szkoda gadać. Konkurencja natomiast wzmaga jakość ...co widać. Szkoda tylko, że często platformy ucza się na nas...
Pozdrawaiam
 
J

Judash

Guest
Modul Aston od C+

Moze ktos wzial od C+ modul Astona?Jak wyglada umowa, czy Modul po wygasnieciu umowy zostaje na wlasnosc?
 

maszek

New member
Bez reklam
C+ oferuje z aneksem tylko własne moduły CAM
Astonów nie rozprowadza i wątpię by to zrobili w przyszłości (chyba, że wprowadzą dla klientów mających własny tuner z astonem "stosowną" opłatę aktywacyjną).;)
 

_AnD_

New member
Właśnie oglądam StarWars 2 na C+HD i muszę przyznać, że wygląda to conajmniej nieźle -> znacząco lepiej niż na kanale równoległym SD!

Szczęśliwego!

AnD
 

jarmalik

Member
Bez reklam
_AnD_ napisał:
Właśnie oglądam StarWars 2 na C+HD i muszę przyznać, że wygląda to conajmniej nieźle -> znacząco lepiej niż na kanale równoległym SD!

To prawda, znacząco lepiej, ale niestety również znacząco gorzej od tego samego filmu który oglądałem na Pr***e trzy dni temu. Niestety, na razie HD w wykonaniu Cyfry jest bardzo ułomne.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
To prawda, znacząco lepiej, ale niestety również znacząco gorzej od tego samego filmu który oglądałem na Pr***e trzy dni temu. Niestety, na razie HD w wykonaniu Cyfry jest bardzo ułomne.

A ogladasz Pr....e w HD, jesli tak ,to w jaki sposob?
 

iqpablo

New member
no ja tez ogladalem na c+hd wczoraj np starwarsy czy tez dzisiaj poznaj rodzicow i powiem ze ta jakosc to raczej dosc kiepska. W niektorych momentach jest ok wszystko eleganco widac, ale niekiedy jest tragedia. to ja juz mam lepsza jakosc z dvd ktory mi skaluje obraz do hd i jest podlaczony przez hdmi. ale moze jeszcze sie rozkreca.
 
Do góry