Cyfra+HD

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
potwierdzam: canal sport HD na Philipsie HD leci w 4:3 a sam tuner to ogólnie mówiąc nieporozumienie !!!

To co widziałeś to powtórki z meczów, które nie były nadawane w HD tylko "przeskalowane", działa to na zasadzie "zapchaj dziury" tak żeby ekran nie był czarny. Inne odbiorniki też tak odbierają ten materiał [ obcięte boki ]. Jak nadają w HD jest ok:eek:k:
 

Cavallino

Banned
Lech napisał:
To co widziałeś to powtórki z meczów, które nie były nadawane w HD tylko "przeskalowane", działa to na zasadzie "zapchaj dziury" tak żeby ekran nie był czarny. Inne odbiorniki też tak odbierają ten materiał [ obcięte boki ]. Jak nadają w HD jest ok:eek:k:

Tylko jaki sens ma nadawanie kanału HD, skoro większość czasu leci tam sygnał SD, a co gorsza 4:3?
IMO jeśli decydują się na stworzenie kanału HD powinni mieć co na nim puszczać. Zwłaszcza jeśli wymuszają dla posiadania praw do jego oglądania zakup drogiego sprzętu.
 
J

Judash

Guest
Chyba najpierw musi byc sprzet, zeby bylo na czym ten material ogladac.Spokojnie w miare uplywu czasu materialu bedzie wiecej, bo i zapotrzebowanie jest, a jeszcze niedawno C+ pisal, ze nie wprowadzi HD w polsce , bo ludzie nie maja na czym ogladac.No i z tego co sie orientuje to C+ nie bierze kasy na razie za HD wiec nie masz co narzekac ;)
 

Cavallino

Banned
Judash napisał:
Chyba najpierw musi byc sprzet, zeby bylo na czym ten material ogladac.Spokojnie w miare uplywu czasu materialu bedzie wiecej, bo i zapotrzebowanie jest, a jeszcze niedawno C+ pisal, ze nie wprowadzi HD w polsce , bo ludzie nie maja na czym ogladac.No i z tego co sie orientuje to C+ nie bierze kasy na razie za HD wiec nie masz co narzekac ;)

IMO jest dokłądnie odwrotnie - najpierw musi być PO CO kupować sprzęt, a później można podejmować decyzję o zakupie.
Dzisiaj kupująć HD od Cyfry nawet w najtańszej opcji bulisz 400 zł i co zyskujesz?
Jedna albo dwie pozycje tygodniowo - o ile w ogóle.

Takim działaniem raczej sprzętu nie będzie jeszcze długo, tylko naiwni mogą go kupować do odbierania Cyfry.
Choć pewnie sam się do nich zaliczę......
 
J

Judash

Guest
Poczatki sa zawsze trudne ;).Fakt jest taki, iz nikt nas nie zmusza do kupna dekodera HD, jest to nasz wybor ;).
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Judash napisał:
Poczatki sa zawsze trudne ;).Fakt jest taki, iz nikt nas nie zmusza do kupna dekodera HD, jest to nasz wybor ;).

wow... podobnie jak nikt nie zmuszał nikogo do kupna "n"... no i proszę... jak to było - początki są zawsze trudne... radzę narzekaczom zapamiętać te słowa....
 

stereoman

New member
witam

Ciekawi mnie,czy np wAnglii czy innej Francji HDTV weszło na rynek bezproblemowo?Czy HD-kłopoty to tylko nasza specjalność?

A teraz biorę głęboki oddech,resetuję umysł od spraw HD-podobnych i na tydzień wyjeżdżam na Święta:p czego i Wam życzę.

Wesołych Świąt

jeszcze na chwilę wróciłem,
by zadać fundamentalne pytanie:jeśli dekodery DSR 6201/91 tak dobrze idą we Francji,to pod jaką nazwą?
Bo w google'u widać tylko strony polskie???????
 
Ostatnia edycja:

yetti

New member
wiem jak było w niemczech, panowie z Premiere walczyli od przełomu 2005/2006, wprowadzali kilka odbiorników praktycznie równolegle PACE, PHILIPS i HUMAX, PACE i PHILIPSA (może i inne ale nie pamiętam) przynajmniej ze 2 razy wycofywano czasowo ze sprzedaży bo za dużo było problemów. W Humaxie bo też nie było idealnie od począku, zmieniali soft ale jakoś się utzrymał i do dziś jest chyba najpopularniejszy. Ale można powiedzieć że usługa była w miarę stabilna dopiero przed mistrzostwami świata, zresztą bardzo się starali żeby dać radę na mistrzowstwa.
 

mig1000

New member
I co się stało nagle C+ w HD??

arsenal napisał:
Moje dodatkowe przemyślenia na temat: "Dlaczego w Cyfrze+ nie będzie HDTV"
1. Cyfra+ to tak naprawdę maluch medialny w Polsce niezdolny do większych innowacji.
2. Cyfra+/Canal+ po wielu latach dopiero teraz buduje nowe centrum nadawcze. Skończy prawdopodobnie w przyszłym roku. Do tego czasu inne inwestycje nie mają racji bytu.
3. Cyfra+ JEST do kupienia. Nikt nie inwestuje dużych sum jeśli ma coś sprzedać, zwłaszcza zadłużone po uszy Vivendi.
4. Decydenci Cyfry+ tak obrośli w piórka, że wydaje im się niemożliwym aby coś poszło źle.
5. Ale pójdzie, bo te kilkadziesiąt tysięcy oszukanych, zastraszanych Krukiem, zawiedzionych jakością klientów zrobiło im już " reklamę".
6. Chyba najważniejszy. Niech każdy abonent C+ z długim stażem się zastanowi. Czy po tylu latach zastoju ta firma jest zdolna do czegokolwiek poza tworzeniem teleśmieci np. KuchniaTV.

Kto wie naprawdę jak to jest z tym HD. Przecież prawdziwy odbiór kanałów w HD jest możliwy tylko jeśli są one już nagrane w tym formacie. Proszę nie liczyć na to że nagle wszystkie programy będą nadawane w tym formacie. W naszej pięknej ojczyźnie jeszcze nikt nie posiada sprzętu aby nagrywać w tej roździelczości. Chyba poważnie nad zakupem zastanawia się właśnie C+. Francja i C+ weźmy poprawkę na to że nadają tylko 1 film i 1 mecz tygodniowo w HD. Chyba nie zdajecie sobie sprawy jaka ta technogia jest droga. Dużo wody upłynie w Wisełce zanim będziemy mięli prawdziwe HD i to w dodatku Fullllll. I jeszcze jedno jak ktoś kupił sobie TV HD fulllllllllll to jeszcze przez parę lat nie będzie oglądał w tym formacie (dał się zrobić w jajo).

:cry:
 

yetti

New member
mig1000 napisał:
Przecież prawdziwy odbiór kanałów w HD jest możliwy tylko jeśli są one już nagrane w tym formacie.
:cry:

każdy film nagrany w technologii klasycznej - na kliszy można NATYCHMISAT zeskanować z kliszy matki do technologii HD a nawet bez problemów do wyższych rozdzielczości. Więc praktycznie każda produkcja Hollywood jest gotowa do HD. Tak naprawdę problem to przekazy sportowe live, mydlane opery i seriale nagrane na BECIE w PALu, programy ze studia bez kamer HD. Poważnym problemem jest też bardzo znaczny wzrost kosztów produkcji filmowej, żadna scenografia dla kamer PALowskich nie nadaje się do transmisji HD bo wszystkie szczegóły wyłażą detalicznie
 

Cavallino

Banned
pooh1968 napisał:
wow... podobnie jak nikt nie zmuszał nikogo do kupna "n"... no i proszę... jak to było - początki są zawsze trudne... radzę narzekaczom zapamiętać te słowa....

Jak oglądam program N-ki to widzę, że dalej mają trudno, nie ma w całym pakiecie nic nadającego się do oglądania.
Właśnie o to mi chodzi, żeby z Cyfrą nie było podobnie, tzn. żeby nie skończyło się na braku treści na kanałach HD.
Sam sport raz na tydzień (czy kilka razy) to IMO za mało.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cavallino napisał:
Jak oglądam program N-ki to widzę, że dalej mają trudno, nie ma w całym pakiecie nic nadającego się do oglądania.
Właśnie o to mi chodzi, żeby z Cyfrą nie było podobnie, tzn. żeby nie skończyło się na braku treści na kanałach HD.
Sam sport raz na tydzień (czy kilka razy) to IMO za mało.

bo to nadal początek... z tym nic to też przesadziłeś... może i nic dla Ciebie.... dla siebie znalezłem sporo ciekawych pozycji.... z tym, że ja nie mam tyle czasu żeby spędzać po 12 h przed TV... stąd nie przeskadzają mi powtórki, a nawet je chwalę
PZDR
 

murilegus

New member
...ja także znajduję na n-ce wiele interesujących programów, na powtórki poza tym trafiłam chyba ze dwa razy - a korzytam jakoś od półtora miesiąca...
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Niestety, moje roczczarowanie do Cyfry w zakresie HD rośnie w zastraszającym tempie, a taką miałem nadzieję:( Dzisiaj oglądałem mecz Premierleague z Chelsea na kanale HD. Powiem krótko: PORAŻKA!!! To była kompletna klapa w porównaniu z tym co widziałem wcześniej na innych platformach. Owszem obraz lepszy niż na równoległym Canal+ Sport, ale kudy mu do tego co było na n-ce nieco wcześniej. Tak bowiem się złożyło, że tuż przed rzeczonym meczem zakończyła się na n-sport powtórka meczu z ligi mistrzów Chelsea - Barcelona w HD. Powiem że obraz na Canal+ Sport HD był o co najmniej dwie klasy gorszy! Śnieżenie, brak ostrości i szczegółów zwłaszcza z dalszych planów, marne kolory. Tak samo wyglądał pierwszy mecz przez nich transmitowany 10.12. i od tego czasu żadnej poprawy. Mam jeszcze cichą nadzieję, że taki obraz dostają z Anglii, ale chyba to mało prawdopodobne. Wszystko okaże się 26.12. kiedy to nadadzą pierwszy film. Jeśli będzie wyglądało podobnie, to na pewno HD takiej jakości u nich nie kupię i wszystkim będę odradzał. To jest antyreklama tej technologii i w ogóle nie warto na takie coś wydawać pieniędzy. Nie wiem co jest tego przyczyną: za silna kompresja czy jednak standard 720p?
Ludzie z Cyfry - zróbcie coś z tym!
 

dk75

New member
jarmalik napisał:
Śnieżenie, brak ostrości i szczegółów zwłaszcza z dalszych planów, marne kolory.
[..]

jarmalik napisał:
Nie wiem co jest tego przyczyną: za silna kompresja czy jednak standard 720p?
Uwaga! Szef kuchni poleca - pieczenie HD.
Bierzemy marnej jakości obraz SD (720x540), przepuszczamy przez upscaler (1920x1080 lub 1280x720, zależy od smaku), potem jeszcze pomiksujemy w deblokerze z wysokimi wartościami quantize, robimi sharpnes a na końcu dodajemy szczyptę śniegu (AddGrain).
"wółala" - mamy HD

PS: ostatnio w podobny sposób zrobiłem z VCD 320x288 nawet fajnie wyglądające DVD 720x576 i obraz jest dość gładki tylko lekko ostrości brak, ale to szczegół i tylko na monitorze LCD w komputerze widać bo na CRT już nie ;PPPp
 

dk75

New member
tuptus55 napisał:
Jakiego używasz skalera?
Debloker masz w skalerze czy zewnętrzny? Jak zewnętrzny to jaki?
Wszystko software.
AviSynth + pluginy: DGMpgDec (MpegSource + Deblock), AddGrain, ColorMatrix, EEDI2 , TIVTC, Decomb (trzy ostatnie w zależności od tego który lepiej robi deinterlace na danym materiale)
Skaler jest wewnętrzną funkcją AvbiSynth - ja używam Spline36Resize.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Beznadziei ciąg dalszy

Niestety, przez chwilę miałem nadzieję że jednak panowie w Cyfrze coś poprawili (chociaż to święta) ponieważ jakość dzisiejszego meczu w HD była dużo lepsza niż ostatnio. Znacznie lepsze kolory, lepsza ostrość, chociaż do tego co bywa na nsport oraz w Pr***e jeszcze co nieco brakuje. Pomyślałem, że może poprzedni mecz był gorszy ponieważ transmisja szła z Londynu, a wiaomo że tam wtedy byla mgła.
Jednak szybko zostałem sprowadzony na ziemię. W tej chwili nadają pierwszy oficjalny film niby w HD - Miasto Gniewu. Kochani, to jest kompletna kompromitacja. Obraz jest tylko ciut ciut lepszy niż na równoległym kanale w SD. W tym samym czasie na Sat1 HD leci jakiś film z Nocholsonem - różnica o lata świetlne, nie mówiąc o Harrym Potterze na Pr***e.
Może ktoś coś napisze na ten temat - czy macie takie samo wrażenie? Tylko niech nie piszą ci co mają TV 32 cale, bo raczej trudno będzie dostrzec różnicę. Tu trzeba co najmniej 42 lub więcej.
Jestem tym baaardzo rozczarowany i zasmucony:cry:
 

małgosia

New member
jarmalik napisał:
Niestety, przez chwilę miałem nadzieję że jednak panowie w Cyfrze coś poprawili (chociaż to święta) ponieważ jakość dzisiejszego meczu w HD była dużo lepsza niż ostatnio. Znacznie lepsze kolory, lepsza ostrość

Jeśli chodzi o mecze - mój mąż ma identyczną opinię, chociaż mamy zaledwie 32'' telewizor.
Ja właśnie włączyłam "Miasto Gniewu" i też jestem zawiedzona. W moim subiektywnym odczuciu lepiej wyglądał "Aleksander", nie wspominając o jakości obrazu na Luxe HD (wtedy jak udawało mi się go odbierać)
 
Ostatnia edycja:
Do góry